Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Bardzo się cieszymy, że udało się nam jeszcze w tym roku szkolnym, po raz ostatni, spotkać w ramach Games Roomu dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Cieszymy się też, że pojawiają się na naszych spotkaniach nowe osoby:)) W poniedziałek - głównymi daniami były dwie gry: Oryszalk oraz Akropolis. Na razie Akropolis wydaje się, kolejnym hitem "Kaczek "- proste zasady, a jest co pokombinować. Oryszalk - całkiem ciekawy, jednak może trochę za mało negatywnej interakcji:) Na kolejne spotkanie zapraszamy już w... sierpniu:)

oststnigamesroom2023

Niestety z różnych przyczyn, na majowym Games Roomie nie było nas za wiele - za to zagraliśmy na spokojnie zapoznaliśmy się z bardzo ciekawymi grami o podobnej tematyce. "Parki" i "Szlaki" - na tyle się spodobały, że zostaną na dłużej w naszej biblioteczce:) Gry otrzymaliśmy w ramach akcji "Boomerang Game" od wydawnictwa Albi. Dziękujemy!!!

parki202345r5
parki202345r5a

Kwietniowy Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów za nami. Tym razem zagraliśmy w 4 świetne gry: "Calico", "Doniczki", "Akropolis" i "Półeczka". Wszystkie przyjemnie angażują szare komórki - a nie zdążyliśmy się wszyscy w nie nagrać, więc powrócą za miesiąc:) Dziękujemy za wspólne granie:)

planszopernik202345r78dg

W czwartek odbył się lutowy Games Room. Bardzo się cieszymy, że było nas tak wielu:)) Zagraliśmy w "Amazonki", oczywiście w CV i CVilizacja, ale także zaprezentowaliśmy MindBug'a. Była też 5 minutowa gra - "5 minute Dungeon".

gamesroomluty2022edrf4

W czwartek odbył się styczniowy Games Room - trochę niezwykły bo,  za sprawą gier wydawnictwa"Demeter" i "Wyspa Tukana" - zagraliśmy wspólnie w 8 osób:) Taką moc ma wykreślanka, do tego trzeba było słyszeć, a raczej nie usłyszeć tej ciszy - która panowała podczas wykreślania i wytyczania nowych tras. Niezwykłe - obie gry serdecznie polecamy.

zegarki2023awse45as
zegarki2023awse45as2

Także na grudniowym Games Roomie, z przeróżnych powodów absencja nie była najwyższa. Udało nam się jednak zagrać w świetną wykreślankę zespołową "Pacjent Zero", a także w bardzo przyjemną karciankę z draftem "Łowcy potworów". Obie gry gorąco polecamy na świąteczne prezenty:)

pacjentzero2022a
pacjentzero2022a2

20 października 2022, odbyło się drugie spotkanie z grami planszowymi w klimacie escape roomowym - w ramach Games Roomu, dla nauczycieli, rodziców i absolwentów. Tym razem ze wskazaniem na absolwentów:)) Zagraliśmy w Unlock, we wszystkie 3 przygody, a także w Zamek Draculi, Skarb Czarnobrodego i z serii Zagadki Kryminalne "Upiór w operze". Wypróbowaliśmy także filerek:) "Ryki Afryki".

escaperoom2022paxdziernika

29 września odbył się wrześniowy Games Room - dla nauczycieli, absolwentów i rodziców. Trochę nas było mało, gdyż część osób się rozchorowała. Ważne, że nie graliśmy sami:) I plan minimum zrealizowaliśmy, na stole pojawiły się gry Escape Roomowe: "Skarb Czarnobrodego", "Kroniki Zbrodni 1400" i "Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie". Jako, że spodobało nam się rozwiązywanie takiego rodzaju zagadek - 20 października kontynuujemy:)

kronikizbrodni2022derf

30 sierpnia w Bytomskim Centrum Kultury odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Games Room - dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Bardzo nam było miło, że zebrało się na tym jeszcze wakacyjnym spotkaniu tak wiele osób. Mamy nadzieję, że ta frekwencja będzie dopisywać przez cały rok. I zapraszamy na kolejne, wrześniowe spotkanie - już w naszej szkole.

gamesroomnowy2023wrzesien2

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas