Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Dzisiaj - 16 lutego rozpoczęliśmy nasz II Festiwal Nauki "Kopernik". Rozpoczęliśmy go startem naszych trzech drużyn w Mistrzostwach Polski w grze "Evolutio". W eliminacjach, które trwały w naszej szkole przez 4 godziny, uczestniczyło 8 zespołów (5 drużyn gimnazjalnych i 3 ze szkoły podstawowej - nasze:)). Łącznie prawie 50 osób. Naszą szkołę reprezentowały zespoły złożone z uczniów klas 5a, 5b i 5c. Podczas rozgrywek wykazali się oni wielkim zaangażowaniem, świetnym opanowaniem zasad gry (która do najłatwiejszych nie należała) oraz sporymi umiejętnościami - szczególnie w zakresie pracy zespołowej. Mamy nadzieję, że kolejne atrakcje Festiwalu będą równie udane!!!


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
2014.02

Już w lutym 2014r. trzy drużyny z naszej szkoły - reprezentujące klasy 5 - wezmą udział w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w grze "Evolutio". By się dobrze do nich przygotować już dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie drużyn, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z zasadami gry i rozegrania pierwszych kilku rund gry (w grze "Evolutio" członkowie drużyny wspólnie decydują o kierunku rozwoju Polski i wykorzystaniu Funduszy Europejskich). 


Więcej zdjęć - kliknij poniżej
evolutiozaczy2013

Od stycznia do marca 2014 roku zapanują rządy dzieci i młodzieży. O kierunku rozwoju Polski i wykorzystaniu Funduszy Europejskich będą decydować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ich zadaniem będzie tworzenie nowych inwestycji na terenie całego kraju, takich jak autostrady, szpitale, elektrownie czy teatry, pamiętając jednocześnie o komforcie i zadowoleniu mieszkańców. A wszystko to za sprawą edukacyjnej gry planszowej evolutio! przygotowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Trzy drużyny z SP nr 4 - z klas 5 - wezmą udział w Eliminacjach do Mistrzostw Polski - a nasza szkoła będzie jedną z 30 placówek w Polsce organizujących te zawody. Do zabawy przystąpimy wraz z uczniami z Gimnazjum nr 2:)


1476312 620164154713591 753703253 n

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas