Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Po czwartku przychodzi piątek, a w piątek odwiedziliśmy Miasteczko Śląskie, gdzie w Szkole Podstawowej nr 1 - staraliśmy się zapalić jej uczniów i rodziców do planszówek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy takie spotkanie poprowadzić. Może jeszcze będzie okazja w tym roku do kolejnej wizyty:)

planszowkimiasteczko2022
planszowkimiasteczko2022a

Z 3 na 4 grudnia współorganizowaliśmy dla harcerzy i harcerek Hufca ZHP Lubliniec - "Mikołajkową noc z planszówkami" na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku. Była to niesamowita noc:) 12 godzin ciągłego grania, 2 mega emocjonujące turnieje - Sen i Polska Gola, prezentacja gry "World of Tanks Battleground" i 35 różnych gier.

worldoftanks2022a3a9

Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania sponsorów.

worldoftanks2022a3a9a

 

3 grudnia 2021r. nasz Klub poprowadził zajęcia z planszówkami w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu "Lubiteka". Dziękujemy za zaproszenie i za wspólnie spędzony czas.

worldoftanks2022a3a

Bardzo lubimy nie tylko grać w gry planszowe, ale zarażać nimi innych:) Dzisiaj nasza reprezentacja w składzie: Zosia, Zuzia, Hania i Michał przeprowadziła spotkanie z planszówkami w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. T. Christopha w Miasteczku Śląsku. Przez dwie godziny świetnie wspólnie się bawiliśmy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i chętnie znów wpadniemy.

planszowaniemistaczk20213

W piątkową noc (28 sierpnia) - odbył się I Turniej Rummikuba Hufca ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, który współorganizował nasz Klub. Prawie 3h rozgrywki wyłoniły - czwórkę finalistów.

rummikubzhplubliniec20213

Mamy nadzieję, że ten piątkowy turniej będzie początkiem przyjaźni harcerzy z RUMMIKUBem:))

rummikubzhplubliniec20213a

Zaś w sobotę, 29 sierpnia, członkowie Planszopernika - zorganizowali na Ośrodku w Kokotku I Zuchowy Turniej w Kręgle fińskie Hufca ZHP Lubliniec. Emocje były olbrzymie.

rummikubzhplubliniec20213a4

Zuchom, których wzięło udział ponad 30 - zarówno sama gra, jak i forma rywalizacja bardzo się podobała:)

rummikubzhplubliniec20213a4as

 

W sobotę, 10 lutego, Klub Planszopernik w osobach: Julki, Asi, Ani i Michała (pod opieką pana Bartka) odwiedził Bibliotekę Publiczną w Lublińcu. Tam przez ponad 3 godziny, przekonywał, że zabawa z grami planszowymi jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu:) Pięknie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wszystkim się spodobało:) Do Lublińca zawitamy już za miesiąc, kiedy wraz z Hufcem ZHP Lubliniec będziemy organizować III edycję HarcPlanszy.

lublinjiecbibliotekplansz2018

W dwa wtorki wakacji Planszopernik miał możliwość poprowadzenia zajęć w MDK Południe w Podlesiu. Przez prawie 6 godzin zarażaliśmy planszopgraniem, bo gry w planszówki - to świetny sposób, na spędzanie ferii:) Dziękujemy za zaproszenie. W sobotę spróbujemy w podobny sposób do planszówek zachęcić dzieciaki z Lublińca:)

 

planszograniemdkpoludnie2017yhyas

W środę (8 listopada), a następnie w piątek(10 listopada) ponownie odwiedziliśmy Wojkowice:) Tym razem poza prezentacją gier zorganizowaliśmy dla dzieciaków - dwa turnieje z nagrodami: w "Hexa" oraz z "Cardline Zwierzaki".

hextruniej2017tyu

Wszyscy bawili się wspaniale. Świetnie w roli prowadzących zajęcia sprawdziły się: Zuzia, Asia i Julka, które z olbrzymim sercem podeszły do swojego zadania i w bardzo profesjonalny sposób tłumaczyły zasady oraz dopingowały uczniów z Wojkowic podczas turniejów:) Brawo dziewczyny!!!

hextruniej2017tyu2

W kolejny piątek, 3 listopada, Asia, Julka i Zuzia po raz drugi udały się do Wojkowic, by tam, tym razem dla uczniów klas 4-5, zorganizować "Spotkanie z Planszówkami". Tym razem graliśmy w lżejsze tytuły:) Było dużo śmiechu i zabawy, ale jakżeby inaczej być mogło. Przecież gra w gry planszowe - to masa frajdy:) a do tego tak wspaniałe osoby prowadzące:) Brawo dziewczyny!!!

planszopernikwojakowicecz22017rt5

W piątkowe popołudnie, trójka uczniów naszej szkoły - Julka, Zuzia i Asia, pojechały do Wojkowic, by w tamtejszej Szkole Podstawowej spróbować zachęcić uczniów klas 6 i 7 do grania w gry planszowe. Godzinne "Spotkanie z Planszówkami" - udało się wyśmienicie. W listopadzie przyjedziemy jeszcze tu trzy razy:) Po takiej dawce - planszówek mamy nadzieję, że "bakcyl" grania zostanie "połknięty", a My wrócimy do Bytomia z poczuciem dobrze wykonanej roboty:)

wojkowice1raz2017

W czwartek, 16 lutego odwiedziła nas pani Agnieszka Widera, wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność spędzenia kilku godzin wspólnie z grami planszowymi:) Udało nam zaprezentować uczniom LO świetną grę wojenną - "Memoir 44"

memoir2017lo

oraz całkiem nowy hit z Essen, strzelankę "Adrenalinę".

adrenalina2017tyh

Mamy nadzieję, że to początek naszej współpracy:) Już zaprosiliśmy uczniów z ZSMS na nocny maraton z planszówkami, który odbędzie się w naszej szkole w piątek 10 lutego:).

10 września, udaliśmy się (Zuzia, Julia, Joasia, Kuba, Paweł i Grzegorz) z naszymi planszówkami do Radzionkowa, gdzie odbył się VII Piknik Służb Mundurowych. Podczas imprezy współorganizowaliśmy kącik z planszówkami. Razem z nami można było zagrać w grę "7 dni Westerpaltte", "Memoir 44" czy w "07 zgłoś się", zaś dla młodych przygotowaliśmy "Kota Stefana" i "Kto pozmywa". My sami nauczyliśmy się grać w grę "111 - Alarm dla Warszawy" opowiadającą o walce 111 eskadry myśliwskiej z niemiecką Luftwaffe. Wzięliśmy z powodzeniem udział w turnieju zorganizowanym w tej grze. Grzegorz zajął I miejsce, a Jasia IV miejsce. Nie mogliśmy się też nie skusić do skorzystania z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy:) Największą popularnością cieszyła się strzelnica:) Obiecujemy, że za rok przyjedziemy ty znowu:)

piknikmundirowy2016rftg

Jeżeli myśleliście, że Planszopernik latem tylko wypoczywa, to się mylicie:) Wczoraj (21 lipca) odwiedziliśmy z grami planszowymi, uczestników półkolonii "Kraina Marzeń" w Ośrodku Harcerskim Hufca ZHP Lubliniec w Kokotku. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy, gry o tematyce rycersko-książniczko-magicznym:) Był więc "Magiczny Labirynt", "Zaklęta Wieża", "Podziemia", "Budowa zamku", czy "Labirynt" oraz... coś co księżniczki lubią robić najbardziej - czyli rzucanie "Kiwi".

kokotekkraina2016edr

Tydzień później (28lipca) odwiedziliśmy Ośrodek Harcerski ponownie. Tym razem tematem głównym półkolonii "Kraina Marzeń" było harcerstwo. Dlatego by pomóc, być może przyszłym zuchom i harcerzom, zaproponowaliśmy gry, które ćwiczą umiejętności potrzebne każdemu harcerzowi, a więc: zdolność pracy w grupie - czyli kooperacja ("Straszny dwór"), zręczność ("Plusk"), znajomość przyrody ("Cardline: Zwierzęta"), zdolność przewidywania i myślenia strategicznego ("Hej to moja ryba", "Szaolin Panda"), spostrzegawczość i umiejętność szybkiego reagowania ("Dobble", "Hex", "Speed Cups", "Kot Stefan", "Duszki w kąpieli" czy "Halli Galli"), a także nie mniej ważne - znajmość prawa Prawa Murphy'ego ("Lacucaracha"). Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Było nam niezmiernie miło.

plansowkikokotek2016rftgy7

W poniedziałek, 11 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej nasz klub Planszopernik, zorganizował "Spotkanie z Planszówkami", które odbyło się z inicjatywy koła czytelniczego "Skryptor". W zajęciach wzięło udział ponad 20 uczniów. Podczas spotkania, które trwało 1,5 godziny udało nam się zagrać w "Dobble", "Halli Galli", "Cardline Zwierzeta", "Speed Cups", "Blokusa" czy "Magiczny labirynt". Uczniom i nauczycielom biorącym udział wzajęciach gry planszowe bardzo się spodobały i... wygląda na to, że spotkamy się jeszcze nie raz:)

spnr442016rf

W środę, 16 marca, odbyły się w naszej szkole (SP nr 4) zorganizowane przez Planszopernik, panią Barbarę Rajfur i panią metodyk matematyki - Katarzynę Żak - warsztaty dla nauczycieli zatytułowane "Wykorzystanie gier planszowych na zajęciach matematycznych i przyrodniczych". Warsztaty trwały 2 godziny i w ramach tego, krótkiego (jak na nasze możliwości) czasu udało nam się zaprezentować w formie warsztatowej, kilka gier, które z powodzeniem można wykorzystać na lekcjach czy zajęciach dodatkowych z matematyki lub przyrody. Były to: Qwirkle, Kod Faraona, Cardline "Zwierzęta", Terra, Ubongo, Fauna Junior, Quoridor i Winomino. Mamy nadzieję, że zajęcia się spodobały i spotkamy się jeszcze nie raz:)

warsztatydlanauczycieli2016rft

Ww wtorek, 16 lutego, w MDK "Południe" w Podlesiu odbyło się zorganizowane przez Planszopernik "Spotkanie z planszówkami". Przez ponad dwie godziny, wspólnie bawiliśmy się grając w gry planszowe, pląsając i układając klocki:) Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, dzieciaki bardzo chętnie poznawały gry, a emocji nie brakowało. Podobnie jak na poprzednich zajęciach w Zarzeczu, zabawy z planszówkami uzupełniliśmy o układanie klocków, wśród których najbardziej podobały się "Maple", Geomagi i "Marble". Największą popularnością wśród gier cieszyły się: "Dobble", "Speed Cups'y", "Potwory do szafy", "Lacucaracha" czy "Kot Stefan". Bardzo dziękujemy za zaproszenie, mamy nadzieję, ze jeszcze się spotkamy:)

poludniemdk2016

20 lutego 2016r. Planszopernik po raz drugi odwiedził Dom Kultury w Zarzeczu. Tym razem frekwencja nie była już tak duża:( Dzień wcześniej spadł śnieg i ... planszówki nie miały szans. Śnieg tej zimy przecież jest na wagę złota. Jednak nie byliśmy sami:) Aktywnie spędziliśmy ponad dwie godziny grając w gry i układając klocki. Podczas spotkania swoją premierę miała nowa gra w naszych zasobach - "Rampage" w której gracze wcielają się w olbrzymie jaszczury niszczące miasto:) Zagraliśmy także w "Make'n Break", "Speed Cupsy", ""Kota Stefana", "PitchCar'a" i "Qwirkle". Poza grami układaliśmy wspólnie klocki: "Maple", "Marble", "Domino Express" i Geomagi. Bardzo dziękujemy za super zabawę i może jeszcze kiedyś tu zawitamy:)

rampage2016rft

Ferie się rozpoczęły, jednak Planszopernik nie zamierza próżnować:) Po raz kolejny odwiedziliśmy harcerzy z Lublińca. Tym razem na zimowisku 9DH "Lekka Stopa" w OH w Kokotku, którego tematem przewodnim jest świat "Harrego Pottera". Na spotkanie zabraliśmy tylko te gry planszowe, które wiążą się z duchami, magami i smokami:) Zagraliśmy więc w "Magiczny Labirynt" - grę w zbieranie składników do magicznych zaklęć w czarodziejskim labiryncie. "Szkołę Alchemii" - uczącą tworzenia różnego rodzaju mikstur i talizmanów, "Łowców smoków" - planszówkę w której rycerze, złodzieje i magowie walczą z czarodziejskimi smokami, czy wreszcie w "Duszki" i "Duchy" dwie gry, których głównymi bohaterami są sympatyczne i nieszkodliwe istoty z innego wymiaru:) Dziękujemy harcerzom za zaproszenie i ... za tydzień pojawimy się po raz kolejny:) Czuwaj druhny i druhowie:) Na spotkaniu zadebiutowały też nasze nowe koszulki Planszopernikowe. Prawda, że ładne:)

planszopernik2016harcerze2

W sobotę, 30 stycznia, w Domu Kultury w Zarzeczu, Planszopernik brał udział w "Spotkaniu z Planszówkami". Przez ponad dwie godziny, dzieciaki ( w wieku od 5 do 13 lat) grały w najróżniejsze gry planszowe: "La Cucaracha", "Halli Galli", "Spedd Cups", "Magiczny Labirynt", "Ramzes", "Kot Stefan", "Booost", "Carcassone" czy "Prawo dżungli". Za miesiąc spotkamy się ponownie. Dziękujemy wspólną zabawę:)

zarzecze2016ygth

30 grudnia 2015r. w Ośrodku Harcerskim ZHP Lubliniec w Kokotku odbyły się zajęcia z planszówkami przeprowadzone przez Planszopernik dla uczestników kursu instruktorskiego "Na straży granatu". Zajęcia składały się z dwóch części:) Najpierw do południa przez 2 godzinki zapoznawaliśmy harcerzy z szybkimi grami integracyjnymi, które mogą wykorzystać na zbiórkach, biwakach i rajdach. Takich których zasad nauczyć można dzieciaka w kilka chwil: "Speed Cups", "Halii Galii", "Zaklęta Wieża" (gry wydane przez G3), "Prawo Dżungli", "Dobble", czy "PitchCar" (wydawnictwo Rebel) oraz "Duszki" i "Szaolin Panda" (wydane przez Egmont) a także "Top-A-Top" (Cube).

harcplnsza2015

Po kolacji zasiedliśmy do troszkę trudniejszych gier, ale także takich, gdzie jest dosyć krótki czas wprowadzenia w grę: "Reglamentacja" (IPN), "Dixit" i "Splendor"(Rebel), "Metropolia" (Foxgames), oraz "Bang" i "Geniusz" (Bard).

harcplansz2015rf

Zabawa i atmosfera była świetna:) Bardzo dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć:) Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 23 stycznia w Lublińcu na I Harcerskim Festiwalu Gier Planszowych "HarcPlansza"

W miniony weekend - Planszopernik, przeprowadził "Spotkanie z Planszówkami" dla zespołu "Tap Dance" w Kokotku. Uczestnicy spotkania, mieli możliwość zapoznania się z grami wydawnictw "Egmont", "Rebel", "IPN", "Granna", "Goliath", "Black Monk", "G3", "Ravensburger" czy "Hobbity". Zabawa była przednia, a trzy godziny z grami planszowymi - były świetnym przerywnikiem, pomiędzy próbami tanecznymi:)

 

grydance2015wse

2 marca  - podczas spotkania planszówkowego w Herbacie, udało nam się rozegrać kilka partii - wyśmienitej gry planszowej dla dwóch osób - "Sztuka Wojny" wydawnictwa FoxGames. Zapoznaliśmy się też z nowością wydawnictwa Egmont - "Kajko i Kokosz, przygody wojów", autorstwa R.Knizi - świetna na imprezy!!! Polecamy!!!

herbatasztuka2015sd

17 grudnia - zorganizowaliśmy, po raz drugi, spotkanie z grami planszowymi w herbaciarni "Herbata". Tym razem, dzięki wielkiej pomocy Adama - zaprezentowaliśmy wyprawę do "Tajemniczego Domostwa" (bardzo udanego połączenia - popularnych gier "Cluedo" i "Dixita") oraz gry logiczne, takie jak: "FITS", "Pentago" czy "El Garde" - które zaprezentowali: Stasiu, Grześ i Max:). Już teraz gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie - które odbędzie się 21 stycznia:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej

spotkaniewherbacie2015asedrf

Już po raz drugi w tym roku odwiedziliśmy uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wojkowicach. Tym razem popularne gry planszowe prezentowali Jakub i Max. Dzieciaki z SP nr 1 z dużym zaangażowanie i wielkimi emocjami grali w znane i lubiane gry: "Halii Galii", "Duszki", "Faunę Junior" czy "Speed Cupsy". Spotkania tak się spodobały, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne:) Przyjedziemy!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkiwojkowie2015aswe

1926658 570839336357122 439017168 nW środę - 19 listopada - w herbaciarni "Herbata" - po raz pierwszy (wraz z Teosem i Adamem) -  zorganizowaliśmy "Spotkanie z Planszówkami", czyli cykliczne spotkania z grami planszowymi przy ciepłej i pysznej herbacie:). Nasz klub gier planszowych "Planszopernik" - reprezentowali Max i Kamil. Atmosfera była świetna. Udało nam się zagrać w: "Blokus'a", "Quoridor", "Dobble" i "Dixita" oraz "Shoguna". Dziękujemy wszystkim za zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie - w Herbaciarni spotykamy się w każdą 3 środę miesiąca - czyli kolejne spotkanie już 17 grudnia.

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
herbata2014der

 

We środę - 5 listopada, po raz drugi odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 1 w Wojkowicach (poprzednio byliśmy tutaj - w czerwcu). Tym razem prezentowaliśmy gry planszowe - młodszym uczniom z klas 1-3. Max, Mateusz oraz Kuba - wspaniale tłumaczyli i wprowadzali swoich młodszych kolegów w fascynujący świat planszówek. Wszystkim uczestnikom - spotkanie bardzo się spodobało i zostaliśmy zaproszeni na kolejne:) Jeżeli czas pozwoli - przyjedziemy:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wojkowicespotkanie2014

Pod koniec sierpnia w Ośrodku Harcerskim Komendy Hufca Lubliniec w Kokotku, odbywała się Wakacyjna Akademia Stepowania. Poza tańcem, zajęciami plastycznymi i oczywiście stepowaniem - uczestnicy akademii, dzięki "Planszopernikowi" mieli możliwość spędzania wolnego czasu z planszówkami:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
akademiastepowaniplanszopernik2014

W sobotę 5 lipca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, odbyło się "Spotkanie z Planszówkami", które poprowadzili członkowie "Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik". Mamy nadzieję, że spotkanie to nie było jednorazowe - ale, że w tym zacnym miejscu pojawimy się jeszcze nie raz:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plasznopernimuzeum2014

Uczniowie Innowacyjnego Zespółu Edukacyjno Terapeutycznego "Edterek" ZSS nr 3 w Bytomiu, którzy na co dzień uczą się w SP nr 4 w Bytomiu, a których nauczycielem jest pan Bartek - uwielbiają grać w gry planszowe. Najbardziej lubią grać w "Halli Galli", "Speed Cupsy", "Dobble" i "Make'n Break".

Grają z uczniami VII LO

elaedterek2014

Grają także ze swoimi przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej
edterekprzyjaciele20142

Tym razem nasze "Spotkanie z planszówkami" odbyło się w MDK Koszutka w Katowicach. Zajęcia poprowadziliśmy dla dzieci, które na na co dzień w MDK-u stepują w grupie Tap Dance Junior. Zabawa była przednia. Z młodymi tancerzami spotkamy się jeszcze w sierpniu podczas ich obozu w Kokotku.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
speedkubsy2014koszutka

11 czerwca odwiedziliśmy - wraz z naszymi planszówkami - uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach. Kuba, Mateusz i Kamil - sprawnie i z dużym profesjonalizmem zapoznali kolegów z Wojkowic, z "szybkościowymi" grami takimi jak "Blokus", "Dobble", Hej to moja ryba" czy wreszcie "Speed Cups" (która podobała się najbardziej). Spotkanie z planszówkami - udało się tak bardzo, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne we wrześniu. Przyjedziemy!!!:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkiwojkowice2014

Po krótkiej przerwie:) Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" kontynuuje "zarażanie" planszówkami kolejne placówki edukacyjne w Bytomiu. Tym razem mocna reprezentacja Klubu udała się do Gimnazjum nr 1, by tam zorganizować "Spotkanie z Planszówkami" dla uczniów Klas Aktywności Twórczej:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkigimnazj2014

Trzecia wizyta uczniów członków Klubu "Planszopernik" w Gimnazjum nr 2 - odbyła się w czwartek - 12 grudnia 2013. Cieszymy się, że udało nam się zarazić naszych starszych kolegów i koleżanki - planszówkami. Od stycznia w Gimnazjum spotykać się będą z planszówkami już bez naszej pomocy, a w lutym wspólnie razem z nami wezmą udział w Mistrzostwach Polski w grze "Evolutio".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plnaszowki2014stas

Członkowie naszego klubu nie próżnują i każdą wolną chwilę:) poświęcają na promocję gier planszowych. Nie inaczej było w Brnie (Czechy), gdzie uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym "Baltie Creative 2013". Wraz pozostałymi członkami Reprezentacji Polski - relaksowali się przy "Dobble", "Grand Prixie" czy przebojowym "Munchkinie".


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
balteiplanszowka2013

Dzisiaj - 14 listopada, uczniowie naszej szkoły, członkowie SZKGP "Planszopernik" już po raz drugi w tym roku, zorganizowali na terenie Gimnazjum nr 2 "spotkanie z planszówkami". Gimnazjaliści mieli możliwość spróbowania swoich sił w kultowych "Osadnikach" i  "Talizmanie", grze planszowej wzorowanej na popularnej grze komputerowej -  "WarCraft" oraz planszówkowym hicie Festiwalu w Essen - "7 dni Westerplatte".


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowki2013gimn22013

W sobotę - 9 listopada - członkowie Szkolnego Klubu "Planszopernik" - odwiedzili IV LO w Bytomiu, by po raz drugi wesprzeć odbywające się tam - spotkania z planszówkami. Tym razem udało nam się przybliżyć starszym kolegom: "Wsiąść do pociągu", "Warcrafta", "Epokę Kamienia" i "Małego księcia". Kolejne spotkanie w LO w grudniu.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkisikorak2013

Dzisiaj - 17 października - członkowie kółka gier planszowych: Maksymilian Pakos, Mateusz Mamot, Zuzia Dulska i Michał Madeja - odwiedzili swoich starszych kolegów w Gimnazjum nr 2, gdzie zorganizowali - spotkanie z planszówkami. Przez ponad dwie godziny wszyscy świetnie się bawili. "Warcraft", "Wsiąść do Pociągu" czy "Kolejka" to tylko niektóre z gier, które udało się im zaprezentować.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkigimnazj2013

5 października w IV LO im. Bolesława Chrobrego - uczniowie SP nr 4 - współorganizowali spotkanie z planszówkami. Na pierwszy ogień - poszły kultowe gry: "7 cudów świata", "Dominion" oraz "Augustus". Następnie przyszła pora na "Karaluchy", "Belfort" i "Molocha". Spotkanie te, w zamierzeniu ma być zaczątkiem - kółka gier planszowych w "Sikoraku", cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym starszym kolegom i koleżankom:) i trzymamy za nich kciuki.


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
loplanszowki2013

W czwartek odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 51 w Bytomiu. Pięcioro uczniów: Zuzia Dulska, Maksymilian Pakos, Michał Muzyka, Kamil Kozłowski i Szymon Opara, przez ponad 1,5 godziny opowiadało i pokazywało jak można uczyć się i bawić za pomocą gier planszowych. Spotkanie udało się wyśmienicie:) Wszystkich chcących zagrać w gry w naszej szkole, zapraszamy w poniedziałki na godzinę 14.30 i na wielki Festiwal w piątek (27 września) od 14 do 18:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plnszowki512013

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas