Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W środę, 18 czerwca, o 17.00 odbył się w sali nr 16 ostatni w tym roku szkolnym Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Na to ostatnie spotkanie przygotowaliśmy coś specjalnego. Prototyp naszej gry "Tajemnice Srebrnego Miasta". Zabawa z grą okazała się był przednią:) Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli zagrać w nią jeszcze raz, ale tym razem już w wersję oficjalną - wydaną przez Polskie Gry Planszowe:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
naszagra2014gamsroom

W środę, 14 maja, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Games Roomu dla rodziców, absolwentów i nauczycieli. Tym razem uczestnicy spotkania zapoznali się z dwoma mniej znanymi planszówkowymi tytułami, grą "Kingdoms" - fantastyczną zabawą w budowanie królestwa oraz grą "Arcana" - będącą jedną z wariacji deck buildingu.

 

Ostatnie spotkanie w tym roku odbędzie się
w środę - 18 czerwca o godzinie 17.00 w sali nr 16 -
Zapraszamy!!!

kingdomsgra2014rfty

W środę - 16 kwietnia odbyło się spotkanie rodziców, absolwentów i nauczycieli w ramach Planszopernikowego Games Roomu. Tym razem rozegrano tylko jedną grę, ale za to jaką. Prawie dwugodzinne zmagania o rozwój wyspy, na którą przybyli "Osadnicy" pełne były zaskakujących przygód, niespodziewanych zwrotów akcji oraz przeznaczone były tylko dla osób o stalowych nerwach:) Kolejne spotkanie już w maju, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

osadnicy2014serdrt

Po przerwie:) wznowiliśmy spotkania w ramach Games Roomu. Spotkaliśmy się w środę 12 marca by z bliska przyjrzeć się niesamowicie grywalnej historii misia Pandy - "Takenoko".  Emocji było sporo - zwycięskim okazał się być duet pani Iwona i pani Ola:) Nie mniej emocji sprawiła zwariowana gra "Robbo Rally", gdzie nasze pani:) sterowały (tzn. starały się sterować) robotami, które jednak wcale nie chciały ich słuchać:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
DSCF3159

Pierwsze w Nowym Roku 2014 spotkanie Games Room'u dla rodziców, absolwentów i nauczycieli odbyło się w środę 8 stycznia. Tym razem uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z logiczno-strategiczną grą "Owczy pęd", nowością planszówkową CV oraz jedną z najbardziej grywalnych gier w historii "Dixit":) Kolejne spotkanie dopiero w marcu (ze względu na ferie i Festiwal Nauki:)).


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
cvowce2014

11 grudnia odbył się w naszej szkole ostatni w tym roku (kalendarzowym:)) Games Room dla rodziców, absolwentów i nauczycieli. Tym razem przetestowane zostały dwie bardzo ciekawe i różne gry: Pictomania - wariacja na temat kalamburów i Tokaido - klimatyczna wędrówka po Japonii.


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pictomania2013sf

W środę - 13 listopada, w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców i nauczycieli w ramach Games Roomu. Tym razem przenieśliśmy się wszyscy w Epokę Kamienną - by zapolować na mamuty i zadbać jak najlepiej o powierzone nam plemię:) Okazało się, że ludzie z "epoki" musieli stawać przed wielkimi dylematami, a matematykę to mieli w jednym paluszku:)

rodzicegamesroom2013kamien

W środę - 23 października odbyło się kolejne spotkanie rodziców, nauczycieli i absolwentów w ramach planszówkowego Games Room'u. Tym razem gracze przenieśli się w czasy PRL-u za sprawą fantastycznej gry wydanej przez IPN - "Kolejka" wraz z dodatkiem "Ogonek".

planszokolej2013

W środę 9 października odbył się kolejny Games Room dla rodziców, absolwentów i nauczycieli. Hitem spotkania okazała się gra Paolo Moriego, wydana przez wydawnictwo Hobbity a zatytułowna "Augustus". Gra przenosi nas w świat Cesarstwa Rzymskiego. Zadaniem graczy jest wcielenie się w rolę legata rzymskiego i zarządzanie prowincjami cesarstwa. Gra spodobała się tak bardzo, że wracaliśmy do niej trzykrotnie.

gamesaugus2013

W środę - 25 września odbyło się drugie spotkanie w ramach Games roomu dla rodziców i absolwentów. Plany przed spotkaniowe zakładały doskonalenie gry "Wsiąść do pociągu" - jednak jak to w życiu bywa - nic nie jest stałe - więc zamiast pociągów było "Gringo" - wydawnictwa Granna, "Orientuj się" - Egmontu i hit "Ognisty Podmuch" - gra kooperacyjna firmy Bard. Ratowanie kotów i piesków, zabawy sikawką i duża dawka adrenaliny - to jest coś co trzeba powtórzyć:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkipozar2013

13 września odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z planszówkami dla rodziców. Tym razem uczestnicy game's room'u mogli przetestować gry wydane przez wydawnictwo G3 - "Qwirkle", "Quoridor Kid", "Karaluszek Kłamczuszek", "Z drogi śledzie, pociąg jedzie" oraz "Packa na muchy":). Na kolejne spotkanie zapraszamy za dwa tygodnie - w środę 25 września na godzinę 17.00. Do games room'u zapraszamy nauczycieli "czwórki", a także naszych absolwentów:). Prezentować będziemy grę "Wsiąść do pociągu - Europa" - będzie to świetna wprawka przed sobotnimi Mistrzostwami:)

Zapraszamy

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rodzicegamesroom2013

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas