Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

To już piąty rok działalności naszego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" działającego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu. W roku szkolnym 2015-2016 prowadziliśmy co tygodniowe, godzinne,  zajęcia dla grupy młodszej i osobne dla grupy starszej. Łącznie, oczywiście jeżeli nie przegrywaliśmy z pogodą (co jest objawem prawidłowym:)) w zajęciach uczestniczyło około 60 uczniów oraz 6 nauczycieli.

planszowkimysl2015a

lapzwierzaka2016efb

W pierwszym półroczu odbywały się także spotkania Planszopernika dla Gimnazjalistów.

worldoftanks2015rd87

Przez prawie cały rok, najpierw dwa razy w miesiącu, następnie raz spotykali się podczas Games Room'u w szkole przy planszówkach - rodzice, nauczyciele i absolwenci.

noeyjork2016gameski

Od września aktywnie działał także Edterkowy Planszopernik oraz MiniPlanszopernik, gromadząc dzieciaki na każdej przerwie środowej o 10.30 w Edterku. skarbysmoka2016rftkol

Planszopernik zorganizował w tym roku V Festiwal Gier Planszowych w Sp nr 4 (2 października) , w którym wzięło udział  prawie 300 osób;

klasymlodsze2015sdersfr
festial2015rftgygt

Eliminacje do Mistrzostw Polski w grze "Splendor" (2 października);

skarbysmoka2016rftkol67

I Harcerski Festiwal Gier Planszowych "HarcPlansza" w Lublińcu (23 stycznia), w którym uczestniczyło przeszło 80 zuchów i harcerzy Hufca Lubliniec i szkół lublinieckich;

harplansz2015

oraz Rodzinne Planszogranie, podczas którego wraz z nami grały całe rodziny (11 czerwca).

planszogranie2016rfthu

Udało nam się wziąc udział w planszówkowym spotkaniu  z IPN-em w Radzionkowie,

7wobronielwowa12015

Baskonie w Bytomiu i Pionku w Zabrzu.

bascon2015erj

pionek2f

Współorganizowaliśmy Międzyszkolne Zawody w grze Molky.

molkyturniej2016g

Przeprowadziliśmy I Szkolny Turniej w grze "Triominos" oraz "Haru Ichiban".

triominoskonkurs2016h

harruhyj

Zorganizowaliśmy I Międzyszkolny Turniej w "Rummikuba", w którym wzięło udział 8 bytomskich szkół.

mistrzszkrummikub2016ki

W listopadzie przeprowadziliśmy zajęcia z grami planszowymi dla nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie Erasmus + "My work is my future",

erasmus2015rft

a w marcu "Spotkanie z Planszówkami" dla nauczycieli matematyki i przyrody szkół bytomskich.

warsztatydlanauczycieli2016rft

Z naszymi grami planszowymi byliśmy: Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu,

planszowkidps1

w Ośrodku Harcerskim w Kokotku,

harcplnsza2015

w Domu Kultury w Zarzeczu,

zarzecze2016ygth

w MDK Południe w Katowicach

poludniemdk2016

i w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach.

spnr442016rf

Tego wszystkiego nie udało by nam się zrobić gdyby nie pomoc:) przede wszystkim wydawnictw: Rebel, Hasbro, Portal, Egmont, Bard, Trefl, Goliath, TM Toys, Black Monk, Tactic, Granna, Fabryka Gier Historycznych, Phalanx, Cube, Lacerta, FoxGames, Lucrum Games, Hobbity, Galakta, Ogry Games, Wiedźma, IPN. Dziękujemy zaprzyjaźnionemu Klubowi "Pionkolandia" i Sławkowi Wiechowskiemu dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić Turniej Rummikuba. Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, na których zawsze możemy liczyć, a są to: Kuba Mann, Marta Hoffmann, Tomasz Stchlerowski, Michał Nightwish Drzyzga, Mateusz Bonk, Adam Łuczyński. Nauczyciele: Iwona Zwadło, Ewa Błasiak, Sylwia Wójcik, Jadwiga Gilner, Marta Słanina, Jacek Wadowski, Basia Rajfur, Elżbieta Szatan. A także, lub przede wszystkim: Monice, Kamili i Magdzie:)

DZIĘKUJEMY!!!

We wtorek, 13 czerwca, odbyło sie ostatnie spotkanie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" w tym roku. Jak zwykle nie zabrakło na nim nowości planszówkowych. Zagraliśmy więc w dwie szybkie i emocjonujące gry "Torcik" oraz "Zgadnij co jest inaczej". Logiczno-strategiczną grę "Misja: Kolonizacja", w której staraliśmy się zgromadzić jak najwięcej terenów pod przyszłą kolonizację planety. Bardzo spodobała nam się - bardzo szybka i eneretyczna gra "Hex" oraz mieliśmy przyjemność poznać grę z elementami blefu z serii pędzące - tym razem pędziły ślimaki:)

czerwiec2016rftg

Grupa starsza także poznała nowe gry. Na pierwszy ogień poszła - "Mieszanka Wybuchowa", gra łączącą elementy strategiczno-logiczno -zręcznościowe i polegającą, w dużym uproszczeniu na umiejętnym ważeniu mikstur:) Zagraliśmy też w niesamowicie grywalną, szybką i pełną blefu grę "Zapraszamy do Podziemii" oraz w sportową grę osadzoną w klimatach fantasy - "Wyścig smoków".

smoki2016rftg

 

Do Rodzinnego Planszogrania jeszcze tylko kilka dni - 11 czerwca zapraszamy wszystkich od 10.00 do 13.00. A na zajęciach Planszopernika - ogrywamy nowości planszówkowe. Na stole pojawił się "Tata Miś" - prosta, szybka gra, w której najważniejsza jest umiejętność podejmowania decyzji. "Podziemia" - bardzo logiczna, bardzo umysłowa, a do tego strasznie przyjemna gra. Szybka do wytłumaczenia, świetna by zaktywizować szare komórki:) "Szeregowy Pingwin" - strategiczna gra karciana, tutaj liczy się umiejętność planowania i przewidywania ruchów przeciwników:) Wszystkie z wymienionych gier nam się spodobały - zagramy w nie za tydzień ponownie:)

podziemia2016rftg

Grupa starsza ogrywała "Domek", ale pojawiły się też dwie nowe gry. Utrzymana w pirackich klimatach - świetna gra "Statki, łupy, kościotrupy". Bitwy, rabunek i wolny handel. Świetne wykonanie, mnóstwo emocji i klimat:) oraz gra logiczna "Wybuchowa mieszanka". Gra dla każdej grupy wiekowej:), prosta, bardzo satysfakcjonująca - bowiem mamy tutaj do czynienia z tworzeniem mikstur, a kto nie lubi czasem pobawić się w czarodziejów. Do tego jakby żywcem wyjęta z ekranu tabletu:) Trzeba i warto w nią zagrać:)

statkilupy2016rft

Przygotowujemy się do Rodzinnego Planszogrania, które odbędzie się 11 czerwca, dlatego testujemy nowe gry, które otrzymaliśmy od wydawnictw:) Tym razem na pierwszy ogień poszła bardzo sympatyczna, prosa, ale emocjonująca gra ekonomiczna - "Pestka, Drops, Cukierek", gra planszowa oparta na książce Grzegorza Kasdepke. Bardzo nienachalnie, bardzo sympatycznie poznajemy tutaj mechanizmy rządzące rynkiem:) Bardzo gorąco polecamy!!! Kolejną grą, która bardzo nam się spodobała jest "Domek". Gra, w której budujemy i wyposażamy własny dom - nie do końca tak jak chcemy, czasem tak jak możemy:) Dużym atutem gry są proste zasady, w naszym przypadku bez problemowo poradzili sobie z nią uczniowie klasy 1:) To co oferuje gra - to czysta satysfakcja, piękne grafiki i przyjemność płynąca z urządzania własnego domu:) Brawo!!! Koleją nowością nad którą się pochyliliśmy były "Gobbety" - wariacja na temat kółka i krzyżyka. Gra jest dwuosobowa i... ekipa, która przy niej siadała grała w nią przez całe 45 minut - nie potrzeba lepszej rekomendacji - jeżeli jedna rozgrywka może trwać do 2-3 minut:) Jeszcze inną nowością, która nam bardzo przypadła do gustu - była gra "Straszny Dwór". Gra kooperacyjna, w której gracze starają się pozbyć z nawiedzonego pałacu - duchy:) Super zabawa:)

pestka2016rftgy

Grupa starsza, ponownie zagrała w "O Zoo le Mio". Dała się jednak namówić na "Gobblety" i "Domek", z czego ten drugi tytuł tak bardzo się spodobał - szczególnie dziewczynom:), że za tydzień pojawi się ponownie:) Nie ma sie co dziwić, to gra dla każdego:) i do tego bardzo dobra:)

domek29016rft

W środę, 11 maja, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turnieju Molky (gry wywodzącej się z Finlandii, która jest połączeniem kręgli i darta) zorganizowany przez nauczycieli w-f, pana Adama Jabłońskiego i panią Ewę Karp. W turnieju wzięli udział uczniowie Edterka, naszej szkoły oraz SP Nr 38 i SP Nr 6. Przez ponad godzinę zawodnicy w duchu fair play - rywalizowali o miano - najskuteczniejszego:) Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Michał Janta (SP Nr 38)
II miejsce - Damian Malinowski (SP Nr 4)
III miejsce - Natalia Garbaciak (SP Nr 6)
IV miejsce - Michał Maciejewski (Sp Nr 6)
V miejsce - Urszula Baranek (SP Nr 6)

Zwycięzcy otrzymali gry planszowe zasponsorowane przez wydawnictwo TacTic, które jest producentem gry "Molky". Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorowi i mamy nadzieję, że z tą grą spotkamy się jeszcze nie raz:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
molky2016rftg

Już maj:) Za chwilę wakacje. A przed nami już tylko kilka spotkań:( Dlatego te, które mamy wykorzystujemy ile się da!!! Grupa młodsza podczas ostatniego planszogrania, miała możliwość przypomnienia sobie, świetnych, i nie wiadomo czemu zapomnianych gier:) Zagraliśmy w ciekawą wersję memo - "Bim Bamm" ze zwierzakami w roli głównej. Przenieśliśmy się aż na Czarny Ląd za sprawą prostej i emocjonującej gry "Przez Afrykę". Musieliśmy się też wykazać nie lada spostrzegawczością w grze "Łap psiaka". Emocje związane z wyprawą po diamenty zapewniła nam gra "Bakong", a naszą pamięć ćwiczyliśmy wraz z tytułowymi "Wiewiórami".

lapzwierzaka2016ef

Grupa starsza ogrywała trzy zupełnie nowe dla siebie tytuły. Grę "Piratoons" - gra w klimacie pirackim:) gdzie najważniejszy okazał się spryt i  szybkość, oraz umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Drugą nowością była gra "O Zoo le Mio", gdzie gracze budują ogród zoologiczny i starają się by odwiedzało go jak najwięcej gości:) Ostatnią gra, była utrzymana w klimacie westernu - "DeadWood". Kowboje, kolej żelazna, rozbudowujące się miasteczko i pojedynki rewolwerowców. Miodzio:)

deadwood2016rft

Po prawie trzy tygodniowej przerwie spowodowanej, sprawdzianem i turniejem, spotkaliśmy się ponownie we wtorkowe popołudnie. Tym razem w grupie młodszej postawiliśmy na ogrywanie poznanych już tytułów:) Jedyną nowością na stołach okazała się być kuzynka "Pędzących żółwi" - "Pędzące jeże". prosta, (jednak trochę trudniejsza od poprzedniczki) szybka i emocjonująca gra z dużą ilością liczenia:)

jezepedzace2016

W grupie starszej także pojawił się jeden nowy tytuł, a mianowicie gra "Sherwood Forest", w której zamieniamy się w słynnych rabusiów z kompanii Robin Hooda, napadających na przejeżdżające przez las wozy z różnymi dobrami. Gra posiada elementy rywalizacji, współpracy i workerplacement. Warto spróbować:)

foredst2016rft

W poniedziałek, 4 kwietnia, odbył się w naszej szkole, pod patronatem wydawnictwa Hobbity -  turniej japońskiej gry planszowej "Haru Ichiban". W turnieju wzięło udział 22 uczniów z klas 4-5. Część z nich od ponad dwóch tygodni doskonaliła swoje umiejętności w tej ciekawej, logicznej grze. Zmagania turniejowe trwały ponad dwie godziny. Finaliści, by dojść do finału musieli wygrać aż 6 pojedynków. Nie było łatwo. Boje były bardzo zacięte i wyrównane - szczególnie w rozgrywkach finałowych. I miejsce wywalczył Bartek Żychowski (5a), miejsce II zajęła Julka Imańska (5b), na miejscu III uplasowała się Dorota Sokołowska (4b), a miejsce IV przypadło Julii Gadzińskiej (4b). Na miejscu V ex equo stanęli - Darek Kowol (4b), Ania Derda (5a) i Julia Wojciechowska (5b). Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu turnieju i nagrody firmie Hobbity. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wesprą naszą planszówkową pasję:)

harruichiban2016rftolp

harruichiban2016rftolp2

Już za tydzień - kolejny turniej, tym razem w japońską grę logiczną - Haru Ichiban, którą otrzymaliśmy od wydawnictwa Hobbity. By podczas konkursu wypaść jak najlepiej - ostro ćwiczymy.

harruichiban2016rftgyhu

Nie wszyscy na raz, mogą trenować. Dlatego część grupy starszej zagrała w świetną - w sumie także grę logiczną Quadropolis. Bardzo przyjemna oprawa graficzna, proste zasady, a zabawy i główkowania co niemiara:) Warta polecenia:)

quadropolis2016rft

Odkurzyliśmy świetną, matematyczno-sportową grę "3, 2, 1 - Start!, oraz równie fajny tytuł "1,2,3 - szukam". Drugą młodość przeżywa także dwuosobowa gra "Dobre i złe duchy", ceniona za szybkość i niesamowitą porcję blefu i umiejętność grania va banque.

123start2016

We wtorek, 15 marca, odbyły się w naszej szkole (SP nr 4) - Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Bytomiu w grze Rummikub. Turniej został zorganizowany w ramach IX Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W turnieju wzięło udział 8 szkół podstawowych, każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Naszą: Marysia Słyk i Bartek Żychowski. Każdy z graczy rozegrał dwie gry eliminacyjne. Następnie odbyły się półfinały i w końcu finał oraz finał pocieszenia o miejsca od 5 do 8. Atmosfera była gorąca a walka przy stolikach zacięta:) Jednak oczywiście w ramach fair play. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce - Bartosz Kozak z SP nr 43
II miejsce - Martyna Glubiak z SP nr 42
III miejsce - Nicole Serafin SP nr 3
IV miejsce - Radosław Kępa SP nr 43

V miejsce - Magda Glubiak SP nr 42
VI miejsce - Łukasz Kołodziej SP nr 16
VII miejsce - Paulina Piecuch SP nr 16
VIII miejsce - Marysia Słyk SP nr 4

mistrzszkrummikub2016

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że spotkamy się w następnym roku. Dziękujemy także za ufundowane nagrody - wydawnictwu TM Toys, IPN-owi oraz Urzędowi Miasta Bytom. Dziękujemy Pionkolandi - Klubowi Gier Planszowych w Sztumie za użyczenie gier:)!!!

Kolejne spotkanie marcowe Planszopernika, odbyło się 8 marca. Po raz kolejny postawiliśmy na gry logiczne. I poza nowością "Skokami narciarskimi" (Trefl'a), gry bardzo prostej, szybkiej i przyjemnej (dzieciaki nie chciały jej kończyć:)), na naszych stolikach pojawiły się gry trudniejsze. takie jak FITS, planszówkowy tetris:), czy świetny Blokus oraz wersja kółka i krzyżyka - Connect 4, oraz genialna i mega grywalna gra logiczna - Quoridor.

skokotrefl2016

Grupa starsza, też zakosztowało umysłowych rozgrywek, próbując swoich sił w Ubongo, FITS'ie czy Blockers'ie. Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy na naukę japońskiej gry logicznej - Haru Ichiban, podczas której dwóch ogrodników walczy o ułożenie z nenufarów odpowiednich wzorów na stawie:) Gra prosta i bardzo przyjemna. 4 kwietnia mamy nadzieję, rozegrać Mistrzostwa Szkoły w tą grę w ramach Wiosennych Turniejów organizowanych przez wydawnictwo Hobbity.eu.

haruichiban2016juki

Jeszcze dobrze nie opadły emocje związane z turniejem w "Rummikuba", a już szykuje się kolejny!!! Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych na Wiosenny Turniej japońskiej gry "Haru Ichiban". Dzięki uprzejmości wydawnictwa Hobbity, w naszej szkole po raz pierwszy będzie można zagrać w tą grę (gra jest dwuosobowa) i wygrać fantastyczne nagrody. Turniej odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 13.30 w sali nr 19.

harru2016tgyhu

Marzec rozpoczął się na naszych zajęciach pod szyldem nowości:) Pierwszą grą, która po raz pierwszy pojawiła się na naszych planszopernikowych stołach była gra - Rampage. Gra, w której gracze wcielają się w olbrzymie dinozaury i starają się zniszczyć miasto i "połknąć" jak największą ilość jego mieszkańców". Niesamowita zabawa!!! Kolejną nowością, która bardzo się wszystkim spodobała był "Kieszonkowy Bystrzak"(Trefl) - taka wersja przenośna gry "Państwa, miasta" -ale bardzo miodna i bardzo emocjonująca i do tego w wersji pocket:) Nie zapomnieliśmy o naszych przyjaznych "Pingwinach z Madagaskaru" Phalanx), w których na poprzednich zajęciach zdążyliśmy tylko troszkę zagrać - a gra się po prostu super!!!! Po raz pierwszy pojawiła się także gra "Śpiące królewny"(Rebel) - szybka i wciągająca gra, w której pierwsze skrzypce grają - oczywiście księżniczki, ale i rycerze, smoki i magiczne mikstury. Polecamy!!!

bystrzak2016fg

Grupa starsza też próbowała kilku nowości - poza wcześniej zagranymi przez młodszych - "Bystrzakiem" i "Śpiącymi królewnami" nasi starsi gracze z powodzeniem grali w "Ubongo" - grę z natury bardzo logiczną, podobnie jak napoczęta na poprzednim spotkaniu "Enigma" czy  dłuuugo nie widziany na naszych stołach "Qubix"(Granna) i "Geniusz"(Bard). Wszystkie cztery gry powodują co najmniej żarzenie się zwojów mózgowych, a w wielu przypadkach dochodziło nawet do ich przegrzania (wtedy zwykle starcza kubełek zimnej wody:)). Ale gra się w nie świetnie i wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Polecamy!!!

ksiezniczkispiace2016rf

W piątek, 12 lutego, odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Rummikuba. Do turnieju stanęło 15 uczniów, którzy wcześniej przez dwa tygodnie zagłębiali tajniki tej świetnej gry. Podczas zawodów odbyły się dwie gry eliminacyjne, półfinał i finał - zmagania trwały ponad 2 godziny. Wyłoniły najlepszych czterech graczy w szkole oraz reprezentantów "czwórki" na I Międzyszkolnym Turnieju Rummikuba w Bytomiu (który także my organizujemy). Zwyciężyła Marysia Słyk, drugie miejsce zajął Bartek Żychowski, na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Tokarz, a miejsce czwarte wywalczyła Vanessa Perlak. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszą dwójkę w Turnieju Międzyszkolnym.

rummikubszkola2015rftg

rummikubszkola2015rftg2

Ostatnie spotkanie Planszopernika przed feriami, odbyło się we wtorek 8 lutego i było dla nas bardzo przyjemne:) Otóż wydawnictwo Phalanx przysłało - specjalnie dla Nas:) swoją najnowszą grę "Pingwiny z Madagaskaru". Ale była radocha. Nie ma co się dziwić, gra wygląda świetnie (super zabawa jest przy składaniu figurek pingwinów), zasady ma proste i szybko można je wytłumaczyć, a gra się w nią bardzo przyjemnie. To jedna z takich gier w którą zagrać może zarówno maluch, jak i starszy fan gier planszowych, gra posiada bowiem wariant zaawansowany. Bardzo dziękujemy i obiecujemy grać, grać i grać...

pingwinypalax2016

Grupa starsza, oczywiście też wzięła w posiadanie zabawę dzielnymi pingwinami:) Udało nam się jednak także zakosztować "Doliny kupców" oraz nowej gry wydawnictwa Albi, trudnej i wymagającej gry logicznej, ale i takie są potrzebne - nie wszystko musi iść łatwo i gładko, a dzięki "Enigmie", szare komórki pracują na najwyższych obrotach.

enigmagra2016

23 stycznia, Planszopernik, współorganizował HarcPlanszę - I Harcerski Festiwal Gier Planszowych w Lublińcu. Cieszymy się, że impreza się udała, a echa tego wydarzenia pojawiły się w lokalnych mediach:)

lubliniecharc2016tg

Dzisiaj, 2 lutego, odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej "Triominos". Był on, jak na Planszopernik, nietypowy, bo przeprowadzony na tabletach i telefonach komórkowych. W turnieju wzięło udział 16 graczy z klas 4-6. Konkurs był bardzo zacięty i trwał prawie 2 godziny. Sieć grzała się aż do czerwoności, wi-fi ciągle się rwało, komórki i tablety się rozładowywały:) Ale daliśmy radę. I miejsce zajęła wygrywając wszystkie 5 gier Magda Pałka, II miejsce wywalczyła Jagoda Sznajder, na III miejscu uplasowała się Natalia Górska, a IV lokatę zajęła Vanessa Perlak (4 klasy górą - Brawo!!!!). Obiecujemy, że za rok postaramy się by problemy techniczne były mniejsze - bo pierwsze koty za płoty!!!

triominoskonkurs2016

We wtorek, 2 lutego grupa starsza Planszopernika, doskonaliła swoje umiejętności w grze Rummikub. Jak się okazuje mimo prostych zasad kombinowania w grze jest sporo. Tym razem wraz poza panem Bartkiem w zajęciach brały udział panie uczące nas matematyki:) pani Ela Szatan i pani Barbara Rajfur. Mamy nadzieję, że będziemy mogli na naszych lekcjach matematyki od czasu do czasu też zagrać w Rummikuba:) A tymczasem przygotowujemy się do Mistrzostw Szkoły w tej grze, które odbęda się na początkiu marca. W tym turnieju zostanie wyłoniona dwójka uczniów, którzy będą naszą szkołę reprezentować w Konkursie Międzyszkolnym, który odbędzie się 15 marca.

rummikub2016rftgy

Już rozpoczął się luty, za dwa miesiące ferie zimowe:) Jak ten czas szybko leci. Nie zwalnia też nasz Planszopernik:) Podczas pierwszych zajęć w miesiącu lutym znowu poznaliśmy dwie nowe gry:) Nauczyliśmy się grać w bardzo prostą i szybką grę "Kostki zostały rzucone". Tyle radochy a tak niewiele potrzeba, tylko kilkanaście kości z różnymi symbolami i zabawa na 102:)

koscizostaly2016tgy

Drugą grą którą odkurzyliśmy nieco, bo długo leżała w szafie był "Make'n Break" - genialna gra w układanie klocków. Tym razem jednak ze względu na to że nasze timery się już popsuły - graliśmy nie na czas - tylko na jakość:) Grę polecamy gorąco:)

makenbreak2016

Rummikub, to jedna z najbardziej popularnych gier na świecie. Nie może jej zabraknąć na naszych stołach. Dzięki panu Sławkowi Wiechowskiemu i zaprzyjaźnionemu klubowi "Pionkolandia", mogliśmy we wtorek, 26 stycznia, zagrać w tą pasjonującą grę:) Ze względu na to, że nie opanowaliśmy jeszcze wszystkich zasad, emocji było jeszcze więcej:) Przygotowujemy się bowiem - najpierw do Mistrzostw Szkoły, a następnie do Turnieju Międzyszkolnego, który odbędzie się w naszej szkole w marcu. W lutym prawdopodobnie pojawią się także egzemplarze Rummikuba, na lekcjach matematyki:)

rummikub2016rft

Kolejne spotkanie "Planszopernika" dla klas młodszych odbyło się - 26 stycznia. Tym razem troszkę mniejsza ilość uczestników:) pozwoliła na wyciągnięcie z szafy gier  w które jeszcze nigdy nie graliśmy. I tak na stole pojawiła się przygodowa gra kafelkowa "BaKong", gdzie celem poszukiwaczy skarbów, jest znaleźć w świątyni azteckiej drogocenne kamienie, a następnie dotrzeć z powrotem pokonując wiele pułapek i przeciwności losu.

bacong2016d

Kolejną nową grą, w którą udało nam się zagrać  była gra wydana przez Lucrum Games o przewrotnym tytule "Kto drugi ten lepszy". Na co dzień wygrywa zawsze pierwszy gracz, tym razem - przodownik nie ma co liczyć na zwycięstwo - zawsze wygrywa drugi!!! Super zabawa.

ktodrugiten2016

15 marca 2016r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Matematyki, odbędzie się Międzyszkolny Turniej "Rummikuba". Naszą szkołę bezie reprezentować dwóch uczniów wyłonionych w szkolnych eliminacjach, które odbędą się w lutym. Wszystkich chętnych - zapraszamy we wtorek -  wtorek, 26 stycznia (klasa 19) o godzinie 14.40 na zajęcia pokazowe i naukę zasad Rummikuba. Turniej przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6.

rummikub2016tgfr

Tymczasem, grupa starsza Planszopernika, zajęła się polowaniem na smoki i gromadzeniem skarbów, które mienią się różnymi kolorami. Gra wydana przez Bard  - "Łowcy Smoków", to prosta i emocjonująca gra polegająca na pokonywaniu tytułowych smoków i co najbardziej oryginalne w tej grze - dzieleniem się łupami. Ten element, jest niezwykle ciekawy bowiem często się zdarzało, że ustalenie kto ile skarbów zabierze nie było łatwe, dyskusje były bardzo gorące - na co najlepszym lekarstwem był przesypujący się piasek w klepsydrze. Drugą grą, którą poznaliśmy tego dnia była niesamowicie grywalne gra imprezowa - "Tajniacy" (Rebel), w której dwie grupy walczą ze sobą o jak najszybsze skompletowanie ukrytych agentów. Super!!! 

smokitajemn2016

tajniacy2016rft

Za oknem śnieg i plucha, a my wędrujemy po Afryce i robimy zdjęcia zwierzakom. Oczywiście dzięki bardzo sympatycznej grze planszowej - wydanej przez G3 - "Przez Afrykę". To jedna z dwóch nowości, które poznaliśmy na ostatnich zajęciach. Drugim jest także tytuł wydany przez G3 i opowiadający o zależnościach łańcucha pokarmowego - a tytułujący się "Mniam, mniam". Obie gry w bardzo prosty i przyjazny sposób bawiąc uczą przyrody:)

poprzezafryka2016

17 grudnia w Hali na Skarpie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przez kilka godzin 150 uczniów i nauczycieli z 30 szkół (z województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i łódzkiego) wzięło udział w I Zimowej Olimpiadzie Pomysłów  z Klasą.  Zamiast opowiadać o tym, co robią na lekcjach, włożyli sportowe stroje i zaczęli ćwiczyć. Pokazywali sobie nawzajem ulubione dyscypliny i zapraszali do wspólnych treningów. Spore zainteresowanie wzbudziły przyniesione przez uczniów naszej szkoły mölkky, czyli fińskie kręgle, w których zamiast kuli używa się podłużnego zbijaka. Mamy nadzieję, że lutowe Mistrzostwa Szkoły w Mollky - wzbudzą podobne emocje:) A potem może przyjdzie pora na Mistrzostwa Bytomia?:)

molky2015rft

We wtorek - 15 grudnia, odbył się ostatni w tym roku - 2015 - Planszopernik. Tym razem na naszych zajęciach pojawiły się dwie nowe gry z wydawnictwa Rebel. Najlepsza gra sportowa (wyścigi samochodowe) - "PitchCar mini" oraz bardzo podobna do Dobble, gra na spostrzegawczość "Boost". Zagraliśmy także w grę logiczną "Szalone małpki" (Trefl).

boost2015rft

Grupa starsza uczyła się zasad całkiem nowej gry przygodowej "Łowcy Skarbów" (wydanej przez Rebel), oraz oraz starała się wybudować jak największy dom - grając w grę "Mr House" wydawnictwa Granna.

skarby2015rftgy

Kolejną paczką prezentów - obdarowało nas wydawnictwo Rebel - a bardziej konkretnie:) jakiś nieznany, dobry Mikołaj, który przekazał nam gry w ramach akcji "Tajemniczy Mikołaj". Bardzo dziękujemy. Nie udało nam się zagrać we wszystkie nowe gry, ale już polubiliśmy "Jengę" oraz "Piracki Skarb" (Aleksander). 

tejrmniczymikolaj2015ert

Grupa starsza, tym razem przeszła mini szkolenie w tłumaczeniu gier dla młodszej grupy:) Coraz więcej uczniów z klas 4-6 pomaga nam w zajęciach, a w styczniu planujemy wyprawę do Lublińca, na Festiwal Planszówek, który będziemy współorganizować - dlatego już teraz trzeba się do niego przygotować:)

gryplanszowelubl2015

Już za parę chwil rozpoczną się święta. W tym czasie, często "dobrzy ludzie" obdarowują się prezentami. Właśnie na dniach, zapukał do nas Mikołaj i przyniósł worek z prezentami. Planszowymi ma się rozumieć:) Najpierw firma EPEE - przysłała dla naszych młodych planszówkowiczów trzy swoje zabawki:) Świetną zabawkę zręcznościową "Chrono Bomba", równie ciekawą grę "Łowcy Duchów" oraz imprezową grę "Ręka mnie nęka". Na razie członkowie "Planszopernika" nie mieli jeszcze okazji tych gier wypróbować, za to - sprawdzili ich grywalność uczniowie Edterka i ich przyjaciele podczas przerw integracyjnych oraz uczniowie klas pierwszych podczas minionych zabaw Andrzejkowych. Opinia jest jedna - są świetne:) bardzo dziękujemy firmie EPEE za prezent, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wykorzystamy zabawki na  zajęciach integracyjnych i klasowych, a także na naszych spotkaniach -  Planszopernika:)

 

Przerwy integracyjne Edterka
rekamnieneka2015
Zabawy Andrzejkowe

eppegry

Już za kilka chwil koniec roku:) W przypadku naszego Klubu "Planszopernik" roku bardzo pracowitego i niesamowicie ciekawego. Tymczasem jeszcze mamy grudzień:) Na podsumowanie przyjdzie czas. Podczas ostatniego spotkania młodzi "planszówkowi gracze" poznali świetną - matematyczno-logiczną grę "Szaolin Panda" (wydaną przez Egmont) oraz zagrali w kultowe już "Grzybobranie" (Granny - to chyba była premiera na naszych planszówkach). Zdarza się bowiem, że od czasu do czasu uczniowie przynoszą na zajęcia swoje gry:)

szaolinpanda2015

Grupa starsza, w mocnym składzie - szlifowała "Banga" (na razie chyba najbardziej popularny tytuł), walczyła na Dzikim Zachodzie o walizki pełne pieniędzy - w genialnej grze imprezowej "Colt Express" oraz poznała nową bardzo interaktywną jak się okazało grę wydawnictwa FoxGames "Milionerzy i Bankruci", gdzie gracze licytują dobra (obracając milionami), jednak muszą pamiętać o tym by się w tej licytacji opamiętać i zostawić chociaż trochę gotówki (bowiem gracz z najniższą jej ilością odpada:). Polecamy wszystkie trzy tytuły.

bankruci2015

Bardzo się cieszę:) Na spotkaniach Planszopernika dla klas młodszych - pojawiają się coraz częściej uczniowie klas starszych. Nie przychodzą tutaj by grać, tylko by nas - nauczycieli - wesprzeć w tłumaczeniu zasad i pomóc w organizacji zajęć. Jeszcze raz napiszę - bardzo się z tego cieszę, bo pomoc jest niezbędna:) Na ostatnich naszych zajęciach, uczniów z klasa młodszych było prawie 60. Podczas tych zajęć udało nam się wprowadzić dwie nowe gry:) Były to: "Pojedynek robotów" - gra logiczna, wydana przez Egmont, dwuosobowa, przypominająca szachy:) oraz szybka i ciekawa gra o zwierzętach zabranych na arkę podczas potopu:) - Arka Zwierzaków (Fabryka Gier Historycznych).

arkazwierzakow

Uczniowie z klas starszych również poznali nową grę - byli nią "Megawojownicy" (Rebela) - szybka, prosta i bardzo miodna gra, traktująca o walkach wojowników na arenie. Wojownicy walczą i giną w myśl zasady - zostać na placu boju może tylko jeden!!! Wojownicy (a jest ich ośmiu) różnią się od siebie, siłą, wielkością, szybkością i atakami specjalnymi. Dzięki temu, grać równocześnie  może do 8 graczy, a każda walka jest niepowtarzalna. Gorąco polecamy!!! Szczególnie chłopakom:) Chociaż w naszej rozgrywce - pierwsze dwa miejsca zajęły dziewczyny:)

megawojonicy2015

Ostatnio bardzo szybko mijają dni:) Nam się wydaje, że dopiero rok szkolny się zaczął, a tu już powoli zbliża się koniec pierwszego semestru:) Tymczasem na naszych spotkaniach Planszopernikowych, ruch i gwar!!! Nie może być inaczej, emocje podczas zabawy są olbrzymie. W tym tygodniu udało nam się poznać trzy nowe gry, które są bardzo fajne - dlatego możemy je z czystym sumieniem polecić:) Pierwsza gra, to "Cink Extreme", gra zbliżona zasadami do naszej ulubionej gry "Halli Galli" (z G3), ale zamiast szukać pięciu takich samych owoców, szukamy identycznych kart, no a jak je znajdziemy - szybko uderzamy w dzwonek (to lubimy najbardziej). Drugą nowo poznaną grą - jest gra wydana przez Grannę - "Kto pozmywa?", gra w której musimy jak najszybciej pozbyć się brudnych nauczyć:), kto by tam lubił zmywanie - gra jest szybka, prosta i sprawia wiele frajdy:). Ostatnią grą którą mieliśmy przyjemność poznać w tym tygodniu jest  -wydana przez Egmont gra "Duszki w kąpieli". Gra rozwijająca spostrzegawczość i logiczne myślenie. Prosta, ale nie prościacka:) Na spotkanie urodzinowe czy zabawę w grupie przyjaciół - nieodzowna:)

ktopozmywa2015rft

Grupa starsza - rozrasta nam się z każdym spotkaniem, tym razem przekroczyliśmy już - 20:) z czego bardzo się cieszymy!!! Gdy gra więcej osób możemy i my poznawać więcej gier. Zaczęliśmy od poznanych i bardzo lubianych przez nas "Szalonych Zegarków" i "Banga", ale potem przyszła pora na jedną z fajniejszych prostych karcianek "7 smoków" (G3), super miodną imprezówkę - "Potwory w Tokio" (Egmont), dwuosobowe gry testowane przez Vanessę i Brygidę -"Connect 4" (Hasbro) i "Pojedynek Robotów" (Egmont) oraz nieśmiertelną na naszych zajęciach - "La Cucarachę" (Ravensburger). Grało się, aż miło:)

potworywtokio2015rf

Serdecznie zapraszamy na planszówkowy minikonwent "BasCon 2015", który odbędzie się 28 listopada 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu! BasCon 2015! To jednodniowa impreza organizowana przez grupę Bastylion działającą w MDK Bytom oraz sklep Graki - Gry Bez Prądu. Na BasConie będziemy mogli między innymi:
- wypożyczyć i zagrać w wiele świetnych gier planszowych,
- wziąć udział w turniejach z nagrodami,
- rozgrzać się ciepłą kawą lub herbatą.

 

Więcej szczegółów już wkrótce.

bascon2015rt

Kolejny listopadowy wtorek - ponad 40 młodych graczy, z radością i entuzjazmem, wspólnie (gramy przeważnie - czwórkami), dobrze się bawią. No może nie tylko bawią, ćwiczą zręczność (np.: Kot Stefan), pamięć (Magiczny Labirynt), myślenie strategiczne(Zooloretto). Uczą się przyrody(Cardline Fauna), szybkiego odwzorowywania(Speed Cups), podejmowania decyzji pod presją czasu (Plaaask), czy wreszcie - współpracy w grupie(Myszki w opałach). Dobrze, że nie do końca zdają sobie z tego sprawę, dla nich to jest zabawa i niech tak będzie. Nic na siłę:) Powoli, małymi krokami - tak by nie gasić tego żaru co się nich tli:). Ech:)

planszowkimysl2015

Grupa starsza, po raz kolejny dowodzi słuszności tez stawianych w "Rejsie" Marka Piwowskiego, "... ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają gry, w które już grałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję.":) Dlatego szlifowaliśmy umiejętności odczytywania godzin w imprezówce wydawnictwa Portal - Szalone Zegarki, nie mniej imprezowym Bangu, wydanym przez Bard oraz Dixicie - Rebela. Trzy świetne gry - każda warta uwagi i poświęcenia jej czasu i regrywalne, bardzo regrywalne...:) Mam nadzieje, że się kiedyś ta regrywalnośc kończy:)

dixitgramy2014r5

Na listopad, dla naszych klubowiczów:) przygotowaliśmy kilka nowości. I tak mieli dzisiaj możliwość zagrania w bardzo dobrą grę licytacyjną, wydaną już jakiś czas temu przez G3 - "Zooloretto", w której to grze zamieniamy się w administratorów Ogrodu Zoologicznego. Kolejną nową grą była imprezówka - całkiem świeża, wydawnictwa Portal - "Szalone Zegarki":) Gra w której godzina ma wieeelkie znaczenie:) Ostatnią dzisiejszą nowością była znana gra Ravensburgera o zajączkach goniących marchewkę - "Lotti Karotti".

zoloretoo2015rft

Grupa starsza, także poznała smak świetnej zabawy przy grze Portalu - "Szalone Zegarki", a także utrwaliła sobie zasady - westernowej gry towarzyskiej "Bang" (wydawnictwa Bard) i to zarówno w wersji kościanej jak i karcianej. Było bardzo emocjonująco:)

szalonezegarki2015

Dotarła do nas nagroda, którą nasz klub otrzymał za wyróżnienie w konkursie na recenzję gry planszowej w  konkursie zorganizowanym przez Troll.TV - portal recenzujący gry planszowe. O "Magicznym Labiryncie", bo taką grę recenzowaliśmy, opowiadały - Wiktoria, Zuzia, Brygida i Vanessa.  Przez trzy dni nasza recenzja - zdobyła 130 lajków i obejrzało ją 830 internautów na youtubie. Nagrodą okazała się być gra - Królewski Kucharz. Bardzo dziękujemy organizatorom!!!

nagrodakucharz

Ostatnie październikowe spotkanie Klubu Planszopernik - miało miejsce 27 października. Była nas moc:) Moc była też z nami podczas grania:) Udało nam się poznać kilka nowych fajnych gier. Przede wszystkim przetestowaliśmy grę Hook - wydaną przez Hobbity.eu. Świetna gra imprezowa, gdzie trzeba szybko podejmować decyzje, gdy armatnie kule świszczą ponad głowami:) Kolejną grą, którą poznaliśmy była gra wydawnictwa Foxgames - "Budowa zamku". Prosta gra łącząca memo z elementami gry decyzyjnej. Polecamy oba tytuły!!! Chłopcy po raz pierwszy w tym roku wyciągnęli niesamowicie miodną, chociaż mega prostą grę Mundialito. Niezależnie od tego kto w tą grę gra i ile osób - grze zawsze towarzyszą emocje:)

 hook2015planszopwr

Grupa starsza najpierw utrwaliła sobie budowanie zamku - czyli na stole leżało kultowe - "Carcassone" wydane przez wydawnictwo Bard. Następnie zagrali w równie kultowy tytuł, rozgrywający się na Dzikim Zachodzie, a mianowicie w "Bang" w wersji kościanej. To typowa gra imprezowa, szybka, z mnóstwem interakcji. Genialna!!! Na koniec planszowa wersja "Bomb Jacka" czy innego tytułu z lat 80-tych. Wydana przez Rebel - Szalona Misja. Od tej gry trudno kogoś oderwać:) Na grupie starszej, po raz pierwszy w tym roku grały 4 stoliki - 17 osób:) Jest fajnie:)

hook2015planszopwr2

 

Na dworze deszczowo i jesiennie. Za to na naszych spotkaniach, radośnie i wesoło. Gramy, gramy, gramy!!! I poznajemy nowe gry!!! Tym razem były to: ćwicząca spostrzegawczość gra -  "Look!" wydawnictwa Trel, oraz świetna gra blefu - "Agenci", wydana przez Egmont.

look2015

Grupa starsza, we wzmocnionym składzie (jest nas już 12) najpierw utrwaliła sobie świetną grę ekonomiczną wydawnictwa FoxGames "Metropolia", a następnie zajęła się budowaniem zamków i dróg do nich wiodących w klasyku wydanym przez Bard - "Carcassone". Zabawa przednia, ale inaczej być nie może - to przecież jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych na świecie gier planszowych.

carcasoone2015rf

Mija kolejny tydzień i bardzo cieszymy się, że nasze zajęcia nadal są tak popularne:) Podobnie jak w poprzednim tygodniu - poznaliśmy dwie nowe gry:) Była to gra wydawnictwa Rebel - "Mały książę - Droga do gwiazd" - oparta na kultowej książce, z grafikami zaczerpniętymi z nowej francuskiej animacji. Drugą grą, która po raz pierwszy w tym roku zawitała na nasze stoły - było "Prawo Dżungli" - polska wersja jednej z najpopularniejszych gier planszowych "Jungle Speed". Tej gry nie trzeba reklamować. Miodzio:)

drogadogwiazd2015edr

Starsza grupa zapoznała się ze świetnym tytułem wydawnictwa FoxGames - "Metropolis". Gra jest niesamowicie przyjazna, z prostymi zasadami, a gra w nią sprawia mnóstwo frajdy. Tytuł jest bardziej wymagający niż "Monopoly":) ale w podobnym klimacie. Polecamy!!!

metropolia2015rtfy

W październikowy - wtorek, bo we wtorki zbiera się nasz Klub, na naszych zajęciach pojawiło się prawie 60 osób:) To chyba na tą chwilę poziom maksymalny:) Więcej chyba nie damy rady przygarnąć:) Przynajmniej na razie:) Działo się, działo podczas tego ostatniego spotkania:) Poznaliśmy dwie nowe gry, a były to "Myszki w opałach", bardzo szybka i ciekawa gra kooperacyjna wydana przez Lucrum Games, oraz "Super Farmer - Rancho" - rozbudowana wersja Super Farmera wydana przez Grannę:) Oprócz tego oczywiście przez całą godzinę graliśmy w tytuły już poznane i lubiane:) Niestety przy takiej ilości osób - nawet nie ma kiedy robić zdjęć:)

myszkiwopalach2015

Grupa starsza również nie próżnowała - utrwalając logiczną, ale fantastyczną grę "Qwirkle" (G3) oraz poznając dwie podobne, chociaż różne gry towarzyskie: "Empatio" (Granny) oraz "Dixit - Odyssey" (Rebela).

empatio2015edr

 

Dzięki wydawnictwu "Tactic" - otrzymaliśmy grę plenerową "Mölkky". Gra jest prosta i przypomina miks kręgli i dartsa:) Najważniejsze, że sporo przy niej zabawy i grając w nią można ćwiczyć zręczność i celne oko:) Pan Adam, nie czekał ani chwili:) i od razu wraz z klasą Va przetestował prezent. Gra bardzo się spodobała:) W najbliższej przyszłości zamierzamy zorganizować Mistrzostwa Szkoły w "Mölkky" - nagrody również ufundowała firma "Tactic", której za prezent bardzo dziękujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
molky2015grymy

Dzisiaj, 29 września, w zajęciach naszego klubu - łącznie wzięło udział prawie 50 uczniów:) Bardzo nam miło, że tak lubicie z nami grać w gry planszowe. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy kilka nowych gier. Przede wszystkim zagraliśmy w bardzo ciekawą grę - "Zaklętą wieżę" (G3), gdzie staraliśmy się odnaleźć ukryty klucz i uwolnić księżniczkę:) Kolejną nowością - była gra "Pizza Wars" (wydawnictwa "Wiedźmy") - tutaj walczyliśmy o to by jak najszybciej upiec - pyszną pizzę:) Zagraliśmy także w "Duszki w kąpieli" - drugą część logiczno zręcznościowej gry z sympatycznym Duszkiem w roli głównej (wydawnictwa Egmont). Oczywiście nie zabrakło naszych ulubionych gier, w które będziemy chcieli zagrać podczas Festiwalu - mowa o konkursowych "Speed Cups'ach", "Dobble" czy "FunFarm".

zaklewiez2015rf

Starsza grupa, tymczasem uczyła się niesamowicie grywalnej gry licytacyjnej, wydanej przez Egmont - "Tytus, Romek i Atomek" (jeszcze nie spotkaliśmy kogoś, komu się nie podobała - wydaje nam się, że jest to jedna z najlepszych gier opartych na książce czy komiksie - dla dzieciaków). Zagraliśmy także w nowość otrzymaną od wydawnictwa Portal, a uczącą podstaw ekonomi:) - "Wesołą Farmę". Trzecią nową grą poznaną podczas dzisiejszego spotkania - była gra językowa, ćwicząca spostrzegawczość i refleks - "Pomysłówka" wydana przez firmę Goliath. Teraz z niecierpliwością czekamy na piątek!!! Na Nasz Festiwal!!!

wesolafarma2015drf

 

Dzisiaj - 22 września, odbyły się pierwsze zajęcia Mini Planszopernika. Szczególnie cieszymy się z obecności pierwszaków na naszych zajęciach - było ich dzisiaj ponad 15:) Razem z panem Bartkiem, zajęcia prowadzili: pani Iwona Zwadło, pani Ewa Błasiak, pani Sylwia Wójcik, pani Marta Słanina oraz mama Zuzi - pani Agata Herman-Kozicka:) Podczas dzisiejszych zajęć - mogliśmy zagrać w nasze ulubione i znane gry, takie jak "Dobble", Speed Cups" czy "Magiczny Labirynt". Spróbowaliśmy także nowości - bardzo podobała nam się "La Cucaracha" (o tym jak bardzo ta gra się podoba - świadczy fakt - że padły już w niej baterie:)), "Kot Stefan", "Plusk" czy "FunFarm". 

kotstefan2015edr

Dzisiaj miały miejsce także zajęcia Planszopernika dla klas starszych. Tutaj na razie frekwencja nie była za wysoka:) Mamy nadzieję, że po Festiwalu to się zmieni:) Za to zagraliśmy w nowość od Egmonta - "Tytusa, Romka i Atomka" (ekstra gra) oraz w zręcznościową grę - "Plusk" i logiczną "Qwirkle". Tym razem w zajęciach wzięli udział - także pan Bartek, pani Iwona Zwadło oraz mama Marysi - pani Agnieszka Słyk. Wszystkim nauczycielom i rodzicom - bardzo dziękujemy za pomoc!!!

planszowki2015erd

Już od tego tygodnia rozpoczynają się  spotkania
Międzyszkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik"


Zapraszamy uczniów klas 1-3

w każdy wtorek na lekcji 7 od 13.30 do 14.30
zajęcia odbywają się w sali nr 19 i 21


Zapraszamy uczniów klas 4-6

w każdy wtorek na lekcji 8 od 14.30 do 15.30
zajęcia odbywają się w sali nr 19 i 21

planszoperniklogo2015

Zapraszamy na pierwszy w tym roku - Games Room dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów. Spotykamy się w czwartek, 17 września o godzinie 17.00 w sali nr 16. Na dobry początek proponujemy dwie świetne gry - Egmont'u - "Tikal" oraz wydawnictwa G3 - "Mexica". Obie w klimacie eksploracji Ameryki Południowej. Obie - świetne:) Zapraszamy!!!

tikalegm2015mexicagra2015

W sobotę - 12 września, członkowie Klubu Gier Planszowych Planszopernik (część gimnazjalna) wzięła udział w VI Pikniku Służb Mundurowych. Tam, uczestniczyliśmy w prezentacji najnowszej gry historycznej IPN-u "7. W obronie Lwowa". Bardzo nam się podobało historyczne wprowadzenie, podczas którego dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji o polskich i amerykańskich lotnikach służących w 7 Eskadrze Lotniczej, o Dywizjonie 303 i o Merianie C. Cooperze, amerykańskim lotniku walczącym w 7 Eskadrze Lotniczej. Następnie mieliśmy możliwość rozegrania bitwy o Lwów, na planszy wielkogabarytowej. Podczas zaciekłych walk - szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Stchlerowskiemu za zaproszenie. Mamy nadzieję, że spotkamy się już za kilka tygodni na Festiwalu Gier Planszowych w SP nr 4:)

7wobronielwowa12015

Zdjęcie z Karolem Madejem
- twórcą takich gier jak "Kolejka", "Reglamentacja" czy "7. W obronie Lwowa"

7wobronielwowa120152

Wspólne zdjęcie z panem Tomaszem Stchlerowskim
popularyzatorem gier planszowych na Śląsku:)

7wobronielwowa12015as

W poniedziałek swoje spotkanie rozpoczął Edterkowy Planszopernik, podczas którego gy planszowe, testują i grają w nie uczniowie Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego ZSS nr 3 w Bytomiu - Edterek. Podczas pierwszego spotkania udało się im zagrać, aż w trzy gry: w "La Cucarachę" - niesamowicie miodną gra polegająca na łapaniu karalucha:), super zabawną grę zręcznościową wydawnictwa Egmont - "Kot Stefan" oraz równie udaną grę ćwiczącą zręczność i spostrzegawczość "Fun Farm"- wydawnictwa Black Monk. Kolejne spotkanie w Edterku z grami planszowymi już w środę, podczas przerwy integracyjnej:)

 

kotstefan2015ase

Nasza recenzja wyróżniona w konkursie!!!! Od środy do piątku - trwał konkurs na recenzję gry planszowej na FP Troll TV. W konkursie wzięła udział "Planszopernikowa" recenzja gry "Tajemniczy Labirynt", w której o grze opowiadały - Wiktoria, Zuzia, Brygida i Vanessa.  Przez trzy dni nasza recenzja - zdobyła 130 lajków i obejrzało ją 830 internautów. Nie udało jej się konkursu wygrać, otrzymała za to specjalne wyróżnienie i zdobyła najwięcej głosów internautów!!!! Gratulujemy!!!

 

Startujemy w konkursie na recenzję na Troll TV
Lajkujcie, komentujcie i udostępniajcie:)
Na kanale YOUTUBE

Konkurs trwa do piątku:)

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas