Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W czwartek - 18 czerwca, odbyło się ostatnie spotkanie Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" w klasach starszych, podczas którego udało nam się zaznajomić mało znaną, a całkiem sympatyczną grą o dinozaurach "Evo", a także dokończyć "rozkminianie", strategicznej gry wydanej na amerykańskim kikstarterze - "ArmyMals". Obie gry bardzo nam przypadły do gustu - co zapewne spowoduje, że we wrześniu pojawią się one ponownie na naszych stołach:)

 

Rozgrywki w ArmyMals

armymals2015SA

Ostatnie spotkanie - więcej zdjęć
evoplanszopernik2015der

We wtorek i czwartek, członkowie Szkolnego Klubu Gier Planszowych Planszopernik: Zuzia, Justyna, Szymon, Kuba, Kamil i Maks -  zorganizowali dla uczniów klas młodszych "Spotkania z Planszówkami". Spotkania odbyły się w trzech klasach - 1a, 2b i 2c.  Na wszystkich spotkaniach zaproponowaliśmy podobny zestaw składający się z następujących gier : "Speed Cups" (G3), "Halli Galli" (G3), "Smoczy Skarb" (G3), "Duuuszki" (Egmont), "Curling"(Egmont), "Mistakos" (Trefl). Wszystkie gry bardzo się spodobały, emocje były duże, a uśmiechy dzieciaków - wystarczającą nagrodą za naszą pracę:) Mamy nadzieję, że od września takie "Spotkania z planszówkami" dla klas naszej szkoły będą częstsze:)

 

Zajęcia z klasą 1a

 planszowki20511b

Zajęcia z klasą 2b
klasa2a2015df

Zajęcia z klasą 2c
planszowki20511b

10 czerwca, odbyła się Koloriada 2015, impreza którą nasz Klub Gier Planszowych "Planszopernik" współorganizował. W zabawie wzięli udział: Innowacyjny Zespół Edukacyjno Terapeutyczny ZSS Nr 3 - Edterek,  uczniowie klasy 1b SP nr 4, uczniowie klas 1-3 ZSS Nr 3 w Bytomiu oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "TIKA" z oddziałami integracyjnymi. Wśród ciekawych zajęć, które odbyły się podczas tego wydarzenia - były zajęcia z planszówkami, które poprowadził nasz klub, w osobach: Zuzi Dulskiej, Justyny Krawiec, Szymona Opary, Kamila Kozłowskiego i Maksymiliana Pakosa.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

planszoperkaloriad2015

28 listopada 2015r. w Warszawie odbędą się w "Babce do wynajęcia":) (taka kreatywna przestrzeń w stolicy) Warszawskie Targi Fantastyki. Impreza ta powstała z myślą o wszystkich, którzy kochają fantastykę. Organizatorzy chcą pokazać, że książki, filmy, komiksy, gry – są super! Ale poza nimi jest mnóstwo innych dziedzin, które są inspirowane fantastyką, że tak na prawdę jedyne co nas ogranicza to nasz własny umysł. Podczas targów będzie można obejrzeć asortyment wielu różnych firm związanych z fantastyką. Poza samymi wystawcami czekają na odwiedzających różne atrakcje! W specjalnej sali będą się odbywać spotkania z autorami, wystawcami, którzy opowiedzą o swojej pracy, pasji, pomysłach, a przede wszystkim o tym czym dla nich jest fantastyka. Zorganizowany zostanie także Gamesroom, gdzie będzie można przetestować najnowsze gry. Fantastą się jest od urodzenia, więc specjalnie dla najmłodszych powstanie „Kids Zone”, strefa fantastyki dla najmłodszych.

 

Nasz Klub "Planszopernik" włączył się w wspieranie Targów Fantastyki i z radością się na nie wybierzemy, do czego i Was zachęcamy!!!

 

Więcej informacji o imprezie na FB - zapraszamy
fg2015rft

 

28 maja - odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Szkolnego Klubu Gier Planszowych MiniPlanszopernik. Mimo, że do końca roku jeszcze miesiąc to większość młodych graczy - wyjeżdża już w piątek na "zieloną szkołę", wraz z nimi wyjeżdżają rodzice i nauczyciele opiekujący się Klubem. Na ostatnim spotkaniu prócz znanych i lubianych gier, szlifowaliśmy "Mondo" oraz poznaliśmy nową, genialną grę imprezową - wydawnictwa Rebel "Szalona Misja" - szczerze polecamy!!!

thelastplansz2015

Nie kończą swojej przygody z planszówkami uczniowie klas starszych - czekają na nich jeszcze dwa spotkania - 11 i 18 czerwca (tym razem już od godziny 13.30). A na ostatnim spotkaniu poznaliśmy niesamowicie grywalną imprezową grę "Colt Express" oraz staraliśmy się niedopuścić do rozbiorów grając w "Magnatów" wydawnictwa Phalanx.

magnacipahl2015

Od dzisiaj - nasza szkolna Biblioteka wzbogaciła się w zestaw gier firmy "Piatnik" i "Tactic". Są to świetne gry integracyjne i imprezowe: "Alians", "Activity", Tic Tac - Bum" oraz "Założysz się". Niezastąpione na każdej klasowej imprezie:) Zapraszamy do wypożyczania!!!

tatcialian2015

Coraz piękniejsza pogoda za oknami - mimo, że bardzo lubimy grać na naszym boisku - znajdujemy chwilę, by zagrać w nasze kochane gry planszowe!!! Tym razem odświeżyliśmy dawno nie graną grę wydaną przez Grannę - "Hej to moja ryba", świetną grę Egmontu - "Fauna Junior", oraz "Micro Monsters" - kosmiczne pchełki:)

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
hetomojaryba2015

Za to starsi - wyciągnęli równie dawno nie widzianą grę Egmontu "Piraci - Karaibska Flota" - świetną grę licytacyjną, zagrali w nowość wydawnictwa Rebel "Megawojownicy" oraz wydaną przez "Cube" bitewno karcianą grę "Summoner Wars".

megaowojonicy2015aws

 

 

Tuż przed majowym weekendem, odbyło się spotkanie tylko starszej grupy, za to było bardzo poważnie i bojowo. Udało nam się rozegrać mega nowość - otrzymaną od wydawnictwa LucrumGames - "Gaję". Emocje sięgały zenitu - gra warta każdych pieniędzy - polecamy!!!. Na drugim stoliku - Bartek i Mateusz uczyli się trudnej  sztuki dowodzenia żołnierzami - "Memoir 44". Na razie wojacy poruszali się dość ślamazarnie - ale przy kolejnej bitwie to chyba się zmieni, a gdy do boju wejdą czołgi, to wtedy... zobaczymy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gajawlosy2015

memoir442015

W sobotę - 18 kwietnia, odbył się w naszej szkole (SP nr 4), już po raz trzeci - Maraton Planszówkowy. W zabawie z grami planszowymi, w sumie, wzięło udział ponad 40 osób: uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół naszego Klubu Planszopernik. Impreza rozpoczęła się o 9 rano, a skończyła kilka minut po 21.00. Graliśmy ponad 12 - godzin:))) Udało nam się poznać kilka całkiem nowych gier, takich jak "Mundialito" - wydawnictwa Bakumi, "Port Royal" - Bard'a, "Strife" - wydanej przez CUBE, "Sztukę Wojny" - wydane przez FoxGames, "Przygody wojów" - firmy Egmont, i zupełne nowości z wydawnictwa Rebel - "Colt Express" oraz "Megawojownicy" (numer jeden maratonu). Zagraliśmy także w nowość firmy Piatnik - "Golden Horn", oraz w ciekawą grę Granny - "MR House". Oprócz tego w dziesiątki innych tytułów!!! Nasza biblioteka liczyła sporo, bo ponad - 100 gier. Nie udało nam się zagrać we wszystkie - jednak pojawią się one już na kolejnych spotkaniach Klubu i w Games Roomie dla rodziców.

coldekspres2015

Podczas Maratonu - przeprowadziliśmy konkurs - w grę wydawnictwa Rebel - "Cardline: Zwierzęta". Emocje były olbrzymie, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden:) Nagrodziliśmy jednak grami planszowymi całą finałową czwórkę:) 

cardline2015awes

Bardzo, dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej akcji, wydawnictwom: Bard, Rebel, Piatnik, Egmont, FoxGames, Granna, Trefl, Cube, Bakumi. Dziękujemy za pomoc rodzicom, nauczycielom i naszym przyjaciołom na których możemy zawsze liczyć. W czerwcu planujemy już kolejną imprezę. Tym razem nieco krótszą:) i przeznaczoną dla młodszych graczy - "Zagraj z mamą i tatą":) Już dzisiaj zapraszamy!!!!

turniejcard2015

W czwartek - 16 kwietnia -  nasz Klub odwiedzili współorganizatorzy naszego bytomskiego konwentu Bebok i grupy Bastylion działającego przy MDK nr 1 w Bytomiu: Mateusz (zwany Teosem) i Adam. Bardzo dziękujemy im za pomoc w tłumaczeniu nowych gier i za to że zechcieli z nami pograć. A było w co:)

 

Przede wszystkim udało nam się zagrać w bardzo ciekawe, proste i sympatyczne gry firmy Trefl - "Sawanna", "Zęby smoka" oraz zręcznościową grę "w krzesła" - "Mistakos". Bardzo serdecznie dziękujemy wydawnictwu Trefl za przesłane dla nas gry!!!!

sawanna2015re

Grupa starsza miała okazję poznać bardzo ciekawą, osadzoną w klimatach fantastycznych -  grę dwuosobową "Sfrife" wydawnictwa CUBE (któremu dziękujemy za wypożyczenie gry).

strife2015awse

Jednak hitem czwartkowym okazała się prosta, ale bardzo ekscytująca gra sportowa "Mundialito", którą podarowało nam wydawnictwo Bakumi (bardzo dziękujemy!!!). Gra wywołała tyle emocji, że trudno było naszych młodych menedżerów piłkarskich oderwać od stołu:))) Jak tak dalej pójdzie, nie obejdzie się bez turnieju!!!!

mudialti2015asw

W kwietniu nasz klub wsparła firma Trefl - przesyłając nam kilka nowych i bardzo ciekawych gier. Niestety zanim się w nie nauczymy, minie troszkę czasu - ktoś musi w końcu czytać instrukcje - a ta praca zawsze zabiera dużo czasu. Udało nam się za to poznać dwie nowe gry - Ufo Farmera firmy Granna, oraz bardzo starą, ale ciągle miodną grę "Zooloretto" wydaną swego czasu przez G3 - traktującą o budowie własnego ogrodu zoologicznego.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszopernikwiecien2015

Za to grupa starsza:) Testowała nową grę wydawnictwa Foxgames "Sztuka wojny" - bardzo ciekawą i mega grywalną:) oraz dwa starsze ale ciągle bardzo popularne tutyły: "Splendor" - firmy Rebel, oraz "Qwirkle" wydane przez G3.

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
qwirkle2015der

Co prawda, uczniowie Edterka, na zajęcia naszego Klubu w czwartki nie uczęszczają, jednak w ramach Edterkowego Planszopernika w każdą środę, na przerwie o godzinie 10.30 -  proponują uczniom "czwórki" zabawy z planszówkami. Udało im sie także wykonać własną wersję, bardzo popularnej gry "Na grzyby" w wersji eko:)

edterekplanszopr2015

W swoim "zarażaniu" do planszówek nie ograniczają się tylko do uczniów "czwórki". Od ponad roku grają w gry planszowe z uczniami VII LO w Bytomiu. Najczęściej na stołach królują: "Tajemniczy Labirynt", "Speed Cups", "Duszki" czy "Zingo". W piątek, 20 marca, w tych zajęciach z przyjaciółmi z LO, wzięła także udział Telewizja Sfera.

zajeciasferaedterek2015

Po dwóch tygodnia, kiedy nagrywaliśmy recenzję, dzisiaj - 12 marca, mogliśmy cały czas poświęcić tylko na granie i... Było super. Poznaliśmy kolejną nową grę "Kajko i Kokosz, przygody wojów" - świetna gra imprezowa - polecamy!!! oraz grę otrzymaną od wydawnictwa Granna - "Kółka i spółka" - extra!!! Odświeżyliśmy także - "5 sekund" wydawnictwa Trefl, "Farras" - wydaną przez Grannę oraz dawno nie widzianą na naszym stole "Dzieci Carcasonne".

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
przygodywojow2015we

Starsi grali w "5 sekund" - oni ją kochają, bardzo przyjemną grę przygodowo-logiczną "Tobago" oraz naszą "Tajemnicę Srebrengo Miasta":)

5sekund2015fet

Na dzisiejszym spotkaniu Klubu, mieliśmy możliwość zagrania w zupełną nowość na rynku gier planszowych - grę wzorowaną na grach komputerowych a zatytułowaną - "Orc, Orc, Orc". Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych ulubionych grach:) Tym razem z wielką przyjemnością zagraliśmy w grę firmy Granna - "Kto pozmywa", a także grę firmy Ravensburger "Make'n Break Extreme".

makenbraek2015aser

orcorcorc2015

Jeśli masz ochotę podczas ferii zagrać w wiele ciekawych planszówkowych tytułów albo chciałbyś/chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi to najbliższe dwa tygodnie będą najlepszą ku temu sposobnością. Od poniedziałku 2 lutego do piątku 6 lutego "Teos" będzie czekał na Ciebie w Bytomskim Centrum Kultury od godziny 12.00 do 18.00, w przyszłym tygodniu między 9 a 13 lutego będzie urzędował w godzinach 15.00-19.00. Koszt uczestnictwa to 10 zł płatne jednorazowo, za tę kwotę możecie uczestniczyć w spotkaniach całe 2 tygodnie!

Serdecznie zapraszamy!

bck2015

Kolejny tydzień zabawy z grami planszowymi. Za oknem zimno i deszczowo, a my w gorącej atmosferze gramy w gry planszowe. Powoli, powoli wprowadzamy nowości - dzisiaj (15 stycznia) - poznaliśmy nową szybką karciankę - wydawnictwa G3 "Chrum, Chrum" oraz eurogrę Trefla - "Steam Park". Obie świetne - godne polecenia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
styczniowegranieplansz2015

steamparkgramy2015

Pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" odbyło się 8 stycznia. Zainteresowanie, szczególnie wśród uczniów klas młodszych grami planszowymi nie maleje - a nawet wzrasta:) Największą popularnością tym razem cieszyły się genialne "Duszki", "Curling" oraz "Magiczny Labirynt". Tym razem "maluchy" mogły zapoznać się także z dwoma nowościami logiczną grą "Orgin" oraz kooperacyjną "Ognisty Podmuch".

orgin2015rtf

Za to starsi - testowali nowość z Essen 2014 - gra piracką  - "Black Fleet", zagrali także w nieśmiertelną "Metropolię" i "Budowniczych Średniowiecza".

blackfelt2015dg

Na ostatnim spotkaniu w 2014 roku Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" panowała, jak zwykle, radosna atmosfera:) Zapoznaliśmy się z trzema nowymi grami - Curlingiem (w wersji planszowej) z Jungle Speed - Safari (świetną imprezówką dla najmłodszych) oraz z Osadnikami z Catanu w wersji Junior. Na koniec roku, otrzymaliśmy od pani Marii Nikolczyk z Opola - dwie gry: "Hobbit" oraz "Ty Robot", a także coś słodkiego:) Bardzo, ale to bardzo pani Marysi z Opola dziękujemy!!! Gry przetestujemy już po świętach:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszoweprezent2015

W czwartek - 4 grudnia - otrzymaliśmy nowe gry planszowe - zarówno od wydawnictwa Bomba Games, jak od "Tajemniczego Mikołaja z wydawnictwa "Rebel" oraz od naszych rodziców z 1%. Od razu przystąpiliśmy do nauki i testowani nowych gier. Na pierwszy ogień poszły fantastyczne "Duszki", "5 sekund", "Wieża duchów" oraz "Budowniczowie Średniowiecza". Zagraliśmy także w symulację pojedynków szermierczych - "En Garde"- było super!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
duszki2015201a

5sekund2015ser

Już za tydzień do wszystkich dzieci przychodzi Święty Mikołaj, który nie zapomniał także o naszym klubie. Przygotował coś dla młodszych i starszych:) Pomagało mu w tym sporo osób:)

 

Przede wszystkim rodzice - którzy wpłacili 1% na rzecz naszej szkoły - dzięki czemu m.innymi mogliśmy wzbogacić naszą biblioteczkę gier o nowe gry dla najmłodszych: "Duszki", "Magiczny Labirynt", "Osadnicy z Catanu Junior", "Wieża duchów", "Packa na muchy", "Smoczy skarb", "5 sekund junior", "Katamino", "Halli Galli", "Jungle Speed Safari", "Chrum Chrum".

1procent2015

W ramach akcji "Tajemniczy Mikołaj" - otrzymaliśmy aż dwie paczki z wydawnictwa Rebel. Nieznanemu, aczkolwiek - życzliwemu Mikołajowi bardzo dziękujemy!!! W prezencie otrzymaliśmy gry dla starszych uczniów: "Budowniczowie Średniowiecza", "Maskarada", "Kryptos" i "Na grzyby"

rebelnaprzent2015rf

Kolejnym prezentem mikołajowym są dwie gry nowego wydawnictwa "Bomba games": "Black & White", oraz "Amber Rouce" - wydawnictwu za gry bardzo dziękujemy i życzymy wydania kolejnych świetnych tytułów:)

bombagames2015

 

Na dworze zrobiło się chłodno i zimno, od czasu do czasu sipi deszcz. Najlepszym lekarstwem w takim wypadku jest - gra planszowa. My dobrze o tym wiemy - dlatego przynajmniej raz w tygodniu aplikujemy sobie to wspaniałe lekarstwo:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gramynapogode2015

gramy2134d

Zapraszamy wszystkich do zakupu - "Małego Gościa Niedzielnego", bowiem w najnowszym jego numerze 12, z grudnia 2014, na stronie 26 i 27, w dziale "Co się dzieje" - pan redaktor Piotr Sacha - relacjonuje swój pobyt w naszym klubie oraz opisuje swoje wrażenia z tej wizyty:) Piekny artykuł, wspaniałe zdjęcia:) Warto przeczytać!!!!

goscniedzielny2014edert

W czwartek - 20 listopada - odbyło się kolejne spotkanie członków "Planszopernika". Podczas zajęć, uczestnicy "MiniPlanszopernika", mogli zapoznać się z dwoma nowymi tytułami - "Mumią - wyścig w bandażach" firmy Egmont oraz "Niebezpieczną wyprawę" wydaną przez FoxGames. Obie gry się bardzo spodobały i mamy nadzieję, że często będą gościć na naszych stołach:)

mumiawbandarzach2014rft

Za to w grupie starszej - odbył się I Szkolny Turniej "Dixita". Konkurs, w którym wzięło udział 20 uczniów, był bardzo emocjonujący (w końcu jest to jedna z najlepszych gier na świecie:)). Ostatecznie - turniej wygrali: Bartek Błasiak oraz Dawid Matusiak. Turniej zorganizował i przeprowadził mistrz gry zwany Teosem:) za co bardzo mu dziękujemy!!!!

bartekteos2014smietana2015as

Dzisiaj - 6 listopada - w spotkaniach MiniPlanszopernika i Planszopernika wzięli udział panowie redaktorzy czasopisma - "Mały Gość Niedzielny": Piotr Sacha i Roman Koszowski. Opowiadaliśmy im o naszej pasji - czyli grach planszowych, pochwaliliśmy się naszą grą - "Tajemnicą Srebrnego Miasta" i oczywiście - graliśmy!!! Do kilku gier udało nam się przekonać panów redaktorów:) Dowiedzieliśmy się też, że artykuł o naszym Klubie pojawi się w grudniowym wydaniu "Małego Gościa Niedzielnego" -to już za dwa tygodnie:) Polecamy tą lekturę:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
goscniedzielny2015asd

"Planszopernik" nie zwalnia:) W tym tygodniu na zajęciach naszego Klubu grało już ponad 50 uczniów:) Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec:)

 

Członkowie grupy młodszej "MiniPlanszopernika" mocno ćwiczyli swój refleks w "Dobble", "Speed Cupsach" i Micro Monstersach". Nie zabrakło jednak trudniejszych gier, takich jak: "Magiczny Labirynt", "Labirynt", czy "Smoczy Skarb", ba nawet spróbowali i to z sukcesem "Metropoli":)

miniplanszper2014der

Za to wśród starszych członków klubu - królował - hit ostatnich tygodni, czyli "Metropolia" wraz z dodatkiem:), a także "Splendor", "Magiczny Labirynt" i "Arka Zwierzaków":)

duzyplanszoper3014

Ostatniego dnia przed Festiwalem - młodsza grupa "Planszopernika" - ostro trenowała do jutrzejszych planszówkowych turniejów. "Dobble", "Speed Cups", "Arka Zwierzaków", "Connect4" i "BrainBox" - królowały na stołach.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
trniejowewprawki2014

Dzisiaj - już normalnej obsadzie - (około 40 uczniów)odbyło się kolejne spotkanie Planszopernika. Nasz Klub wsparły swoja obecnością (mamy nadzieję, że na dłużej) pani Sylwia Wójcik i pani dyrektor Jadwiga Gilner. Członkowie klubu testowali nowe gry, które otrzymaliśmy od wydawnictwa Granna oraz G3:), a także doskonalili sie w strategii "7 cudów świata" i zapoznali się z świetną grą wydawnictwa "Fox Games" - "Metropolia". Już za tydzień kolejne spotkanie na które serdecznie zapraszamy!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
jadwiga2015plan

sylawiaplans2015

W każdy czwartek w sali nr 21 odbywać się będą spotkania wszystkich sympatyków gier planszowych w naszej szkole. Zapraszamy uczniów - klasa 1-3 na godzinę 13.30, zaś uczniów klas 4-6 na godzinę 14.30.

Pierwsze spotkanie już za nami:) Udało nam się poznać trzy nowe gry: hit tego roku - "Przebiegłe Wielbłądy", "Magiczny Labirynt" oraz "Stikeez". Grupa starsza szlifowała swoje umiejętności przed zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Polski w grze "7 cudów świata".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wielblady2014csscs

7cudow2014aswer

Kilka dni temu (wrzesień 2014) nasz Klub nawiązał współpracę z największym w Polsce Szkolnym Klubem Gier Planszowych "Pionkolandia" ze Sztumu. Klub działa od 2011r. a założyli go Sławomir Wiechowski i Marlena Nowosielska. 8 kwietnia 2014r. klub wydał opracowaną przez siebie grę "Odkrywcy Dolnego Powiśla?, którą otrzymaliśmy od pana Sławka (za co mu bardzo gorąco dziękujemy!!!). Klub organizuje Mistrzostwa Szkół w "Rummikubie", "Superfarmerze", a także Mistrzostwa Szkół w grze "Story Cubes".

 pionkolandia2014awedr

Kliknij poniżej by przejść na stronę Pionkolandii

pinkolnadialogo2014

W ramach naszego Festiwalu Gier Planszowych "Planszopernik" - 18 października, o godzinie 10.00 - rozpoczną się w Szkole Podstawowej nr 4 - Eliminacje do Mistrzostw Polski w grze "7 Cudów Świata", który współorganizujemy z wydawnictwem "Rebel" oraz sklepem "Graki - Gry bez prądu". Wszystkich chętnych zapraszamy!!! Zapisać się można - pisząc na adres e-mail: morkins@gmail.com

7cudowmistrz2014

Dzisiaj - 25 sierpnia - odebraliśmy nowe koszulki Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik". Na koszulkach znajdują się: Szarlej i Świetlik. Po raz pierwszy w nowych koszulkach zaprezetujemy się w sobotę - 30 sierpnia, podczas "Wielkiego Grania 2014r" na Mariackiej w Katowicach:)

koszulkista2014

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas