Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

10 lutego, spotkaliśmy się w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu z naszymi znajomymi: panią Krysią, panem Henrykiem, panem Jacekiem, panią Agnieszką i panem Bogdanem. Tym razem poza grami planszowymi - wśród których najbardziej spodobał się "Connect 4" zaprezentowaliśmy naszeklocki, które układamy na zajęciach kółka robotyczno-konstrukcyjnego. Największym zainteresowaniem cieszyły się Geomagi - czyli klocki magnetyczne. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie i spotkamy się znowu po feriach:)

geomagi290167

Po raz drugi w tym roku spotkaliśmy się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu, gdzie znaleźliśmy już grupkę wiernych graczy:) Pana Gienka, który okazał się być mistrzem w grze "PitchCar Mini" i wygrać z nim to nie lada wyzwanie. Pana Jacka, który z radością przyjmuje wyzwanie za wyzwaniem - dzisiaj w "Dobble" i "Katamino". Panią Krysię, ze świecą szukać tak wspaniałego gracza w "Duszki", czy pana Romana, który zawsze bardzo chętnie zagra w każdą grę (dzisiaj w Magiczny Labirynt) - ale tylko 15 minut:) potem pora na kawę, wszystko przecież musi mieć swój czas i porządek:) Na każdym spotkaniu udaje nam się zarazić grami nowych mieszkańców, podobnie było i dzisiaj:) Z niecierpliwością czekamy na kolejne za tydzień:) I bardzo dziękujemy za pomoc pani Dominice:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej

dps2016luty

Pierwszy raz w Nowym Roku, w środę, 21 stycznia, odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak przyjemnie tutaj się gra:) Wraz z naszymi starymi znajomymi zagraliśmy w "Pitch Cara" - pan Eugeniusz wymiata:), "Lacucarachę" - tutaj bezkonkurencyjna była pani Basia oraz w "Speed Cupsy" gdzie niepokonany był pan Jacek. Na koniec rozegraliśmy jeszcze partyjkę "Ramzesa". Kolejne spotkanie już za tydzień.

razmsedps20156

W poniedziałek - 21 grudnia, po raz drugi spotkaliśmy się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu by wspólnie zagrać w gry planszowe:) Tym razem było nas już znacznie więcej:) zagrały też po raz pierwszy panie. Tak więc nasze grono liczyło 8 osób: panie Basia i Krysia oraz panowie: Henryk, Roman, Olek, Maciek, Eugeniusz i Jacek. Zagraliśmy w znane już nam gry: Speed Cups, Halli Galii (G3) czy Make'n Break. Jednak poznaliśmy także nowe: Make'n Break Extreme (Ravensburger) - trudniejsza wersja podstawki:), Winomino - dwuosobowa wersja Katamino (Gigamica) oraz dwie gry sportowe - genialne wyścigowe kapsle Mini PitchCar (Rebel) oraz Curling (Egmont). Podczas naszej zabawy nie zapomnieliśmy także o kolędach, które wprowadziły nas w nastrój świąteczny:) Kolejne spotkanie już w Nowym Roku - 2016. Czekamy z niecierpliwością:) Wielkie podziękowania dla pani Dominiki za pomoc w prowadzeniu zajęć i pani Oli - za możliwość organizacji zajęć z tak fantastycznymi ludźmi:)

dps22015

Dzisiaj, 16 grudnia, Planszopernik, zawitał do Domu Opieki Społecznej w Bytomiu. Wraz z panami: Olkiem, Jackiem, Eugeniuszem, Romanem i Zbyszkiem - graliśmy!!! Świetnie bawiliśmy się grając w "Make'n Break" (Ravensburger), Speed Cups i Halli Galii (G3) oraz w świetną grę logiczną Katamino (Gigamic). Mamy nadzieję, że gry się spodobały i spotkamy się za tydzień. Pięknie dziękujemy pani Dominice, która prowadziła zajęcia razem z nami:)

planszowkidps1

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas