Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Po kilku latach znów wróciliśmy do Zabytkowej Kopalni "Guido" w Zabrzu - gdzie 26 marca 2022r. odbył się "Gryfny Szpil: Gramy dla Ukrainy - Gry Planszowe 320 metrów pod Ziemią". Nasz kluib reprezentowali: Hania, Zosia, Marta i Michał. Bardzo dziękujemy Adamowi Łuczyńskiemu z "Planszowych Besti" - za wspaniałe wprowadzenie w zasady dwóch świetnych gier: Dwergar oraz Gutenberg.

grydnyszpil20221ad

Dzisiaj (4 września) w Katowicach wielkie święto gier planszowych - Planszówki w Spodku! 2021. Mnóstwo wystawców, nowości wydawnicze, fantastyczna przestrzeń do grania no i oczywiście mnóstwo graczy.

spodek2021rftgyh

Wśród nich - okazuje się także są i członkowie Planszopernika - Ci grający, ale też i pracujący na stanowiskach wydawców. Bardzo się z tego cieszymy.

spodek2021rftgyh3

Gościliśmy na stołach wydawnictw: Lacerta, Lucky Duck Games Polska, Lucrum Games, Muduko, PHALANX, Nasza Księgarnia, Foxgames, Portal.

spodek2021rftgyh3as

Spotkaliśmy też mnóstwo ciekawych ludzi - ale zdjęcie udało nam się zrobić tylko z :)) naszymi przyjaciółmi z Planszowych Besti.

spodek2021rftgyh3as5

Dzisiaj - niedziela 2 lutego, członkowie naszego Klubu "Planszopernik" w liczbie 12 uczniów - wzięli udział w III edycji "Planszówek w Spodku" w Katowicach.

spodekplanszo20202

 

Przez trzy godziny - udało nam się poznać - 10 nowych gier. Bardzo dziękujemy - tłumaczącym - za cierpliwość. Cieszymy się też, że dwóch członków naszego Klubu (już absolwentów) mogliśmy zobaczyć w charakterze - obsługi stanowiska wydawnictwa. We wrześniu znów się zameldujemy!!!

spodekplanszo20202a

 - 14 członków naszego Klubu wzięło udział w fantastycznej imprezie planszówkowej, II edycji "Planszówek w Spodku!", która odbyła się 14 września 2019r. w Katowicach.

spodekplanszowki2019rfr

Bawiliśmy się  świetnie. Przez 4 godziny udało nam się zagrać w 17 różnych gier!!! Bardzo nam się podobały. Zaprezentowaliśmy też nasze Kwartaliki i... zobaczymy:)))

spodekplanszowki2019rfr2

Bardzo dziękujemy przedstawicielom wydawnictw za cierpliwość w tłumaczeniu nam zasad gier. Oczywiście weźmiemy udział także w kolejnej edycji:))

spodekplanszowki2019rfr23

 

Dzisiaj - 31 marca w Gliwicach odbyła się fantastyczna impreza, w której wzięliśmy dzisiaj udział. Planszówki w Arenie Gliwice. Reprezentowała nas - mocna - 12 osobowa grupa Planszopernikowców.

planszopernikarenagliwice2019

W sumie - zagraliśmy w 16 nowych gier w ciągu 4 godzin. Poznaliśmy mnóstwo sympatycznych osób:) I mimo, że pogoda na dworze była piękna i wiele osób - dzisiaj wybrało spacer. My woleliśmy te chwile spędzić przy grach planszowych.

planszopernikarenagliwice20192

 

W sobotę - 12 członków Planszopernika wybrało się do Katowic na "Weekend z Planszówkami", zorganizowany przez przyPlanszy.pl. To już druga nasza wizyta w tym roku w Pubie "Drzwi zwane Koniem" i kolejna świetna okazja do zagrania w nowości ze świata gier planszowych.

konzwanykoniem2018

Udało nam się poznać kilka superowych gier wśród których znalazły się: "Sabotażysta - zaginiona kopalnia", "Valeria - wyprawy", "AXIO", "Bukiet" czy "Mi pasuje".

konzwanykoniem2018a

Wzięliśmy także udział w turnieju w grę "AXIO", w którym całe podium było nasze - pierwsze miejsce zajęła Ania, drugie Asia, a trzecie Natalia:) Super:))). Dziękujemy za miłe przyjęcie i pojawimy się zapewne na kolejnym wydarzeniu:)

konzwanykoniem2018aa

Planszówki w Spodku to planszówkowa impreza, która odbyła się 22 września w Katowicach. W tym wydarzeniu wzięła udział mocna - 9 osobowa, reprezentacja naszego Klubu Planszopernik.

planszówkiwsoi201333

4 godziny intensywnego grania, 4 wydawnictwa i aż 12 nowych gier, które poznali uczniowie "czwórki". Niesamowite emocje i mnóstwo pozytywnej energii. Kolejne tak duże wydarzenie planszówkowe już w listopadzie w naszej szkole.

planszówkiwsoi201333a

W niedzielę - 10 czerwca uczestniczyliśmy w Konwencie Gier Planszowych "Pionek" w Zabrzu. Od wielu lat staramy się nie opuścić - żadnej edycji tego Festiwalu Gier Planszowych - bo lepszego na Śląsku nie ma. Tym razem na "Pionek" pojechała 3 osobowa reprezentacja "Planszopernika": Julka, Asia i Paweł. Przez 5 godzin udało im się zagrać w 9 gier. Wszystkie nowości:) Zagraliśmy w "Minerały" - grę którą od kilku lat obserwujemy, i ciągle nas zaskakuje. Świetne oddającą wyścigi motocyklowe grę "Magia Czarnego Sportu" (superzaste motorki-figurki). "Dead Men Tell No Tales" - troszkę cięższy tytuł kooperacyjny w klimatach pirackich. "Zaginiona Ekspedycja" - kolejna kooperacja, z dużą ilością decyzji do podejęcia, super klimatem i niesamowicie trudną do wygrania. Szybką, prostą grę "Hippo" - o zabawie hipopotamów na basenie:) Mega grywalna:) "Solar City" - ekologiczna gra typu "city engine building", która już za kilka dni pojawi się na kikstarterze i w końcu "Spirits of the forest" - leciutką grę polegającą na zbieraniu odpowiednich symboli.

emojito2018rfr24

Wzięliśmy udział w jednym turnieju - "Polska gol". Nasze dwie drużyny - dotarły aż do półfinałów, a po bardzo zaciętym meczu zespół Julki i Asi - przegrał w finale - zajmując w całym konkursie II miejsce:). Z niecierpliwością czekamy na jesienną edycję:)

emojito2018rfr245

Dzisiaj, 26 maja, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julka, Asia, Bartek, Paweł oraz pan Bartek - wzięła udział w XI edycji Festiwalu Gramy z inicjatywą, która odbyła się w Radzionkowie.

grajmyradzionkow2018u2

Przez ponad 3 godziny - nasi uczniowie - toczyli ciężkie boje - aż w 8 miniturniejach i... udało nam się zwyciężyć:) Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Gratulujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w turnieju. Z radością weźmiemy udział w kolejnej edycji:)

grajmyradzionkow2018u

Dzisiaj, 25 listopada - nasza Planszopernikowa reprezentacja udała się, w bardzo silnym 8 osobowym składzie, do Zabrza - na jesienną edycję Konwentu "Pionek". Było super!!!! Udało nam się poznać mnóstwo nowych, świetnych gier.

istambul2017ty654t2

Zagraliśmy między innymi w: kosmiczną karciankę "Star Realms", logiczną "Jedzie pociąg z daleka", dla młodszych graczy "Rekin", handlowa "Istambuł", mocno interakcyjna "Szkoła Magów", klasyka "Ubongo", na podstawie gry komputerowej "Bloodhorne", gry imprezowe: "Inspektor Tusz", "Motylki", "Gorący ziemniak", "Cortex", "Fluxx", "Luxtorpeda" i kilka gier prototypów: "Dungeon Forge", "Majestat", oraz "Minerały". Uff.. sami przyznacie, że było tego sporo:) I trzeba Wam wiedzieć, że wszystkie gry w które zagraliśmy, bardzo nam się spodobały. Kilka nawet zabraliśmy ze sobą na kółko:) Bedzie się grało:)

istambul2017ty654t

 

W niedzielę, 12 listopada, dziesięcioro uczniów "czwórki" wraz z panem Bartkiem, wybrało się na 5-godzinne spotkanie z grami planszowymi do Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu - czyli na "Beboka". Jak zwykle, na naszym ulubionym konwencie zostaliśmy mile powitani:) Wzięliśmy udział w prezentacji gier z wydawnictw: Egmont, Nasza księgarnia, Granna oraz Games Factory. Mieliśmy także wielką przyjemność (według dzieciaków - najlepsza gra na Beboku:)) przetestować grę "Minerały" pani Magdaleny Śliwińskiej.

mineraly2017rty

Nie zabrakło także turniejów:) W Turnieju "Molkky" - zajęliśmy wszystkie stopnie podium,

mineraly2017rty2

zaś na turnieju "NMBR9" - Zuzia wywalczyła miejsce III.

mineraly2017rty23

Było super. Z niecierpliwością czekamy na kolejny. Dziękujemy Mateuszowi za zaproszenie:)

Najlepszą receptą na deszczową pogodę - jest zabawa z grami planszowymi. Przynajmniej takim mottem kieruje się "Planszopernik". Dlatego w sobotę, 23 września: Julka, Zuzia, Asia, Ania, Zuzia, Kuba, Janek, Bartek, Paweł i Bartek, pod opieką pana Bartka Zbączyniaka udali się do Siemoni, na mini konwent "Bebokowy".

beboksiemonia2017rftg

Udało nam się poznać kilka fajnych nowych gier, jak np.: "Kraina Zamków", "Owocowe opowieści", "Kontrast" czy "Cytadela", a sporo sobie przypomnieliśmy:) - "7 cudów świata", "Wsiąść do pociągu", "Kingdomino" czy ogrywana przez nas ostatnio "NMBR9". Dziękujemy organizatorom za super zabawę:)

krainazamkow2017rtyh

W piątek, czwórka członków Klubu Planszopernika: Asia, Gosia, Zuzia i Julka, pojechała do Zabrza, do Kopalni Guido, gdzie zjechała 320 metrów pod ziemię, gdyż właśnie tam odbywało się VII Nocne Granie w Gry Planszowe organizowane przez Silesie on Board.

 

planszowkiwkopalni2017ty

Ależ to były emocje, gdy winda z szybkością rollercoastera spadała w kopalnianym szybie w zupełnych ciemnościach:) Potem emocje już nie opadały:) W sumie udało nam się zagrać w 6 gier, z których 4 to gorące premiery. Dzięki wydawnictwu Lucrum Games: mogliśmy poznać jeszcze nie wydaną na polskim rynku - genialną grę Clank!, a pan z wydawnictwa Portal zaprezentował nam "Diamenty", grę towarzyską jak najbardziej na miejscu. Poznaliśmy także gorącą premierę z wydawnictwa G3 - NMBR9!, którą będziemy prezentować na Beboku za tydzień. Po czterech godzinach zabawy z grami w Kopalni przed północą wyjechaliśmy na powierzchnię. Było super!!! 

planszowkiwkopalni2017ty2

 

Dzisiaj, 4 czerwca, członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik": Joanna Tokarz, Janek Czopek, Julia Imańska, oraz Paweł Szczepański, pod opieką pana Bartłomieja Zbączyniaka, uczestniczyli w "Pionku", największym w Polsce południowej Konwencie Gier Planszowych. Przez prawie 5 godzin uczniowie poznawali najnowsze gry przeróżnych wydawnictw planszowych. Zagrali między innymi w: "Kanagawę" - grę o malowaniu obrazów w klimatach Japonii, "Munchkin Panic" - kooperacyjną grę w stylu tower defence, "Pora na kameleona" szybką grę na spostrzegawczość czy "Lecą wióry" grę zręcznościową w której gracze wcielają się w drwali i ... rąbią aż wióry lecą:) Było super!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję:)

pionek2017rtgyh 

20 maja, Planszopernik zarówno wspierał (zresztą jak zwykle) swoimi grami, jak i bawił się na Mini Konwencie Gier Planszowych BASCON 2017. Nasza wyprawa na konwent była bardzo owocna. Poznaliśmy kilka nowy, fajnych gier jak "Smocze Kości", "Ogródek" czy "Bombelsy", a także wzięliśmy udział w Turniejach - "Halli Galli", "Kingdomino" oraz "Dr Eureka" zdobywając "czołowe":) miejsca. Było super!!! Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak fajnej imprezie:)

bascon2017rtgyhu

Zapraszamy na Beboka - edycję specjalną, która odbędzie 19 listopada 2016 roku we wsi Sączów, w województwie Śląskim (niedaleko lotniska Pyrzowice). Atrakcje Beboka będą zlokalizowane w Domu Kultury w Sączowie, znajdującym się przy ulicy Wolności 61a, 42-595 SączówImpreza będzie trwała 7 godzin, 10:00 - 17:00 w sobotę. Wstęp na konwent  będzie darmowy. Bebok - Edycja Specjalna będzie skupiony tylko i wyłącznie na grach planszowych.

saczowminibebok2016

22 października grupa uczniów Szkolnego Kółka Gier Planszowych "Planszopernik", pod opieką pana Bartłomieja Zbączyniaka, przez ponad 5 godzin świetnie się bawiła na VII edycji konwentu gier planszowych "Bebok" w Bytomiu. Podczas konwentu, uczniowie "czwórki" mieli możliwość zapoznania się z kilkoma zupełnie nowymi grami - jeszcze w wersji prototypowej, oraz wzięli udział w trzech konkursach i to z powodzeniem - Zuzia Kozicka, zajeła II miejsce w turnieju "Dr Eureka" i zwyciężyła w turnieju "Bongo". Gratulujemy!!!. Warto jeszcze dodać, że szkolny klub od lat wspiera Beboka, użyczając do games roomu konwentowego - swoich gier. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę. Na kolejnym "Beboku" też się zjawimy:)

Boebok2016tgyh75

Właśnie wróciliśmy z XXV Konwentu Gier Planszowych "Pionek", który odbył się po raz pierwszy w Zabrzu. Sala MOSiR - świetnie się sprawdziła. Niesamowity klimat, super atmosfera, świetni ludzie i fantastyczne gry. Nasz Klub Planszopernik - reprezentowali tym razem: Julka, Adrian i Bartek. Udało nam się poznać w ciągu 5 godzin - 6 świetnych gier.


Zaczynamy zdjęciem z twórcą świetnych gier wydawnictwa Portal
- Ignacym Trzewiczkiem
który był współorganizatorem imprezy:)
pionek1

Pierwszą grą w którą zagraliśmy była genialna gra kościana - wydawnictwa Portal, "Statki, łupy, kościotrupy". Ta gra, ze wszystkich w jakie graliśmy tego dnia, spodobała nam się najbardziej. Napadamy na statki kupieckie, rabujemy lub zatapiamy je. Rozbudowujemy swoje statki i rekrutujemy załogę:) I wszystko to z wykorzystaniem kości:) Polecamy gorąco!!!

pionek2

Drugą grą w którą udało nam się zagrać - była świetna gra wydawnictwa HOBBITY- "Celestia". Podróżujemy statkiem po światach Celestii i.... ufamy lub nie swojemu kapitanowi, który nie zawsze prowadzi pojazd bezpiecznie:) Świetnie nam się grało i grze towarzyszyło mnóstwo śmiechu:). Polecamy!!!

pionek3

Trzecia gra - to Polska premiera - małej objętościowo - ale wielkiej gry - "Red 7". Grę wydało Lucrum Games. Można grać w nią w kilka wariantów, bawić się nią mogą i młodsi i starsi:) Prosta, ale i wymagająca. Trzyma w napięciu, co chwila zmienia się sytuacja na stole. Brawo!!!! W ta grę trzeba zagrać!!! My zagramy w nią już we wtorek w szkole!!!:)

pionek4

I kolejna niesamowita gra - to Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia wydawnictwa Let's Play. Dużo emocji, mnóstwo interakcji i to tej naszej ulubionej - negatywnej. Plansza zmienia się co chwila. Za każdym rogiem czai się pułapka:) Emocje, emocje, emocje. Polecamy!!!

pionek5

Nie było tego dnia gier słabych:) Następna, równie dobra co pozostałe - The Curse of The Blac Dice wydana przez Board&Dice. Jedyna kooperacyjna, kolejna w klimacie pirackim - rządzą kości. Gracze współpracują ze sobą by zgromadzić jak najwięcej złota i dopłynąć do szczęśliwego końca. Miód:)

pionek6

Ostatnią, grą w którą udało nam się zagrać tego dnia - były... "Pingwiny z Madagaskaru" wydane przez Phalanx. Bohaterów gry nie trzeba przedstawiać, to oczywiście kultowe Pingwiny. Świetne grafiki, dwa warianty (rodzinny i dla zaawansowanych), mnóstwo zabawy i sporo główkowania. Dla małych i dużych. Warto zagrać!!

pionek8

 

Nie ma już Beboka:( Jednak świat nie znosi próżni. Jego miejsce zajął - BasCon, konwent gier planszowych, organizowany w MDK nr 1 W Bytomiu przez członków Bastylionu. Konwent odbył się w sobotę - 28 listopada 2015r. i oczywiście nie mogło zabraknąć na nim Planszopernika. Nasza 10 osobowa ekipa przez 4 godziny wspaniale się na BasConie bawiła. Zagraliśmy w znanego już sobie Banga (w wersji kościanej) i ... pozostałe gry były dla nas nowościami:) Nauczyliśmy się grać w świetną imprezówkę - Colt Express (Rebela), "popstrykaliśmy" kapsle w kultowym "PitchCarze", rozegraliśmy partyjkę "Splendora" - gry w którą w tym roku organizowane były Mistrzostwa Polski oraz wzięliśmy udział w konkursie "Boosta" - szybkiej grze przypominającej "Dobble". W turnieju tym zajęliśmy - II miejsce, w osobie Julki, oraz III wywalczone przez - Dawida. Drugim konkursem, gdzie udało nam się stanąć na podium - był turniej lubianej przez nas gry "Speed Cups". Tutaj ponownie II miejsce zajęła - Julka, a III zdobył Bartek. Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość spędzenia czasu w tak świetnej atmosferze!!! I już czekamy na kolejną edycję:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bascon2015er

21 czerwca (niedziela) wzięliśmy udział w największym na Śląsku spotkaniu z grami planszowymi - gliwickim "Pionku". Jak podają organizatorzy, w ciągu dwóch dni, "Pionek" odwiedziło ponad tysiąc osób:) Jesteśmy szczęśliwi, że przez prawie 6 godzin udało nam się przetestować 8 gier, z czego 6 to zupełne nowości:) I tak zagraliśmy w bardzo ciekawą odmianę szachów:) - "Ortus", w mega miodnych "Herosów", superową grę handlową "Cargotrain", bardzo gorącą grę w tworzenie własnego układu planetranego (dzisiaj zakończył się jej udany start na kikstarterze) - "Exoplanets", kolekcjonerską grę karcianą w klimatach szlacheckich - "Veto", portalową wersję "7 cudów świata" - kosmiczną "Pośród Gwiazd" (dużo łatwiejsza, szybsza i bardzo miodna). Na koniec zagraliśmy w prostą, ale wymagającą ruszenia szarymi komórkami nowość wydawnictwa "Portal"  - "Pojedynek Ninja", i w szaloną grę kościaną - w klimatach feudalnej Japonii - "Age of War". Uff... było tego sporo, ale wszystkie tytuły, w które zagraliśmy warte są poświęcenia im większej ilości czasu, są na prawdę godne polecenia:) Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję:) Gratulacje dla organizatorów!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pionek2015let

W sobotę, 16 maja, odbyła się w MDK nr 1 w Bytomiu, wiosnna edycja Beboka. Na Beboku nie mogło nas zabraknąć. Co prawda nasza ekipa została pomniejszona przez brać harcerską (która leniuchowała na biwaku) - ale za to dzielna i zwarta:)!!! Atmosfera konwentu zawsze jest świetna, dlatego czas na nim bardzo szybko płynie i zanim się zorientowaliśmy już wybiła 16.00 - o której to godzinie, Beboka opuściliśmy z żalem i smutkiem, ale zadowoleni z zabawy. Udało nam się zagrać w "Colt Express" - niesamowitą grę imprezową w klimacie Dziekiego Zachodu, "Szaloną Misję" - grę komputerową przeniesioną na planszę, "Splendor" - gra wydawnictwa Rebel, w którą w październiku rozegramy Eliminacje do Mistrzostw Polski i wreszcie - "Wiedźmina" - gra inspirowana prozą samego Sapkowskiego.

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bebokzadani2015

W sobotę - 25 kwietnia pojechaliśmy (Klub "Planszopernik" w osobach Maksymiliana Pakosa i pana Bartka Zbączyniaka) na Festiwal Fantastyki "Pyrkon" do Poznania. Pojechaliśmy po raz drugi.. na pewno nie ostatni. Ta impreza to coś niesamowitego. Tego nie da się opisać!!! Festiwal w tym roku odwiedziło ponad 30 tysięcy osób (dość dodać, że jeszcze kilka lat temu na imprezie gościło ich około 5 tyś). Z powodu olbrzymiego zainteresowania impreza odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w kilkunastu pawilonach. Podczas Festiwalu odbyło się mnóstwo: wykładów, konkursów, warsztatów, koncertów. Olbrzymi Games Room. Strefa gier komputerowych. Bloki: Erpegi, Larpy, Manga, Komiksy, Planszówki, Literatura, Nauka, Seriale, Gry Komputerowe... a przede wszystkim wspaniali ludzie.... To oni tworzą niepowtarzalny klimat tej imprezy!!!

 

Na Pyrkonie spotkaliśmy wielu naszych przyjaciół:
Kubę Manna z Barda

kubapyrkon2015

Tomasza Międzika z Lucrum Games
tomek2015wse

Sławka Wiechowskiego z zaprzyjaźnionej "Pionkolandii"

slawek2015asw

i Jodę. Niech Moc będzie z Wami:)

joda2015frtd

W sobotę - mocny zespół naszego Planszopernika - wyruszył do Miejskiego Domu Kultury w Siemoni - na Specjalną Edycję "Beboka". Było super. Świetne miejsce, super atmosfera, a do tego zagraliśmy w extra gry: "Orc, Orc, Orc" (zasady opanowane), "Tobago", "Sztukę wojny" (niesamowicie grywalna dwu-osobówka), "King of Tokio" (nowa wersja "Potworów w Tokio"), Neuroshimę i ... testowaliśmy nowe zasady i ulepszenia naszej "Tajemnicy...". Mamy nadzieję, że za rok zawitamy tu znowu:)

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć

beboksiemini2015

Jedno z największych wydarzeń planszówkowych na Śląsku to bez wątpienia gliwicki "Pionek", na którym nie mogło nas zabraknąć. Adam, Max i pan Bartek - przez prawie 8 godzin zagrywali się w najnowsze tytuły. Dzięki czemu zaznajomiliśmy się z dwoma super nowościami, które zostaną wydane przez wydawnictwo Lucrum Games

a były to"Gaja" (genialna gra o tworzeniu świata)

12gaja2015

oraz ciekawa imprezówka "Intryganci"

imprezowkaintryganci2015

wiemy też co pojawi się w naszych szafkach po świętach
- "Mr Jack" - świetna gra dedektywistyczna dla dwóch osób:)

mrjack2015der

Przez dwa dni - 22 i 23 listopada członkowie Szkolnego Klubu Planszopernik - uczestniczyli w maratonie planszówkowym jakim była V edycja konwentu fantasy "Bebok", na którym spędzili łącznie ponad 14 godzin:).  Prezentowaliśmy naszą grę "Tajemnice Srebrnego Miasta", wzięliśmy udział w dwóch turniejach "Przebiegłych wielbłądach" i "Dixicie", a ponadto graliśmy, graliśmy i jeszcze raz graliśmy!!! Za rok - pojawimy się ponownie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bebok2014frtgyu

Członków Klubu "Planszopernik" nie mogło zabraknać na największym na śląsku konwencie gier planszowych - gliwickim "Pionku" - 14 grudnia 2013r. Byliśmy, zagraliśmy i zakupiliśmy:) Dzięki temu już w styczniu 2013r. na spotkaniu klubu będzie można zagrać w "Kingdom Builder" - szybką grę w charakterze Carcassone i pierwszy na naszych stołach bitewniak "Kroniki Mutantów"

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pionek2013swert

Kiedy część klubowiczów - zagrywała się w Formułę D i Bang! - nasz specjalny wysłannik - Max - penetrował Targi "Gra i Zabawa - Gramy" w Gdańsku. Ponad 700 gier planszowych, finał turnieju "Wsiąść do pociągu", mistrzostwa w grze "Kapsle", kilka interaktywnych wystaw i ogłoszenie wyników na planszówkę roku 2012. Działo się działo - zapraszamy do galerii.

Kliknij poniżej
festwialgramy2013gda

16 listopada (w sobotę) - 10 uczniów naszej szkoły - członków Szkolnego Kółka Gier Planszowych Planszopernik wzięło udział w Beboku - czyli w śląskich dniach z grami fabularnymi i planszowymi, zorganizowanymi w MDK nr  1 w Bytomiu. Nasz klub wsparł konwent - 20 grami planszowymi oraz... aktywnością:) Przez prawie 10 godzin "planszopernicy" przetestowali kilkadziesiąt gier, zjedli mnóstwo pysznych ciasteczek i wypili litry herbaty. Słowem było super i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji::)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bebokbyli2013

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas