Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Podczas VI Festiwalu Gier Planszowych, który odbył się w naszej szkole, prawie 100 uczestników wzięła udział w stworzeniu filmiku z ostatnio bardzo popularnej konwencji – Manekin Challenge.

W piątek, 18 listopada odbyła się - szósta już edycja Festiwalu Gier Planszowych w Szkole Podstawowej nr 4, zorganizowana przez Szkolny Klub Gier Planszowych Planszopernik. Impreza podobnie jak w ubiegłym roku składała się z dwóch części. Pierwsza odbyła się w klasach. Podczas trzech godzin, ponad 180 uczniów klas młodszych grało w gry planszowe, podczas zajęć zorganizowanych przez uczniów klas starszych i naszych absolwentów z gimnazjum i liceum.

klasymlodsze6festiwal2016rft 

Następnie już od godziny 12, aż do 17.30 odbyło się na sali gimnastycznej "wielkie granie" w którym wzięło udział ponad 200 osób. Poza uczniami "Czwórki" oraz ich rodzicami i nauczycielami grali z nami uczniowie: Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, SP nr 2 z Katowic, SP 3 z Bytomia, SP 5 z Bytomia,  SP 46 z Bytomia oraz SP 51 z Bytomia. Przez ponad pięć godzin trwania Festiwalu wypożyczyliśmy różne gry ponad 500 razy:) Nie mogło zabraknąć turniejów, których odbyła się rekordowa liczba - 7, w następujących grach: "Alias", "Conetct4", "Cardline - Zwierzaki", "Mistakos", "Fun Farm" i "Kingdomino", w których w każdym brało udział ponad 20 osób:)  Dla chętnych znalazł się podobnie jak w ubiegłym roku kącik malowania figurek. Festiwal odwiedzili przedstawiciele wydawnictwa Lucrum Games, które zaprezentowało swoją nową grę - "Yeti" oraz wydawnictwo Granna z grą "Spagetii". 

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym absolwentom, uczniom, nauczycielom i rodzicom za pomoc w organizacji imprezy. Bardzo dziękujemy wszystkim wydawnictwom, które nas wsparły!!! i zasponsorowały nagrody!!! Bardzo gorąco dziękuję także sklepowi Let's Play, Mateuszowi Bonkowi, Marcie Hoffmann i Tomaszowi Stchlerowskiemu za pomoc w organizacji Festiwalu!!!  I widzimy się za rok!!!

gryplanszowefestiwal2016rft675

Dzisiaj, 9 listopada, z okazji przypadającego za kilka dni Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Gier Historycznych.

gryhistorczneturniej2016rt6

Pod okiem pana dyrektora Jacka Wadowskiego i opiekuna Planszopernika, pana Bartłomieja Zbaczyniaka - prawie 30 uczniów ze wszystkich klas (reprezentacje klas IV-VI) starali się wykazać jak najlepszą znajomością historii Polski w grze "Timeline-Polska" oraz bronić Warszawy przed groźną niemiecka Luftwaffe we wrześniu 1939r. w grze "111 Alarm dla Warszawy". Szczególną atrakcją była możliwość rozgrywania pojedynków w tej grze, na planszy wielkoformatowej!!! Rozgrywki były emocjonujące i trwały ponad 2 godziny, po których pierwsze cztery miejsca zajęli:


"Timeline - Polska"

I miejsce - Jakub Markusik (VIb)
II miejsce - Paweł Szczepański (Va)
III miejsce - Bartosz Żychowski (VIa)
IV miejsce - Izabela Pagacz (VIc)

nagrodyip2016

"111 Alarm dla Warszawy"
I miejsce -
Jakub Markusik (VIb)
II miejsce - Konrad Samulski (VIb)
III miejsce - Joanna Tokarz (Vc)
IV miejsce - Julia Imańska (VIb)

ipnnagro4056

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!!! Bardzo dziękujemy wydawnictwu Rebel, Trefl, Portal oraz IPN za wsparcie naszej imprezy i zasponsorowanie nagród!!!

Bardzo dziękujemy firmie Rebel:), która wspiera zawsze nasze inicjatywy i tym razem nas nie zawiodła. Otrzymaliśmy od niej paczkę ze wspaniałymi grami dla najmłodszych: "Potworne przepychanki", "Smocza Dolina", "Godzina Duchów", "Złoto bohaterów" oraz dwie mniejsze "Kroko-lokko" i "Tokio Express". Bardzo dziękujemy. W część gier zdążyliśmy już zagrać i bardzo się spodobały, następne czekają w kolejce:)

grygranna2016tgy6

Kolejnym wydawnictwem, które zechciało nas wesprzeć zostało wydawnictwo Gindie, które przekazało nam świetna karciarkę "Zaklinacze". Gra pojawiła się już na naszych stołach, zagości na kolejnym Games Roomie dla rodziców i na Festiwalu. Obiecujemy, że będziemy w nią grać często bo jest super!!! Dziękujemy!!!

gindioe2016rftg567

Otrzymaliśmy od wydawnictwa Phalanx - grę o szalonych ptakach (Angry Birds'ach) - Gobbity. Wspaniała, szybka, prosta i imprezowa. Będzie można zagrać w nią na naszym festiwalu, a już od kilku dni ogrywamy grę na kółku:) Bardzo dziękujemy za grę:)

Gob GAB 1366x768

Kolejnym wydawnictwem, które wsparło nasz klub i Festiwal jest Granna. Otrzymaliśmy od niej gry na nagrody do konkursów, oraz nowe tytuły z serii tych dla najmłodszych oraz tych troszkę trudniejszych: "Pretor", "CV", "Civilizacje" oraz "Tempo". Bardzo, ale to bardzo wydawnictwu - dziękujemy!!!

grannadzieki2016rftgy

Bardzo dziękujemy wydawnictwu Trefl, które wsparło nasz VI Festiwal Gier Planszowych i nasz Klub. Otrzymaliśmy od wydawnictwa mnóstwo gier dla tych młodszych: "Złoty interes", "Niezła draka" i "Serowa uczta", a także dla tych starszych "Santiago", "Atlantyda", "Star Wars: Star Battle".

tregflgry2016rftgy

Podczas Festiwalu odbędzie się także turniej w grę "Mistakos" - czyli w popularne na naszych zajęciach krzesełka. Za gry, oraz nagrody na konkurs bardzo, ale to bardzo wydawnictwu Trefl - DZIĘKUJEMY!!!

01018 3

Bardzo miło nam, że kolejne wydawnictwo wspiera w tym roku nasz Klub i VI Festiwal Gier Planszowych. Tym wydawnictwem jest Foxgames, którego gry bardzo lubimy ("Straszny Dwór", "Gobbety" czy "Metropolia"). Otrzymaliśmy cały fantastyczny zestaw ich nowości:) wśród których znalazły się: "Ciasteczkowe Potworki", "Kraby na fali", "Tornado Ellie", "Siedem" oraz "Gangi Nowego Jorku". Bardzo dziękujemy!!!

wydawnictwofox2016

Kolejna dobra wiadomość, przyszła do nas z Gliwic. Otóż na naszym VI Festiwalu Gier Planszowych pojawi się wydawnictwo "Portal", które znamy z "Szalonych Zegarków", "Statków Łupów i Kościotrupów" czy wreszcie z gry Neuroshima Hex. Chętni do zabawy z Portalem, będą mogli rywalizować w wyścigu "Szalonych Wózków". Dziękujemy już dzisiaj pani Marzenie "Merry" Nowak-Trzewiczek, która te wyścigi poprowadzi:)

szalonewozki cover www

Spieszymy donieść, że po raz pierwszy w historii naszego Festiwalu odwiedzą nas osobiście przedstawiciele wydawnictw "growych". Będziemy zatem gościć na naszym planszówkowym święcie Lucrum Games (wydawcy takich gier jak: "Przebiegłe Wielbłądy", czy "Red 7"). Na ich stoisku będzie można zapoznać się z super nowością (na razie jeszcze nie wydaną) - "Czy wiesz, który zwierz..?". Odbędzie się także dla najmłodszych - konkurs z nagrodami w tą właśnie grę:) Dziękujemy i bardzo się cieszymy!!!

zwierz2016rftgy

Drugim wydawcą, który odwiedzi nas podczas Festiwalu, będzie Games Factory Publishing. To wydawnictwo, które na swoim koncie ma wydanie takich gier jak :"Namiestnik" czy "Dominion". My będziemy mogli wraz z nimi zagrać w grę "Festiwal Lampionów". Super!!! Bardzo  dziękujemy!!!

festiwal lampionc3b3w gra

Już dzisiaj wiemy:), że podczas Festiwalu będzie można zagrać w fantastyczną "pstrykałkę" - "Flick'em Up", rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. W grę będzie można zagrać dzięki wydawnictwu Lacerta, które wsparło nasz Festiwal oraz nasz Klub. Bardzo dziękujemy!!!!

lacertaflikemyp2016

Kolejnym wydawnictwem, który zdecydował się nas wesprzeć jest - Bard.Podczas Festiwalu, będzie można zagrać w zręcznościową grę - "Dr. Eureka", w której za pomocą probówek, gracze starają się przygotować mikstury.

bardeureka2016

Wydawnictwo Bard przygotowało dla nas jeszcze jedną niespodziankę:) Podczas Festiwalu będzie można zagrać w wielkoformatową grę "Carcassone", którą prezentować będzie pani Joasia ze sklepu z grami planszowymi "Let's Play" z Bytomia-Miechowic. Dziękujemy!!!

carcasoneduze2016rft

Mamy dla Was świetną wiadomość - VI Festiwal Gier Planszowych, organizowany przez Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik", działający przy SP nr 4 w Bytomiu odbędzie się 18 listopada 2016r.(oczywiście w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu). Powstał już FanPage wydarzenia, gdzie będą pojawiać się informacje o Festiwalu, wydawnictwach nas wspierających i atrakcjach, które będą czekać na uczestników. Zapraszamy!!!

festiwal planszopernik2016rft

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas