Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

21 października na zajęciach naszego Klubu "Planszopernik" gościliśmy  pana redaktora - Marcina Hałasia z "Życia Bytomskiego". Efektem tego spotkania był - artukuł opublikowany pod koniec października w tej lokalnej gazecie. Bardzo się z tego cieszymy:)

gbytomska2013

W naszej szkole gramy w planszówki nie tylko podczas zajęć Klubu "Planszopernik":) Podczas zajęć świetlicowych - pani Iwonka z uczniami klas I, prowadzi raz w miesiącu "Spotkania z planszówkami". Wśród maluchów królują "Dobble", "Ramzes" i oczywiście "Speed Cup'sy".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkiswietlica2014

Już dawno nie gościliśmy z aparatem na zajęciach Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik". Co właśnie nadrabiamy. Od kilku miesięcy spotkania Klubu obywają się w dwóch klasach - 19 i 21, gdyż ilość uczniów biorących udział w zajęciach stale się zwiększa:) Szczególnie wyraźnie to widać wśród uczniów klas młodszych. Zwiększa się także grono przyjaciół klubu - czyli nasi kochani rodzice, którzy pomagają w przeprowadzaniu zajęć i tłumaczeniu zasad gier. Staramy się by na zajęciach pojawiały się najnowsze i aktualne tytuły - hitem ostatniego tygodnia stała się genialna gra imprezowa - Speed Cups. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy poniedziałek od 14.30 do 15.30 - kolejne spotkanie już po majowym weekendzie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
speedcups2014aswer

Mimo ferii, przygotowania do Festiwalu Nauki "Kopernik" trwają:) Właśnie otrzymaliśmy gry od wydawnictw: Bard'a - który przekazał do naszej growej biblioteczki "Imperium w 8 minut", Portalu - "Tajemnicze domostwo" i Egmont'a, który sprezentował nam "Hobbita". Pięknie dziękujemy!!! Postaramy się je zgrać możliwie jak najbardziej:) Podczas ferii trwają także przygotowania do Mistrzostw Polski w grze "Evolutio" - spotykamy się w szkole 29 stycznia o godzinie 10.00 i trenujemy!!!

wydmarato2014

Po kubeczkach przyszła pora na koszulki - oficjalna prezentacja nastąpi po feriach - ale już dziś możemy zdradzić ich wygląd:)

koszulka1

koszulka2

Dosłownie w ostatnich dniach mijającego roku - Biblioteczka Gier - SKGP "Planszopernik" wzbogaciła się o nowe 6 gier: Qwirkle, Fauna Junior, Potwory w Tokio, Timeline, Dixit - Oddysey i Słowostwory:) Dziękujemy!!!

grynowe2013as

Od września tego roku w naszej szkole działa jeszcze jedno kółko podczas, którego wzbogacamy swoje umiejętności i wiedzę za pomocą gier planszowych, to - Kółko gier planszowych ortograficzno-językowych, prowadzone przez panią Ewę Błasiak i ono zwiększyło swoją biblioteczkę o kilka gier: Słowostworki, Dixit, Łamisłówka, Pewnego razu, Party Alias - Wielki Zakład, Story Cubs i Małego księcia:)

kotek2014erdty

Jesteśmy niezmierni wdzięczni wydawnictwu FOX GAMES, które przekazało naszemu Klubowi Planszopernik swoje najnowsze gry: "Budowa zamku", "Bim Bam!!", "Władca pierścieni", "Milionerzy i bankruci".

foxgamesgry2014

Naszą akcję "Maraton planszówek" wsparło wydawnictwo Rebel - przekazując naszemu Klubowi - wspaniałą grę "Seazons" oraz grę "Amber" - wydawnictwu Rebel bardzo, ale to bardzo dziękujemy!!! (tym bardziej, że od samego poczatku naszego istnienia nas wspiera:))

seazons2014

W ostatnich dniach grudnia - Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" - przygotował dla swoich członków niesamowitą niespodziankę - kubki klubowe z nowym logo. Wszystkie 30 kubeczków znalazło nowy dom - w styczniu kolejna partia:)


1479454 227357004112635 1223200291 n

6 grudnia 2013r. nasz Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" - otrzymał od Świętego Mikołaja Prezent:) Tym razem w rolę Mikołaja wcielili się Patryk Kowalski i Piotr Wołk Lewandowicz - którzy przesłali nam - Magię Czarnego Sportu - grę karcianą, dzięki której można rozegrać prawdziwy mecz żużlowy. Dziękujemy pięknie:)

speedwaygra20132

W środę - 4 grudnia - odbyły się w naszej szkole I Szkolne Mistrzostwa w Scrabble. Przypomnijmy, że Scrabble - to najpopularniejsza na świecie gra słowna, wymyślona w 1931r. przez Alfreda Buttsa. Mistrzostwa Polski w tej grze rozgrywane są od 1991r. W naszych mistrzostwach wzięło udział 16 uczniów z klas 5 i 6. Po eliminacjach, półfinałach i finale - I miejsce zajął Kamil Kupczyk z klasy 6c, II miejsce - Mateusz Mamot z klasy 5c, III miejsce Wojtek Rybicki z klasy 6c a IV miejsce - Adam Patschek z klasy 5c. Gratulujemy!!!


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
scrablemistrzostwa2013aswer

Jak pisaliśmy już nasz Klub wsparła firma "Piatnik". W poniedziałek - 25 listopada - wszyscy aktywnie włączyli się w testowanie nowych nabytków. Zabawy było co niemiara, budowaliśmy z kart - "Baobab", podrzucaliśmy sobie bombę w grze - "Tik Tak Bum" czy staraliśmy się za pomocą słów bliskoznacznych naprowadzić naszą drużynę na właściwy trop:). Jeszcze raz firmie "Piatnik" bardzo dziękujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
patniktest2013gry

Dzisiaj poznaliśmy zwycięski projekt na logo Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik". Członkowie Klubu wybrali pracę wykonaną przez Michała Muzykę z klasy 5c. Gratulujemy!!!

A tak wygląda nowe logo Klubu:)
logokoper20134d

W minionym tygodniu wydawnictwo "Piatnik" wsparło - Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" - fundując 5 gier planszowych skierowanych głównie do młodszych uczniów. Gry zostaną przetestowane już w najbliższy poniedziałek  - zajęcia od godziny 14.30 do 15.30. Zapraszamy:)

piatnik2013

Dzisiaj na zajęciach Szkolnego Klubu Gier Planszowych "PLANSZOPERNIK" można było zagrać w najbardziej popularną grę słowną - czyli "Scrabble" w wersji podstawowej i junior.

 Więcej zdjęć - kliknij poniżej
scrabble2013rtyu

Dzisiaj - 21 października - członkowie kółka gier planszowych - mieli możliwość zagrania w popularne gry - przysłane przez wydawnictwo G3, począwszy od najnowszego "Kodu Faraona", poprzez "Katamino", "Packę na muchy" i niesamowicie grywalne "Halli Galli". Wydawnictwo podarowało nam także swój hit - "Panic Lab", w którego nauczymy się grać już za tydzień. Gościliśmy dziś na zajęciach pana redaktora - Marcina Hałasia z "Życia Bytomskiego", który zamierza o naszych planszówkowych pasjach napisać artykuł:)


Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
g3planszoki2013

27 i 28 września 2013r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Festiwal Gier Planszowych. Imprezę zorganizowało Szkolne Koło Gier Planszowych. Planszową zabawę wsparły: Rebel, Bard, Hasbro, Egmont, Granna, Albi, Hobbity, Fabryka Gier Historycznych, Polskie Gry Planszowe, IPN,  G3 oraz sklepy "Przy Planszy", "Graki Gry bez prądu" oraz Becekowy Pokój Gier.

W piątek (27 września) Festiwalowy Games Room odwiedziło ponad 100 osób, uczniów, rodziców i absolwentów "czwórki", na których czekało ponad 100 gier w tym takie nowości jak: "Augustus", "7 dni Westerplatte", "Bohaterzy Wyklęci", "111", "Ognisty Podmuch", "Ewolucja", "Plask", "Serce smoka" czy "Orientuj się". Podczas Festiwalu odbyły się też dwa turnieje z nagrodami, i tak: w grze"Dobble" - najlepsza okazała się Julia Pacześna, a  w grze "Connect 4" po ciężkim boju Michał Muzyka.


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
fstiwal2013plansz

W sobotę - 28 września - odbyły się w naszej szkole eliminacje Mistrzostw Polski w grze "Wsiąść do Pociągu - Europa". 16 zawodników walczyło o awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 listopada w Gdańsku. Niespodziewanie drugie miejsce w turnieju zajął najmłodszy jego uczestnik - uczeń naszej szkoły - Adam Patschek, przegrywając z finalistą tylko o 4 punkty. 


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wsiascdopociagufinal2013

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim naszym przyjaciołom, dzięki którym Festiwal mógł się odbyć i już dzisiaj zapraszamy za rok:)

Podczas spotkania kółka gier planszowych uczniowie bawili się grami wydawnictwa G3. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zajęcia kółka w każdy poniedziałek na godzinę 14.30 do sali nr 19


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolkodzieci2013

W piątek - 6 września - swoją działalność (po wakacyjnej labie) wznowiło kółko gier planszowych. Przez wakacje zostało wydanych sporo nowych gier - nadrabiając więc zaległości - przetestowaliśmy: Grand Prix - ostatnia prosta(szybka i emocjonująca gra sportowa), Mały książę (niesamowita gra kafelkowa), Orientuj się (wymagająca sporego refleksu), Gra w życie - wersja karciana(nie tylko dla dziewczyn:)), Plask (gry o owadach mogą tez być emocjonujące) oraz Cluedo - wersja karciana (zabawa w dedektywa). Wszystkie te gry (i nie tylko) zobaczyć i zagrać będziecie mogli podczas Festiwalu (27 września). Kolejne spotkanie już za tydzień - zapraszamy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowestart2013a

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas