Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W piątek, 28 lutego, w  odbyła się zorganizowana przez Edterek oraz członków - Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" - IV edycja Integracyjnego Festiwalu Gier Planszowych "grajMY".

grajmyfestiwal2020sds

We wspólnej zabawie wzięło udział prawie 60 uczniów z: Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 40 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej z Odziałami Integracyjnymi nr 51 w Bytomiu, a także uczniowie Edterka oraz uczennice ZSAEiO.

grajmyfestiwal2020sds2

Swoją obecnością zaszczycił nas pan wiceprezydent Adam Fras, oraz dyrektor ZSS nr 3 - pan Mirosław Wall.

grajmyfestiwal2020sds2a

Przez ponad 1,5 godziny wszyscy wspaniale się bawili przy przeróżnych grach planszowych. Tematem przewodnim były hexbugi - czyli małe robociki, które zostały wykorzystane w takich grach jak "La Cucaracha". Dla tych robotów wszystkie szkoły i grupy - zbudowały specjalne drewniane labirynty.

grajmyfestiwal2020sds2a2

Można było także skorzystać z gier wielkogabarytowych "Mrówki" czy "Speed Cupsów". Każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego dla siebie.

grajmyfestiwal2020sds2a2a

Jak co roku wybieraliśmy najpopularniejszą grę Festiwalu, która otrzymuje tytuł - "Złotej Kostki Festiwalu". W tym roku  tego zaszczytu dostąpiła gra  - "La Cucaracha", ale dzielnie się spisały także "Kociaki łobuziaki", "Bazyliszek", "Mistakos" oraz "Maki Staki".

grajmyfestiwal2020sds2a2a4a

Każdy uczestnik mógł się po zabawie posilić i napić - dzięki przekąskom, które przygotował dla nas - Bank ING - oddział w Piekarach. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne gadżety, które ufundował anonimowy sponsor oraz gry dla każdej szkoły - zasponsorowane przez wydawnictwa: Granna i Nasza Księgarnia, za które bardzo dziękujemy!!!! Olbrzymią pomocą w przeprowadzeniu Festiwalu wykazali się członkowie Szkolnego Kluu Gier Planszowych "Planszopernik" z klas 5 i 6 a nawet liceum, oraz uczennice ZSAEiO z panią Bożeną Winszczyk. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok:)))

grajmyfestiwal2020sds2a2a4a2

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas