Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

III edycja Międzyszkolnego Festiwalu Gier Planszowych "grajMY" za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom które do nas zawitały: Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Bardzo nam miło, że wraz z nami byli dzisiaj - wolontariusze, nasi przyjaciele z ING Bank Śląski oddział w Piekarach, oraz Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik".

fesyiwalgrajmy2019tg

Bardzo się cieszymy, że razem z nami bawiła się pani Inspektor Wydziału Edukacji Agnieszka Puźlewicz Kowalczyk, oraz pan dyrektor ZSS nr 3  Mirosław Wall. Dziękujemy także za pomoc panu Mateuszowi Bonkowi i pani Anii Koczar, oraz Fundacji INICJATYWA. Wreszcie dziękujemy wydawnictwom, które nas wsparły: Granna, Nasza Księgarnia, oraz Tactic. Bardzo dziękujemy  za pomoc panu Radosławowi Gabidze z firmy Globtrans Katowice.

fesyiwalgrajmy2019tg2

Przez dwie godziny świetnie się wszyscy bawiliśmy przy grach planszowych. Swój debiut u nas miała wielkoformatowa gra "Mrówki".

fesyiwalgrajmy2019tg23

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się trawiaste Mölkky.

fesyiwalgrajmy2019tg234

Udało nam się zagrać w dziesiątki gier, smacznie zjeść, a do tego każdy uczestnik otrzymał - kostkę relaksującą - a każda szkoła pakiet z grami planszowymi. Jak co roku w zabawach - dzieciom towarzyszył Lew Lucjan.

fesyiwalgrajmy2019tg2345

Każdy, kto chciał - a chcieli prawie wszyscy - mógł także realizować się plastycznie - dorysowując historię pewnych mrówek:)

fesyiwalgrajmy2019tg2345a

Wybraliśmy także - jak co roku najlepszą grę Festiwalu. W tym roku tytuł "Złotej kostki" otrzymała gra "Mölkky". Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok:)

fesyiwalgrajmy2019tg2345a2

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas