Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

16 maja - w czwartek, odbył się ostatni w tym roku Games Room dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy trzy gry cywilizacyjne: "Hadara" (troszkę podobna do "7 cudów świata") - chyba najlepsza i najciekawsza gra tego typu ostatnich lat, "Dice City" - ciekawa gra z wykorzystaniem kostek z milionami kombinacji:) oraz prosta, szybka, a w przypadku klątw i wredna:) - gra "Hunowie". Zdążyliśmy jeszcze zagrać w ulubioną grę pani Iwonki - ostatnich tygodni, czyli w "Bukiet", bardzo sympatryczną wykreślankę. Kolejne spotkanie za rok - ale 30 maja - nasze coroczne Rodzinne Planszogranie na które zapraszamy także rodziców - tym razem ze swoimi pociechami.

gamesromm2019maj

Za nami czwartkowy Games Room dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Bardzo się cieszymy, że pojawiły się nowe osoby, a także te bardzo dawno nie widziane i oczywiście Ci na których zawsze możemy liczyć:) Zagraliśmy w niecodzienną grę detektywistyczną "Kroniki Zbrodni", w magnetyczną grę w budowanie własnego globu "Planeta", proste i sympatyczne euro "Wyspa Szamana" oraz bardzo ciekawą grę, w której w roli głównej występują Indianie i kości:) - "Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka". Na koniec bardzo pozytywnie zaskoczyła nas imprezówka - "Gra pozorów". Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne za miesiąc.

planetagra2018kjijif

17 stycznia odbyło się pierwsze w Nowym Roku - spotkanie Games Room dla rodziców, absolwentów, nauczycieli i przyjaciół. Na godzinkę - sala Edterka zamieniła się w dwa pokoje Escape Roomowe. 10 uczestników zabawy starała się rozwiązać zagadkę "Podróży w czasie" i "Ataku na Londyn". Obie ekipy zdążyły przed czasem - tzn 60 minutami. Czasem z lekką podpowiedzią, czasem z zagadka okazywała się bardzo trudnym wyzwaniem - jednak nie wpłynęło to na mobilizację i zaangażowanie zespołów. Planszówkowy Escape Room - nie może zastąpić prawdziwego, jednak emocji i zabawy przy grze sporo i warto tym tytułom poświęcić czas:)

escaperoom2019eee
escaperoom2019eee2

Po zagadkach, przyszła pora na coś lżejszego:) "Exlibris" - gra w zbieranie i katalogowanie książek oraz "Kakao" - gra kafelkowa i zabawa w plantatora słodkiego owocu.

escaperoom2019eee23
escaperoom2019eee234

Kolejny Games Room dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół za nami:) Bardzo się cieszymy, że jest nas coraz więcej. Tym razem udało nam się zagrać i zaprezentować aż 4 gry:) Zagraliśmy w logiczną, przepięknie wydaną grę "Grajeczka", w emocjonujące wyścigi z odstawianiem "Bolidy", w kumpla "Splendora" - "Korzenny Szlak" oraz koleżankę "Azula" - "Reef". Teraz pora na spotkanie Festiwalowe. Zapraszamy 30 listopada:)

bolidy2018rfrrff2as
bolidy2018rfrrff2as4

Bardzo jest nam miło, że tak licznie państwo odwiedzacie nasz Games Room dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. W październikowej edycji wzięło udział - 14 osób:). Dlatego graliśmy na trzech stołach (coś nam się pomieszczenie robi za małe:)). A w co graliśmy? Trochę tego było: Azul - jak było obiecane, Jamaica - jak było w programie, Augustus - dla przypomnienia i Manhatan - bo to dobra gra jest:) Kolejne spotkanie w listopadzie i podczas Festiwalu Gier Planszowych, który zaplanowaliśmy na 30 listopada.

jamaica2018rfrfr

W czwartek, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, odbył się Games Room dla rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszego Klubu Planszopernik. Miło nam było, że o nas nie zapomnieliście i było nas aż tylu:) 12 - to chyba jak na razie rekord naszych spotkań:) Nie jest ważna jednak ilość - ale zabawa a tą zapewniły trzy gry: Azul, Zamek Smoków oraz Manhattan. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za miesiąc:)

planszopernikrummi2018a2

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas