Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Z 14 na 15 czerwca odbyła się w naszej szkole I Szkolna Noc z Planszówkami. Impreza trwała prawie 14 godzin, wzięło w niej udział 9 drużyn 4 osobowych, rozegrano 50 gier i zjedzono 18 pizz. Najbardziej aktywna grupa - grała do samego rana - rozegrała 8 gier. Najbardziej popularnymi grami okazały się być: Osadnicy z Catanu, Kolejka i Cyklady. Łącznie gracze mieli do dyspozycji ponad 20 tytułów z których każda została wypożyczona:) Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom z wspólną zabawę:) Mamy nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować kolejną edycję:)


Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
gryplanszowenocka2013scdr

Finałowe rozgrywki Świetlicowego Turnieju "Super Farmera" w dniu 11 czerwca, zakończyliśmy zwycięstwem klas drugich, które reprezentowały trzy z czterech grup świetlicowych.
I miejsce: zdobył Olek Radziejowski z grupy pani Kasi,
II miejsce: Michał Niewiadomski z grupy pani Ani,
III miejsce: Paulina Najdo z grupy pani Kasi,
do finału dotrwała również Oliwia Grych zdobywając najwyższe wyróżnienie jako czwarty wynik turnieju.

Bardzo dziękujemy i Gratulujemy !!!

swietlicowysuperfarmer2013

8 czerwca w Śląskim Planetarium w Chorzowie odbyła się uroczysta gala - podczas której rozdano nagrody w konkursie na grę planszową "Samograjka". Konkurs został zorganizowany przez Fundację Edukacyjną Kombinatory i Centrum Helen Doron w Chorzowie. I miejsce w konkursie zdobyła gra zaprojektowana i wykonana przez uczniów naszej szkoły:) Grę "Zwierzaki Domiaki" stworzyła i testowała drużyna, w skład której weszli: Barbara Bryła, Aleksandra Jurkowska, Adam Patschek, Justyna Krawiec, Maksymilian Pakos i Zuzanna Dulska. Uczniowie w ramach nagrody uczestniczyli w seansie w Planetarium, wygrali także zajęcia przyrodniczo-doświadczalne dla uczniów klas I (dwa takie spotkania). Indywidualnie zostali nagrodzeni książkami i koszulkami. Gratulujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
graplanszowadomin2013sf

23 maja 2013r. zostały ogłoszone wyniki II etapu (finałowego) konkursu na grę planszową "Samograjka" zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Kombinatory i Centrum Helen Doron w Chorzowie. I miejsce w kategorii klasy IV-VI zdobyła gra przyrodnicza z elementami języka angielskiego, zaprojektowana i wykonana przez uczniów naszej szkoły (Barbarę Bryłę, Aleksandrę Jurkowską, Adama Patschka, Justynę Krawiec, Maksymiliana Pakosa i Zuzannę Dulską) "Zwierzaki Domiaki".  Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 8 czerwca w Planetarium w Chorzowie. Gratulujemy!!!

zwierzakidomiaki2013finale

Dzisiaj - 13 maja - zostały ogłoszone wyniki I etapu konkursu na grę planszową "Samograjka" zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Kombinatory i Centrum Helen Doron w Chorzowie. I miejsce w tym etapie zdobyła gra zaprojektowana i wykonana przez uczniów naszej szkoły:) Grę "Zwierzaki Domiaki" stworzyła i testowała drużyna, w skład której weszli: Barbara Bryła, Aleksandra Jurkowska, Adam Patschek, Justyna Krawiec, Maksymilian Pakos i Zuzanna Dulska. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki II etapu - może się poszczęści i znajdziemy się w gronie laureatów.

zwierzakidomiaki20133

22 marca w ramach naszego Festiwalu Nauki - odbył się II Szkolny Festiwal Gier Planszowych. Razem z nami tego dnia bawiło się ponad 100 osób - uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców oraz gości, którzy dzięki uprzejmości wydawnictw i sklepów z grami planszowymi mogli skorzytać z ponad 70 gier. Najczęściej wypożyczanymi tytułami Festiwalu okazały się być "Dobble", "Super Farmer" oraz "Kapsle". Udało się również przeprowadzić trzy turnieje: "Carcassonne" - turniej sponsorowany przez firmę "Bard", który wygrał Sławek Frącek; turniej "Super Farmera" - zasponsorowany przez wydawnictwo "Granna" - wygrał Adrian Czarkowski, oraz turniej "Dobble" - sponsorowany przez sklep "Graki - gry bez prądu" - który wygrała Julka Pacześna. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali nas w organizacji imprezy:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
festiwalgireplanszow2013

22 marca - w ramach I Szkolnego Festiwalu Nauki - Kopernik, który odbędzie się w naszej szkole - zorganizowany zostanie II Szkolny Festiwal Gier Planszowych. Dzięki uprzejmości wydawnictw - Granna, Rebel, IPN, Egmont, Bard i firmie Logorajd otrzymaliśmy bezpłatnie ponad 20 gier planszowych. Dodatkowo podczas Festiwalu odbędzie się turniej dla klas I-III w "SuperFarmera" i dla klas IV-VI w "Carcasonne", a nagrody ufunduje wydawnictwo Granna i Bard. Bardzo dziekujemy za pomoc i już dzisiaj - zapraszamy na Festiwal. Przypominamy, że w każdy piątek o godzinie 14.30 - odbywają się zajęcia kółka gier planszowych (ostatnio dołączyli do nas także nasi absolwenci z gimnazjum:))

gramy2013egmnt

W każdy piątek - o godzinie 14.30 (w sali nr 20) - zapraszamy na godzinę niesamowitych wrażeń podczas zajęć kółka gier planszowych tym bardziej, że od stycznia 2013r. dzięki pieniążkom w z 1% zasoby kółka zwiększyły się o 3 nowe gry - Set, Rój i 6 osobowy Rummikub. Również w styczniu, dzięki wsparciu działań naszego kółka i Festiwalu Gier Planszowych (który odbędzie się już w marcu) przez wydawnictwa IPN, Granna i Rebel - otrzymaliśmy kolejne nowe gry (łącznie 13).


Zapraszamy!!!

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
grannazdjecia2013

Powstała nowa zakładka - Nasze gry planszowe. Możecie tutaj zobaczyć w jakie gry można zagrać na naszym kółku gier planszowych - na które zapraszamy w każdy piątek od 14.30 do 15.30

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolkogierplanszowych2012sdrt

28 września po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festiwal Gier Planszowych. Imprezę współorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych z Czeladzi (bardzo dziękujemy Asi, Andrzejowi i Dawidowi:)). Uczestnicy festiwalu (40 uczniów) mieli do swojej dyspozycji w trzech salach - ponad 30 różnych gier planszowych.  Największą popularnością cieszył się "PitchCar", interesująca gra "Visionary" oraz logiczne - "Duchy". Growe szaleństwo trwało ponad 2 godziny. Świetna zabawa, niesamowite emocje i... może na wiosnę uda nam się to powtórzyć.:) Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kółko gier planszowych w każdy piątek na 8 lekcji:)


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowefestiwal2012erty

Coraz więcej sympatyków gier planszowych spotyka się w naszej szkole w piątki od 14.30 do 15.30 (w sali nr 20). Tym razem (21 września) największą popularnością cieszyła się gra "Make'n breake" i niezmiennie "Blokus". Już za tydzień Wielki Festiwal Gier Planszowych - na który zapisało się prawie 50 osób. Zapraszamy!!!


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
makebrake2012

Dzisiaj - 14 września - odbyły się pierwsze zajęcia kółka gier planszowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności językowe w grze "Scrabble", logicznego i przestrzennego myślenia w grze "Blokus" oraz spostrzegawczość i umiejętności podejmowania szybkich decyzji w grze "Rummikub". Kolejne spotkanie już za tydzień - tym razem z grą towarzyską "Dobble". Zapraszamy

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowe2012asert

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Scrabble w szkole". W związku z tym w naszej szkole od najbliższego piątku (14 września) będą odbywać się zajęcia kółka gier planszowych, gdzie będzie można zagrać w tą świetną grę edukacyjną, a także inne rozwijące intelekt i wyobraźnię. Podsumowaniem naszych spotkań będzie Bytomski Turniej Scrabble - oczywiście zorganizowany w naszej "czwórce".

Zapraszamy w każdy piątek
od godziny 14.30 do 15.30 do sali nr 20

obrazek II edycja

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas