Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W czwartek - 24 maja, odbył się ostatni w tym roku Games Room dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Przykro nam się było rozstawać, aż na 3 miesiące, ale fakt ten umililiśmy sobie pysznym ciastem i owocami. Jak było zapowiedziane - zagraliśmy w niestarzejący się hit planszówkowy - "Dominiona",

dominion2018yhfg

oraz w kilka familijnych gier wydawnictwa "Nasza Księgarnia", spośród których tytuł "Polska Gola" wzbudził chyba najwięcej emocji.

dominion2018yhfga

Dziękujemy za wspaniałe chwile przy grach planszowych w tym roku i zapraszamy we wrześniu:)

Zapraszamy na ostatni w tym roku szkolnym "Games Room" dla rodziców, absolwentów, przyjaciół, który odbędzie się w czwartek - 24 maja o godzinie 17.00 w sali nr 16. Tym razem będziemy chcieli zaprezentować kultową grę - "Dominion" oraz najnowsze gry wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Dominion hand

Podczas czwartkowego spotkania z grami planszowymi dla rodziców, absolwentów, nauczycieli i przyjaciół - Games Room'u mieliśmy przyjemność poznania aż czterech ciekawych gier:) Na pierwszy ogień poszedł "Popcoolturowy quiz" - gra w której nie tylko ważna jest znajomość "wszystkiego":), ale także umiejętność powiedzenie sobie szczerze - na ile jestem pewny swojej wiedzy.

qoolquiz2018

Kolejną grą z którą się zapoznaliśmy, przebojowy "Szeryf z Nottingham". Gra dla tych co lubią kantować:) My w grupie mieliśmy sporo - osób prawych:) Mimo to - zabawa była przednia:)

qoolquiz20182

Trzecią grą - była niesamowicie szalona kooperacja - "Magic Maze", w której liczy się zgranie grupy, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i przede wszystkim znajomość kierunków:)

qoolquiz201823

Ostatnią grą, w którą zagraliśmy - był uwielbiane przez wszystkich kultowe "Ubongo", taka wariacja tangramu na czas:) Genialne. Kolejne spotkanie w kwietniu - najprawdopodobniej podczas "Nocki z planszówkami".

qoolquiz2018234

 

W czwartek 22 lutego 2018r. odbyło się w szkole lutowe spotkanie dla nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół w ramach Games Roomu. Cieszy, że po raz kolejny było nas tak dużo i że pojawiły się nowe osoby:) Tym razem na stole królowała gra "Ryzyk Fizyk". Gra o charakterze wybitnie imprezowym, z lekką nutką edukacyjną:) Kolejnym tytułem, w który zagraliśmy - była bardzo nietypowa gra kafelkowa - "Between Two Cities". Na koniec spróbowaliśmy swoich sił w "Sabotażyście". Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie w marcu:)

ryzykfizyk2018erf

Pierwsze spotkanie Games Roomu dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów w roku 2018 - odbyło się w czwartek 11 stycznia. Cieszymy się bardzo, bo podczas noworocznego spotkania była nas tylu, że trzeba było ustawić 3-stoły:) Mamy nadzieję, że będzie to stała tendencja:). A grało się świetnie. Nasi goście zagrali w bardzo ciekawą rodzinną grę ekonomiczną "Majestat"

majestat2018frt

kolejną była nowością była, prosta, lecz bardzo satysfakcjonująca gra "Legendarni wynalazcy",

8yutrwyznalazcy2017

zaś ostatnią - gra o niecodziennej mechanice "Kowale Losu". Zabawa była przednia. Zapraszamy na kolejne spotkanie, po feriach w lutym.

kowalelosu2017tyhu

19 października 2017r. odbyło się drugie w tym roku spotkanie Games Roomu dla rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Tym razem zagraliśmy aż w trzy gry - same nowości:) Najpierw poznaliśmy szybką i niesamowicie grywalną grę imprezową - "Diamenty". Następnie spróbowaliśmy sił w grze ekonomicznej z elementami licytacyjnymi w klimacie Wikinków - "Jorvik". Na koniec spróbowaliśmy swoich sił jako archeolodzy, starając się zebrać z zatapianej przez morze wyspy, starożytne artefakty w "Zakazanej Wyspie".

jorvikrodzice2017trygh

W tym roku szkolnym, planszówki w szkole, zainaugurowało spotkanie Games Room'u dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Mocna, 10 osobowa ekipa - miała szansę zapoznać się z najnowszą grą logiczną - wydawnictwa G3 "NMBR9". Możemy nadmienić, że gra się bardzo spodobała:)

nr92017games

Poza nowością z G3, uczestnicy spotkania zagrali w znany już sobie, również logiczny - "Set", a także nie mniej poruszającą szare komórki "Wyspę Kwitnącej Wiśni".

nr92017games2

Kolejnymi tytułami, które pojawiły się tego wieczoru na naszych stołach była - gra decyzyjna "Kostaryka", gra kooperacyjne "Fuse", oraz na koniec kolejna gra w "mużdżenie" - "Festiwal Lampionów". Uff... Ależ było grania. Mamy nadzieję, że w takim tempie, nie zwalniając zakończymy zabawę w czerwcu:). Kolejne spotkanie już w październiku. Już dzisiaj - zapraszamy!!!

nr92017games23

 

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas