Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Drugiego dnia V Festiwalu Gier Planszowych w Bytomiu, odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w grze "Splendor". W sobotę, 3 października - w szranki staneło 20 zawodników. Boje trwały aż 3 godziny. Około 15.00 znalismy już wyniki Turnieju:) Na finały do Gdańska pojedzie (gdyż zajęła I miejsce) - nasza absolwentka Alicja Szemalikowska, miejsce drugie zajął Mateusz Bonk, na III miejscu uplasował się Szymon Stepień, a na miejsce IV wywalczył Grzegorz Zorychta. Gratulujemy!!! i dziękujemy za świetną zabawę:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
turniejsplndor2015ased

W piątek (2 października) odbył się w naszej szkole V Festiwal Gier Planszowych. Impreza składała się z dwóch części. Od rana, aż do 11.30 uczniowie gimnazjum (nasi wolontariusze) przeprowadzili "zajęcia z planszówkami" dla 7 klas młodszych. Ponad 140 uczniów (klas 1-3) grało w takie tytuły jak "La Cucaracha", "Dobble", "Kot Stefan", Speed Cups", czy "Fun Farm".

klasymlodsze2015sders

Od godziny 12 aż do 18.00 na sali gimnastycznej odbyło się wielkie granie:) Wraz z uczniami z naszej szkoły grali także uczniowie: Gimnazjum nr 2, SP nr 3, SP nr 51, SP nr 46 oraz SP nr 2 z Katowic. Nie zabrakło rodziców oraz naszych absolwentów. Przez 6 godzin wypożyczyliśmy różne tytuły ponad 300 razy. Festiwal odwiedziło ponad 150 osób. Odbyły się też 4 konkursy w następujące gry: "Speed Cups", "Fun Farm", "CardLine - Zwierzaki", "Connect 4" oraz loteria, gdzie nagrodą była gra "Kto drugi ten lepszy". Dzięki uprzejmości pani Marcie i panu Michałowi, każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił w malowaniu figurek. Bardzo dziękujemy wszystkim wydawcom, którzy wsparli nasz Festiwal, a także naszym absolwentom którzy jako wolontariusze pracowali przy organizacji imprezy, nauczycielom, pani Marcie i panu Michałowi, a także panu Tomaszowi Stchlerowskiemu, który wspierał nas w tłumaczeniu zasad gier. DZIĘKUJEMY!!!! i zapraszamy za rok!!!

festial2015rftgy

Zapraszamy na Festiwal Gier Planszowych -
w piątek 2 października 2015r.
do Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu.
festwial2015rtgy22

Już za dwa tygodnie odbędzie się nasz Festiwal Gier Planszowych. W ostatnich dniach wsparły nas:) za co serdecznie im dziękujemy!!!! Wydawnictwo Portal - przysyłając swoje nowości: Szalone zegarki, Pojedynek Ninja i Wesołą Farmę oraz wydawnictwo Cube - Factory of Ideas - grą Aqua Brunch!!!!

portalgadz2015sd

aquabrunch2015

 

I kolejne miłe zaskoczenie:) Od wydawnictwa - Wiedźma, otrzymaliśmy grę Pizza Wars, traktującą o pieczeniu... pizzy. Mamy nadzieję, że gra nam się spodoba, bo na sam widok pudełka cieknie ślinka. Cóż sprawdzimy to już na pierwszych spotkaniach naszego Klubu:) Bardzo serdecznie dziękujemy wydawnictwu za taki pyszny prezent:)

 

pizzawars2015

Kolejnym wydawnictwem, które po raz pierwszy wspiera "Planszopernik" jest wydawnictwo "Lacerta. Otrzymaliśmy od nich dwie ciekawe gry. Pierwsza, to gra dla młodszych dzieciaków o piratach:) - "Hook", druga, poważniejsza - "Szczęść Boże" -   to gra opowiadająca o pracy górników i polegająca na handlu węglem (tematyka w sam raz dla naszego miasta:)). Bardzo wydawnictwu dziękujemy!!!

 

lancerta2015rft

Czwartym, mamy nadzieję, że nie ostatnim konkursem naszego Festiwalu Gier Planszowych będzie - gra Fun Farm, którą zasponsorowało nam wydawnictwo Black Monk. Gra Fun Farm - to niezwykle wciągają gra, w której liczy się dobry wzrok i szybki refleks:) Dziękujemy bardzo firmie Black Monk - i zapraszamy na Turniej!!!

 

funfarm2016

Dzięki firmie TM Toys, na naszych spotkaniach Planszopernika, na Festiwalu oraz na zajęciach komputerowych dla najmłodszych, pojawi się gra "La Cucaracha" firmy Ravensburger, gdzie za pomocą sztućców i kostki -  "łapiemy karalucha" - w roli głównej HexBugnano:) czyli małe owadzie roboty!!! Super!!!!!! Dziekujemy!!!!

lacucarach2015as

Niespodziewanie nasz klub wsparło wydawnictwo GRAiMY swoją edukacyjną grą "Lokomotywa" opartą na znanym wszystkim wierszu Juliana Tuwima. Bardzo dziękujemy za to panu Leszkowi Szumnemu oraz wydawnictwu. Otrzymaliśmy 4 egzemplarze tej gry:) Dlatego postanowiliśmy część z nich przekazać uczniom klas 1 - szczególnie 6-latkom w SP nr 4:) Dzięki czemu, będą mogli się uczyć liczyć oraz czytać z grą "Lokomotywa":).

lokomotywa2015

Na nasz Festiwal - wydawnictwo LucrumGames, przysłało grę o przewrotnym tytule "Kto drugi ten lepszy". Bardzo dziękujemy wydawnictwu i panu Tomaszowi Międzikowi:) Podczas Festiwalu, każdy kto zajmie drugie miejsce w swojej grze (w dowolnej rozgrywce) - będzie mógł wrzucić - do specjalnej puli -  jeden los. Pod koniec naszej imprezy - z tej puli wylosujemy osobę, która otrzyma grę LucrumGames - "Kto drugi ten lepszy". Zapraszamy do zabawy!!!

 

ktodrugitenlepszy2015

Kolejna świetna wiadomość. Wydawnictwo Egmont przysłało na nasz Festiwal i przekazało dla Planszopernika dwie świetne gry: licytacyjna - "Tytus, Romek i Atomek" oraz zręcznościową "Kot Stefan". Bardzo dziękujemy wydawnictwu i cieszymy się, że już we wrześniu będziemy mogli zagrać w te tytuły:)

gryegmont2015

Kolejnym wydawnictwem, mamy nadzieję, że nie ostatnim:) które wsparło nasz Festiwal i "Planszopernik" jest wydawnictwo Goliath. Otrzymaliśmy od nich gwie gry: "Pomysłówkę", grę słowną dla całej rodziny oraz "Triominos" - gry przypominającej domino. Goliath podarował nam także dwie paczki "Stick Stormów" - patyczków, z których można zrobić niesamowite eksplodujące węże:)

stricgolaith2015

Trzecim turniejem, który odbędzie się w ramach V Festiwalu Gier Planszowych w Bytomiu, będzie Turniej gry w "Speed Cups-y". Jest to bardzo łatwa i przyjemna gra towarzyska, w którą zagrywają się zarówno młodsi jak i starsi. Nagrody na konkurs ufundowało wydawnictwo G3. Zapraszamy!!!

speed cups 10484801

W tym tygodniu okazało się, że wsparło nas także wydawnictwo G3 (gramy przecież bardo chętnie w ich gry:)). Tym razem będziemy mogli spróbować swoich sił w najnowszej grze wydawnictwa "Kakao" oraz w "Zaklętej wieży". G3, zasponsorowało także gry na konkurs "Speed Cups-ów", a będzie można wygrać: "Halii Galli", "Set-a" i  karciankę "Na radarze". Bardo wydawnictwu G3 dziękujemy!!!

g3gry2015

Od dwóch lat współpracujemy z Fabryką Gier Historycznych. W ubiegłym roku odbył się turniej w grę wydawnictwa "Arka Zwierzaków". W tym roku będziemy mogli się zapoznać z grą "Teomachia", którą na Festiwal od FGH otrzymaliśmy:) Na Planszoperniku będzie można też spróbować swych sił w hicie tego lata -"Herosach" grze karciano-kościanej czasu rzeczywistego. Bardzo wydawnictwu dziękujemy!!!

teomachia2014df

Od 5 lat, współpracujemy z Instytutem Pamięci Narodowej, który wspiera nasz Festiwal swoimi grami:) Bardzo lubimy grać w IPN-owską "Kolejkę" oraz gry o polskich lotnikach. Tym razem otrzymaliśmy dwie nowe gry: "Reglamentacja" - lżejsza siostra "Kolejki" oraz "7. W obronie Lwowa" rozgrywająca się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Bardzo Instytutowi dziękujemy!!!

reglamentacja2015edr

Dzisiaj otrzymaliśmy kilka paczek:) Pierwsza była od wydawnictwa Bard, które wsparło nas swoimi dwoma grami: "Callisto" oraz kultowym "Carcassonne" w nowym wydaniu:) Pięknie dziękujemy wydawnictwu i Kubie:)

bardnagroda2015

Kolejną atrakcją nadchodzącego Festiwalu będzie możliwość obejrzenia jak maluje się figurki do gier planszowych i bitewnych. Prezentację przeprowadzi Michał Nightwish Drzyzga. Będzie też można spróbować swoich sił w malowaniu figurek bitewnych:)

malowaniefiguitek2015

W tym tygodniu, kolejna miła informacja - nasz Festiwal Gier Planszowych wsparło wydawnictwo "Hobbity" aż trzema grami skierowanymi do najmłodszych - są to: "Merlin ZinZin", "Polowanie na skrzaty", oraz "Ami". Bardzo dziękujemy!!!

gryhobbity2015

I jeszcze jedno wydawnictwo gier planszowych nas wsparło:) Jest to Granna, która jest z nami już od pięciu lat:) Otrzymaliśmy od nich nowość - gra rozbudzającą wyobraźnię:) "Empatio" oraz bardzo przez nas lubianą "Hej to moja ryba" (egzemplarz, który mamy nam się zdekompletował:) Bardzo Grannie dziękujemy za te pięć lat "bycia" z nami:)!!!

grygranna2015

Hurra, kolejne wydawnictwo wsparło nas grami. Tym razem jest to Trefl:) Otrzymaliśmy od niego: nowość "Roar!", "Piraci z odległych mórz", naszą kochaną "Kolejkę", "Sawannę" oraz dwie karcianki - "Get Set" i "Corner". Pięknie Trefl-owi dziękujemy!! Obiecujemy, że grać będziemy!!

grytrefl2015

Kolejnym turniejem, który odbędzie się podczas naszego Festiwalu Gier Planszowych, będzie - turniej w grę "Connect 4". Co roku zabawę z tą skscytującą - logiczną grą sponsoruje firma Hasbro!!! Zapraszamy!!!

 

1402285 142064 hasbro connect 4

Pierwszym konkursem, który odbędzie się w ramach naszego Festiwalu będzie turniej "Cardline Zwierzęta". Zapraszamy do udziału wszystkich i małych i dużych!!!

cardline zwierzeta 3d2

W ramach naszego Festiwalu Gier Planszowych, w sobotę, 3 października o godzinie 10.00 na dużej sali gimnazstycznej - odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski w grze Splendor!!!

 

Już dzisiaj - zapraszamy!!!

splend2015aa

Kolejnym wydawnictwem, które wsparło nas i nasz Festiwal - jest FoxGames:) Przysłało nam jedną z ulubionych gier grupy młodszej - "SuperBohaterów", "Władcę Pierścieni" oraz "Skup żywca". Bardzo serdecznie wydawnictwu dziękujemy!!!

12fox

2 października Szkolny Klub Gier Planszowych Planszopernik wraz z "przyjaciółmi" organizuje V Festiwal Gier Planszowych w Bytomiu, który odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 4, przy ulicy Chrobrego 9:) Już dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowania do niego i ... zapowiada się mnóstwo atrakcji... o których będziemy pisać przez najbliższe dwa miesiące:)

 

Jako pierwsze nasz Festiwal wsparło wydawnictwo Rebel - dzięki któremu otrzymaliśmy mega nowości - "Książę droga do gwiazd" i "Patchwork" - oraz nagrodę na konkurs "Cardline - zwierzęta". Bardzo dziękujemy!!

rebelwspar2015

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas