Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Niestety - kolejna przerwa - w tym roku w działalności naszego Klubu - siła wyższa. Za to może będzie to czas by zagrać w gry planszowe w rodzinie. Tymczasem prezentujemy zdjęcia z ostatniego naszego spotkania, które odbyło się tydzień temu.

kartografowie2020aswed2

A grało się fantastycznie - przede wszystkim przypomnieliśmy sobie przebój sprzed lat "Top A Top" - genialna gra imprezowa, która nie zestarzała się nic a nic. Zagraliśmy też w nowość grę "Kartografowie" - fantastyczną wykreślankę. I oczywiście wiele, wiele innych.

kartografowie2020aswed

W ubiegłym tygodniu - najwięcej czasu poświęciliśmy na przeprowadzenie Integracyjnego Festiwalu Gier Planszowych "grajMY", ale to nie znaczy, że sami nie graliśmy:) O co to nie:) Oczywiście w klasach młodszych, jeszcze siłą festiwalowego rozpędu - wszyscy grali w "La Cucarachę" (nie mogło być inaczej).

lacucarachaluty20202as

Za to starsi przypomnieli sobie gry, które dawno nie lądowały na naszych stołach takie jak: - "Zeus" czy "Splendor". Ale też świetne nowości - "Klub Detektywów" czy "Maki Stack". No i nie mogło się obejść bez nieśmiertelnego "Wirusa" i "Jednym słowem".

lacucarachaluty20202as2

W mijającym tygodniu nie tylko graliśmy podczas piątkowego maratonu - ale i podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, podczas spotkań klubu dla klas I-III, gdzie królowały gry z serii "La Cucaracha" oraz nowa gra "Kociaki łobuziaki".

lacucaracha2020as2

Graliśmy też na grupie starszej - szlifując formę przed turniejem "Karaka". Furorę zrobiła także gra "Maki Stack" - którą otrzymaliśmy w ramach pakietów noworocznych. Oj szykuje się hit:)

lacucaracha2020as24

VII Maraton Gier Planszowych za nami:) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez kilka godzin świetnie się bawili przy grach planszowych. Było nas prawie 80-ciu.

 

maraton7edyacja20202

Do 21 graliśmy razem, o 22 do 24 trwał turniej Karaka A potem jeszcze rozmowy, pogaduchy i co niektórzy nawet pospali:)

maraton7edyacja20202a

Dziękujemy - autorom gry - "Podróże po Jurze" za czas poświęcony na zabawę z przy waszej wspaniałej grze:).

maraton7edyacja20202a3

Poza uczniami z naszej szkoły w Maratonie uczestniczyli nasi przyjaciele z: Wysokiej PION-tki- Szkolnego Klubu Gier Planszowych SP5 w Bytomiu, Klubu Gier Planszowych 'Planszóweczka" z SP nr 1 z Wojkowic, "N i e B O g r a M Y" - klubu gier planszowychz Bytomia, Szkolnego Klub Gier "Planszowy Mak" z Katowic. Za rok  - mamy nadzieję kolejna edycja:))

maraton7edyacja20202a3a

W tym tygodniu, jak zwykle:) grało nam się świetnie. Wśród młodszych członków naszego Klubu - największą popularnością cieszyły się gry z użyciem hexbugów: "La Cucaracha", "La Cucaracha Loop" oraz "La Cucaracula"

 

plnaszowkilutywiecej20202a2

oraz gra "Miasteczko", która urasta do rangi hitu zimy:)) Zagraliśmy także w grę którą stworzyli na plastyce uczniowie klasy 6b i w "Milionerzy i bankruci" - trudną i ekscytującą grę licytacyjną, w którą ostatnio graliśmy kilka lat temu, a która ciągle wciąga:))

plnaszowkilutywiecej20202a2a

 

W ubiegłym tygodniu pojawiło się na naszych spotkaniach sporo nowych graczy:) szczególnie z klas 2 i 3 - z czego bardzo się cieszymy. Ze względu na turniej e-skoków mniej za to było z klas starszych - jednak sumarycznie - jest nieźle, bowiem w planszówki grało ponad 70 uczniów:))

plnaszowkilutywiecej20202

A w co grali? Najczęściej w to co lubią:) Nowością były "Paszczaki", dawno nie wyciągany "Karak" oraz obie części "Draco".

plnaszowkilutywiecej20202a

Dzisiaj - niedziela 2 lutego, członkowie naszego Klubu "Planszopernik" w liczbie 12 uczniów - wzięli udział w III edycji "Planszówek w Spodku" w Katowicach.

spodekplanszo20202

 

Przez trzy godziny - udało nam się poznać - 10 nowych gier. Bardzo dziękujemy - tłumaczącym - za cierpliwość. Cieszymy się też, że dwóch członków naszego Klubu (już absolwentów) mogliśmy zobaczyć w charakterze - obsługi stanowiska wydawnictwa. We wrześniu znów się zameldujemy!!!

spodekplanszo20202a

A u nas zmiana godzin w II semestrze, w którym szansę na zagranie w planszówki będzie chyba miał każdy bo na spotkanie Klubu - zarezerwowaliśmy aż 5 godzin. Już widać tego efekty - pojawili się uczniowie klas 8:), a na spotkaniu klas 2 i 3 mieliśmy ponad 30 osób:). Zagraliśmy w "Imhotepa", "Luxor", "Wyprawę do Eldorado", Park Niedźwiedzi, czy też Niedźwiedzie Vs Bobasy. A dzisiaj silną 12 osobową grupą wyruszamy do Spodka:)

kimklubeuropejski202a3
kimklubeuropejski202a3a

W związku ze zmianą planu w II semestrze
spotkania Klubu Gier Planszowych Planszopernik odbywać się będą:

- w środę od 13.45 do 14.45 - dla klas IV-VIII (sala 23)
- w piątek od 11.30 do 12.30  - dla klas I (sala 11)
- w piątek od 12.30 do 13.30 - dla klas II-III (sala 23)
- w piątek od 13.30 do 15.15 - dla klas IV-VIII (sala 23)


Zapraszamy!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na nasz Klub w ramach akcji - Pakiety Noworoczne (edycja 2020). Otrzymaliśmy prawie 400 głosów i zajęliśmy 11 miejsce.

miasteczkasierp202012aaa

Dzięki państwa głosom - nasz Klub wzbogacił się o fantastyczny pakiet gier wydawnictwa 2Pionki. Dzieciaki bardzo się ucieszą, gdy wrócą do zajęć po feriach:))

miasteczkasierp202012aaa2 

8 stycznia spotkaliśmy się na chwilę - pomiędzy przerwą świąteczną, a feriami. Na spotkaniu Klubu - zagraliśmy w same super nowości:) Był "Volt"- czyli pojedynki robotów. Spróbowaliśmy do granic możliwości wysilić nasze szare komórki w grze "Miasteczka". Wysłaliśmy kolonizatorów na Marsa - "Misja. Czerwona Planeta". Próbowaliśmy także mega interakcyjnej "Pechowej Krowy". Przypomnieliśmy sobie też - kilka starszych gier. I ... znowu musimy czekać na spotkanie 3 tygodnie - oj te wolne:)

 

miasteczkasierp202012

10 stycznia, w piątek, tuż przed feriami, klasy młodsze - zagrywały się w znane tytuły. Bardzo nam się podoba seria "Legendy Polskie". Wszystkie trzy tytuły, które mamy - są w ciągle oblegane. A dowiedzieliśmy się, że szykują się kolejne:) Super!!!

klasymlodszesiepro20123e

 

Czasem trzeba mieć trochę szczęścia:) Pod koniec roku udało nam się wygrać w konkursie na Facebooku - grę planszową opartą na znanym nam progranie do nauki programowania - Pixblock. Teraz będziemy nie tylko kodować na ekranie, ale i na planszy:))

pixblock2020assdede

Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie naszego Klubu - tym razem tylko klasy 4-8 i to na chwilę pomiędzy próbami do jasełek:) Były Minerały, Imhotep czy Draco. Super:))

 

imhoptep2018rfrrtre

Bardzo jesteśmy dumni z występu Zosi Kozickiej w Mistrzostwach Polski w Rummikubie. Co prawda nie udało jej się awansować do półfinałów - ale była blisko:) Dzielnie walczyła i w jednej z partii zwyciężyła! Była też jedną z młodszych uczestniczek tej imprezy. Poza tym miała możliwość udziału w wydarzeniu: Planszówki na PGE Narodowym - co zawsze jest niesamowitym przeżyciem. Dziękujemy Ci Zosiu za godne reprezentowanie Planszopernika i "Czwórki".

mistrzostwapolskizosya2019rfr

W tym tygodniu - grały także wszystkie trzy grupy i to nie w "Kwartaliki". Było kilka nowych gier, kilka powrotów a przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Bo jakże mogło być inaczej:)

planszopernik2019tlistopa
planszopernik2019tlistopa2

Dzisiaj w naszej szkole odbył się także I Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych "PlanszoperniCon". W Turnieju wzięło udział 5 szkół: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Poli Maciejowskiej w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach oraz ZSP nr 2 w Katowicach.

 

turniejplanszoperncon2019rfrf

Podczas wspólnej zabawy zorganizowaliśmy 9 mini turniejów w następujące gry: HEX, Cardline Zwierzęta, Mrówki, Sherlook, Figur Figle, Dr Eureka, Figur Figle, Bazyliszek, oraz Duszki. Po prawie półtoragodzinnej wspólnej zabawy - wszystkie grające zespoły otrzymały pakiety z grami planszowymi. Co prawda przyznaliśmy miejsca za sumę punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych szkół - jednak najważniejsza jak wszyscy zauważyli była zabawa - a ta, mamy nadzieję była przednia:) Bardzo dziękujemy wydawnictwom za zasponsorowanie gier.

turniejplanszoperncon2019rfrf2

Staramy się promować "Kwartaliki" Jednak nie zapominamy, że istnieją także inne gry poza naszą:) Dlatego na spotkaniach Planszopernika w tym tygodniu gościło mnóstwo świetnych i lubianych gier. A już w poniedziałek I Bytomski Turniej Gier Planszowych "PlaszoperniCon" - będzie się działo!!!

minerały2019yhyfer4

W poniedziałek - 18 listopada, udaliśmy się do Biura Promocji Bytomia, by wziąć udział w Spotkaniu z panią Magdaleną Śliwińską, bytomianką, autorką gry "Minerały". Pani Magda opowiedziała o swoich fascynacjach minerałami, które znalazły ujście nie tylko w jej pracach plastycznych, ale i w wykonanej przez nią grze. Następnie mieliśmy możliwość zagrania w "Minerały", które bardzo nam się spodobały:) Życzymy pani Magdzie, którą gościliśmy już kiedyś ze swoją grą na naszym Festiwalu - samych sukcesów:) a my w wolnej chwili z przyjemnością zagramy w jej grę:))

mineraly2019graprezen

Mija kolejny tydzień z planszówkami i Kwartalikami. To oczywiście nie koniec bo jutro wpadamy, a raczej zjeżdżamy do kopalni i tam będziemy prezentować naszą grę. Tymczasem gramy w co lubimy, w co chcemy i co pan Bartek nam podrzuci:) No i w Kwartaliki rzecz jasna:))

Klasy 1-3
klasy1d2019gtythy
Klasy 4-8
klasy4643029156

Sypnęło na naszych zajęciach nowościami - bardzo za nie dziękujemy!!! Kilka z nich od razu stałą się hitami:)

superbohaterowie2019rfr2

W inne jeszcze zagramy - by ocenić potencjał. Na 6 - od razu - "Ubongo 3D", "Welcome to - Miasteczko marzeń" oraz "Pojedynek Superbohaterzy". A już za tydzień...

superbohaterowie2019rfr

Dzisiaj odbyły się w naszej szkole Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub w Bytomiu. W turnieju wzięło udział 24 zawodników z naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Arka Noego", Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich (placówkę tą reprezentował najmłodszy uczestnik - Piotrek z klasy 3 - Brawo!!!), ZST Bytomia, oraz osoby już pełnoletnie:)

rummikub2019rfrfr2

Przez trzy godziny - w atmosferze fair play - odbywała się w fantastyczna rywalizacja. I tak - miło nam zakomunikować, że miejsce I zdobyła uczennica naszej szkoły z klasy 5 - Zosia Kozicka, która będzie nas reprezentowała 30 listopada na Mistrzostwach Polski w Warszawie:))) II miejsce zajął pan Jarosław Nosek, miejsce III wywalczył Maksymilian Szuster (klasa 8), zaś miejsce IV zajęła Joanna Tokarz. Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję zwycięzcom i myślę, że spotkamy się za rok - jeszcze w większym gronie:))

rummikub2019rfrfr

 

Bardzo lubimy grać w gry planszowe. Lubimy też wracać do gier, w które dawno nie graliśmy. By czasem na nowo je odkryć, zachwycić się nimi, albo - co bardzo rzadkie - odłożyć do szafy na planszówkową emeryturę:)

 

zamekkastyliny2019rfr

Tym razem odświeżyliśmy sobie takie gry jak: Hej to moja ryba, Pingolo, Kurnik i Wielka Ucieczka, czy Zamek Kasteliny.

zamekkastyliny2019rfr2

Dzisiaj w naszej szkole prawie 40 uczniów przez ponad 2 godziny walczyło w Mistrzostwach Szkoły w grze "Rummikub". Bardzo się cieszymy, że w konkursie stratowali uczniowie od klasy 2 do 8. Finałowa 6 - będzie naszą szkołę reprezentować za tydzień w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w tej grze, które odbędą się także w naszej szkole.

rummikubmistrzostwa2019tgtg

Zawody odbywały się w życzliwej atmosferze:) nie pozbawione były jednak emocji:) Turniej wygrał - Jakub Grocki (klasa 8), miejsce drugie wywalczyła Zuzia Zych (klasa 5), miejsce trzecie zajęła Marysia Słyk (klasa 8) - a na miejscu czwartym uplasował się Maks Szuster (klasa 8). Gratuluję wszystkim zawodnikom:) I trzymam za was kciuki za tydzień:)

rummikubmistrzostwa2019tgtg2

 

Mistrzostwa Mistrzostwami - ale reszta - także chce grać w planszówki - więc grają:))) aż miło się patrzy. Coraz lepiej idzie pierwszakom, a klasy 3 - to już prawie eksperci:)

planszowkipazdziernik20192

Na przerwach edterkowych - przy grach planszowych prawdziwe tłumy:) Bo MY Kochamy Planszówki:)))

planszowkipazdziernik2019

 

W środę - 2 października, w naszej szkole odbyły się przygotowania do Szkolnych Mistrzostw w grę Rummikub. Bardzo się cieszymy, że zebrało się ponad 40 zawodników a na same Mistrzostwa będzie chyba nas jeszcze więcej:) Nie były to jeszcze mistrzostwa a już poziom był wysoki, a emocje sięgały zenitu:)

przygotowaniarumikub2019rfr

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nasz kanał na youtubie - "Zagrajcie z Edterkiem" w którym Emilka wraz z Zosią będzie opowiadać o swoich ulubionych grach. Tym razem na zaprezentowała grę "Cukierki", w której dwa lata temu - wygrała szkolny turniej:) Zapraszamy na filmik.

Tym razem na naszych stołach pojawiło się sporo nowości. Między innymi był "Obłędny Rycerz", "Fudżi" czy "Głębia", ale też gry, w które dawno nie graliśmy jak "Baba Jaga" czy "Cukierki". Grało nam się świetnie:) A już za tydzień wielkie przygotowywania do Mistrzostw Szkoły w Rummikubie:)

grayplasnzowenowosciwrzes2019
grayplasnzowenowosciwrzes2019a

Już za tydzień w środę - 2 października (na lekcji 7 i 8) w sali nr 23 - będziemy ćwiczyć, przypominać i utrwalać - znajomość gry Rummikub. Zapraszamy także tych, którzy gry nie znają, a chcą się nauczyć.

 

9 października na lekcji 7, 8 i ewentualnie 9 - w sali nr 23 - rozegrane zostaną Mistrzostwa Szkoły w Rummikubie. Wszystkich chętnych proszę o zapisanie się do 8 października - na adres e-mail: morkins@gmail.com

 

16 października o godzinie 15.00 - zostaną rozegrane Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikubie. Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie/uczennice, które zajęły miejsca od 1 do 4 w Mistrzostwach Szkoły.

 

rummikub2019asde

 

W tym tygodniu graliśmy tylko z klasami 1,2 i 3,

edterkowaprzerwain2019ede2

w szkolnej świetlicy z panią Iwonką

edterkowaprzerwain2019ede23

oraz w Edterku podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych.

edterkowaprzerwain2019ede

Na razie jeszcze ogrywamy proste i popularne gry, ale już pojawiły się nowości jak np. Smok Wawelski. Pojawiły się też gry które bardzo dawno gościły na naszych stołach - jak Make'n Break czy Colorfox.

21 września członkowie naszego klubu: Zosia, Ania, Zuzia, Asia i Zuzia podczas imprezy "Patriotyczny Lubliniec III" zorganizowały prezentację gry Mölkky, oraz przeprowadziły turniej w tą bardzo lubianą przez nas grę.

 

patriotycznylubliniec2019rfrf4

Przez 3 godziny z zapałem to tłumaczyły, to zapisywały, to ustawiały kręgle - za co bardzo im dziękuję:))) Miały też chwilkę by zrobić sobie zdjęcie z rekonstruktorami, których na tej imprezie nie brakowało,

patriotycznylubliniec2019rfrf

czy wziąć udział w mini warsztatach komiksowych z panem Marcinem Opiłowskim.

patriotycznylubliniec2019rfrf2

 - 14 członków naszego Klubu wzięło udział w fantastycznej imprezie planszówkowej, II edycji "Planszówek w Spodku!", która odbyła się 14 września 2019r. w Katowicach.

spodekplanszowki2019rfr

Bawiliśmy się  świetnie. Przez 4 godziny udało nam się zagrać w 17 różnych gier!!! Bardzo nam się podobały. Zaprezentowaliśmy też nasze Kwartaliki i... zobaczymy:)))

spodekplanszowki2019rfr2

Bardzo dziękujemy przedstawicielom wydawnictw za cierpliwość w tłumaczeniu nam zasad gier. Oczywiście weźmiemy udział także w kolejnej edycji:))

spodekplanszowki2019rfr23

 

Rozpoczęliśmy "Sezon na Planszówki" w naszej szkole z mocnym otwarciem. W tym tygodniu zorganizowaliśmy 4 godziny z grami planszowymi dla klas I, II i III, oraz klas od IV do VII. W zajęciach wzięła rekordowa ilość dzieciaków - prawie 80tka:)) Zobaczymy czy młodzi fani gier planszowych wytrwają do końca roku:) Graliśmy raczej w gry ograne - bo było to takie spotkanie oragnizacyjne. Pojawiły się jednak nowości - przede wszystkim gry z wydawnictwa Tactic, które otrzymaliśmy ostatnio, a także wspaniała gra "Figur Figle", i kultowy u nas już Wirus. Łącznie zagraliśmy w ponad 30 gier:)

Planszopernik - klasy IV-VII
klasy232019wrzesien123
Planszopernik - klasa 1
klasy232019wrzesien12
Planszopernik klasy 2-3

klasy232019wrzesien1

Już za chwilę, już za momencik startujemy!!! I zaczynamy od:)

 

W sobotę - 14 września jedziemy do Katowic na Planszówki w Spodku. Będziemy tam - jak będzie taka możliwość pokazywać też naszą grę:)

qnm76xrjkzpr8dv5 r2 940aa

Tydzień później, 21 września, pojawimy się z grami planszowymi w Lublińcu na kolejnej edycji imprezy - "Patriotyczny Lubliniec"

patriotycznylubliniec2019rfrfr

Nie minie miesiąc a my będziemy organizowali Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikubie - 18 października 2019r.

Bytom2019rummikub

Wreszcie - najprawdopodobniej - 15 listopada 2019r. odbędzie się IX edycja Festiwalu Gier Planszowych, na którym odbędzie się Turniej gry "Kwartaliki" a także i inne turnieje:) Będzie się działo:)

turniejkwartaliki2019ed

Bardzo się cieszymy, że w akcji "Paczki dla Klubów #1" udało nam się zdobyć 3 fajne gry:)) Dziękujemy za nie wydawnictwu Tactic, które gry zasponsorowało, oraz organizatorom akcji czyli grupie "Kluby Gier Planszowych". Na pewno zobaczycie gry na naszych wrześniowych zajęciach, na Festiwalu Gier Planszowych, który - już możemy zdradzić odbędzie się w listopadzie. Jako pierwsi wypróbują je jednak uczestnicy Letniej Akademii Stepowania w Kokotku, którzy poza nauką tańca uwielbiają grać w gry planszowe:).

tacticgrydziekujmey2019a

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas