Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w "Powitaniu Lata" w Lubitece w Lublińcu. Przez 3 godziny świetnie się bawiliśmy tłumacząc gry i grając:) Brawo dla: Marty, Julki, Wiktorii i Zosi z klasy 6b. Na pewno hitem naszego spotkania z planszówkami okazały się "Katapulty", które strzelały prawie przez cały czas:) "Przechlapane" to właściwa gra na lato:) czy "Maki Stack" - bo praca w zespole zawsze jest fajna. No i oczywiście "Polska Gola", bo to przecież najlepsza gra imprezowa ever:)) Zaś dorosłym do gustu przypadły "Półeczka" i "Calico". W sumie zaprezentowaliśmy aż 16 różnych gier:)

planszoperniklubliniec2023a5
planszoperniklubliniec2023
planszoperniklubliniec2023a

Jak to mawia mędrzec - są rzeczy ważniejsze i ważniejsze:) A w szkole na pewno takimi są wycieczki i słoneczna pogoda - i chwała im za to że są:) Co prawda wpływa to na frekwencje na zajęciach, ale w planszówki zawsze można pograć a pojechać na wycieczkę czy pograć w piłkę z kolegami i koleżankami - nie:) Tym samym kończymy tegoroczne zajęcia Plaszopernika - dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami bawili się wspólnie i grali. Co będzie od września czas pokaże. Mam nadzieję, że planszówki będą gościły na stołach naszych uczniów także i w wakacje. Jeszcze raz dziękuję za wspólne zajęcia.

planszopernik202345r78dgko78

W Edterku, podobnie jak w Planszoperniku - Baba Jaga bardzo się spodobała:) I co najważniejsze okazało się, że nie taka ona straszna:)

planszopernik202345r78dgko9

Powoli kończy się maj. Jeszcze chwila i będziemy kończyć tegoroczne szkolne spotkania Planszopernika. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli na ostatnich zajęciach poznać nowe gry wydawnictwa Albi, które otrzymaliśmy w ramach akcji "Boomerang Game". Podczas zajęć piątkowych udało nam się zagrać w świetne "Parki". Poza tym mogliśmy wyciągnąć z szafy swoje ulubione gry i poszaleć:)

 

planszopernik202345r78dgko

Podczas czwartkowego i piątkowego spotkania Planszopernika, rządziła jedna gra - Polska Gola! To niezwykła gra karciana, bo wyzwala niezwykłe pokłady emocji, a podczas rozgrywek hałas jest jak na prawdziwym stadionie piłkarskim. Gorąco polecamy:) Do tego to gra zespołowa:)

planszopernik202345r78dg7

Sympatyczna gra o pszczółkach i tworzeniu plastrów miodu, bardzo spodobała się uczniom Edterka. Oczywiście zagramy w nią w czwartek podczs zajęć Planszopernika:)

planszopernik202345r78a

Tym razem ze względu na... Konkurs Mam Talent, nie odbyły się w czwartek zajęcia:( Za to dzisiaj na stole pojawiły się: "Gra Liczbowa", "Gra na Czas", "Gra na Emocjach", "Gra słów" i "Gra Pozorów", a do tego "Na końcu języka". W kategorio gier imprezowych i integracyjnych - są to perełki:) Polecamy!!!

planszopernik202345r67asd

Uczniowie Edterka - pozazdrościli Planszopernikowi zabawy z Rummikubem i dzisiaj sami spróbowali nauczyć się podstaw. Było super i ta gra jeszcze nie raz wróci na stół.

edterekrummikub2023

W tym tygodniu pojawił się na stole Rummikub i obiecaliśmy sobie, że - tak będzie nas odwiedzał raz w miesiącu:) W końcu skoro w tej grze bierzemy udział w zawodach, to kiedyś musimy nie tylko się w nią nauczyć (a dzisiaj większość uczniów klas młodszych się z grą zaznajamiała dopiero), ale i doskonalić. Na zajęciach pojawił się też po raz pierwszy w historii baner Planszopernikowy.

planszopernik202345r78

Dziękujemy panu Marcinowi Hałasiowi - za bardzo miły artykuł na temat naszego Klubu w "Życiu Bytomskim".

planszopernik202345r67

Planszopernikowe granie przedświateczne z nutką "gier z szafy", bo pojawiły się gry baaardzo dawno nie widziane na stole - a jak się okazuje mega grywalne. Między innymi "Kameleon", "Amber" (takie troszkę inne Carcassone), czy "Robin Hood" (gra blefu). Była też jedna nowość - "Półeczka" - świetna prosta gra logiczna, bardzo ciepło przyjęta.

planszopernik202345r

Planszówki z Edterkiem - tym razem uczniowie testowali grę AMI i bardzo im się spodobała:) Pojawi się też w czwartek na zajęciach w klasach młodszych.

amiedterek20223

W sobotę, 25 marca - Marta Mamot i Zosia Kozicka, wzięły udział w Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Rummikuba. To nasz powrót do Warszawy po 4 latach. W 2019r. naszą szkołę w Mistrzostwach Polski reprezentowała właśnie Zosia, zaś rok wcześniej Asia Tokarz. W tym roku byliśmy wyjątkowo blisko awansu do Top 12 - Zosi zabrakło kilkunastu małych punktów i ostatecznie została sklasyfikowana na 13 miejscu, zaś Marta zajęła miejsce 17. Nie było łatwo - dość powiedzieć, że wśród 12 najlepszych - 5 już było finalistami rozgrywek regionalnych, gdyż miało wywalczony awans do Mistrzostw Polskich (open), które odbędą się październiku. Gratulujemy postawy Zosi i Marcie.
martaizosiarummikub2023
martaizosiarummikub2023a
 
Jako, że zostało nam trochę czasu do pociągu powrotnego - udało się jeszcze wjechać na 30 piętro Pałacu Nauki i Kultury by podziwiać panoramę Warszawy, a także zwiedzić Muzeum PRL.
martaizosiarummikub2023a2

Mimo rekolekcji i zamieszań w planie - udało się w tym tygodniu coś niecoś pograć:) Znów na naszych stołach pojawiła się seria Ubongo - cdn:) a także Wyspa Tukana - dla nas chyba najlepsza wykreślanka ever:)

 unogo2023e4r5t6

Po Maratonie wracamy do normalnych godzin spotkań:) Czyli czwartek 6 i 7 lekcja, piątek lekcja 7. Tym razem na stole pojawiło się kilka gier "z szafy" i fajnie że wpadły bo są fajne:) A były to między innymi: "Epoka Kamienia Junior", "Planeta", czy "Zapraszamy do Podziemi".

maratonfinalmindbug2022as4578gtyh


Molkky - to świetny sposób na grę na świeżym powietrzu. Edterek od lat bawi się nią i ćwiczy celność. Może uda się przy cieplejszej pogodzie - zorganizować zajęcia z tą grą w Klubie:)

molkky20234

Główną atrakcją Maratonu Planszówkowego - było"Nocne granie" dla uczniów klas 4-8. W sumie Maraton trwał 10 h, bowiem zaczęliśmy grać o 16.00 - skończyliśmy o 2.00. Podczas Nocnego grania - udało nam się przeprowadzić Turniej "MindBuga" - którego zwycięzcą został uczeń klasy 4b Szymon Gazda,oraz finał "Karaka" - tu mistrzem gry została uczennica 6b - Wiktoria Sewiło.

maratonfinalmindbug2022as

Poza mnóstwem ciekawych planszówej - każda grupa mogła się sprawdzić w 3 zadaniach w walizkowym Escape Roomie.

maratonfinalmindbug2022as45

Udało się zrobić Stick Storma,

 

a także kilka konstrukcji Gravitraxa.

maratonfinalmindbug2022se45

Była też pyszna pizza i niedospana noc:)

maratonfinalmindbug2022as45de

Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Wielkie dzięki także dla wszystkich, którzy wspierali nas i z cierpliwością tłumaczyli kolejne gry:) Mamy nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się za rok:)

maratonfinalmindbug2022as4578

Drugą częścią Maratonu Planszówkowego - był dwugodzinny Games Room - dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Było super:) Tym bardziej, że miło nam było zobaczyć się z kilkoma osobami, których dawno już u nas nie było:)) Dziękujemy za ten wspólny czas przy planszówkach:)) Dodatkową atrakcją był specjalny walizkowy Escape Room.

gaesroom2023kwiecien

Planszopernikowy Maraton Gier Planszowych rozpoczął się już o 16.00, pierwszym jego punktem było RodzinneGranie. Pięknie dziękujemy za wspólnie spędzone 2 godziny. Było super i już dzisiaj zapraszamy na kolejne - może jeszcze w tym roku:)

rodzinnegraniemaraton2023

A w Edterku przy okazji rozmowy o domach - bajkogra "Trzy małe świnki".

trzymaleswinki2023

Pierwsze marcowe spotkanie Klubu już za nami. Za tydzień zajęć nie będzie - ze względu na piątkowy Maraton Planszówkowy. A co pojawiło się w minionym tygodniu na naszych stołach? Przede wszystkim -"Tyci Akrobaci" oraz druga gra w podobnym klimacie "Ale Cyrk!". Był też dawno u nas nie grany "Domek", a także nigdy nie grana gra dedukcyjna "Gangster City", no i niezwykła gra ze względu na wykonanie - a nie mechanikę "Canvas".

maliakrobaci20234

Uczniowie Edterka - remontują swoje "domki" w niezwykle przyjaznej grze "Domek", która jutro pojawi się na naszych zajęciach w Planszoperniku.

edterekdomek2023

I ostatnie spotkanie lutego za nami. I kolejna gra, która podbiła nasze serca - szalona karcianka: "5 minut Dungeon". Jak widać na zdjęciach trenujemy do turnieju MindBuga - idzie nam już coraz lepiej. Nie zapomnieliśmy o Amazonkach, ale pojawił się też Bang. No i jeszcze zagraliśmy w Pacjenta Zero - ulubioną grę, ostatnich tygodniu, grupy starszej:)

gamesroomluty2022edrf4ased

W czwartek i piątek znów zagraliśmy w naszym Klubie. Były nasze ulubione gry jak Pszczółki, Speed Cupsy czy Dobble. Pojawiły się dwie nowości - Rakieta i MindBug (w który jak grę opanujemy zorganizujemy turniej), a w klasie 6 - zagraliśmy w "Amazonki" - w której z zachrypiałymi głosami uczniowie przekrzykiwali się - jestem Amazonką, jestem Grabieżcą (co brzmiało bardziej jak - Łupieżcą).

mindbug2022aedss
mindbug2022aedss2

Gramy, gramy, gramy:) I jest fajnie i jest nas dużo:) I mamy superowe gry. Wczoraj i dzisiaj zagłosowaliśmy na najbardziej popularną grę w trzech kategoriach w ramach Plebiscytu Złoty Pionek. No i oczywiście zagraliśmy w wiele gier. Chyba najpopularniejszy był w tym tygodniu "Sabotażysta", "Story Cubsy", "Wirus" czy "Draftozaur" z dodatkie plezjozaury.

gramyluty20223d

 

Do tego nasze szafy z grami wypiękniały od pięknych grafik pana Marcina Minora, a pochodzących z gier planszowych wydawnictwa "Nasza Księgarnia".

gramyluty20223da

Co prawda zazwyczaj gramy w planszówki w poniedziałek - ale tym razem więcej czasu znaleźliśmy w czwartek:) A grą, w którą świetnie się bawiliśmy była "Luxtorpeda - Polska". Takie memo karciane. Bardzo jednak nam się spodobało i walczyliśmy o każdą kartę:)

draftozuar2022derf5a6

Wróciliśmy po feriach. Mamy nadzieję, że teraz przez dwa miesiące nic nie będzie nam przeszkadzać w naszych zajęciach, które być może zakończą się przed świętami - Niespodzianką:) Tymczasem na naszych stołach pojawiły się daaawno nie oglądane gry "CV" i "CVilizacja" (obie bardzo klimatyczne), najlepsza gra o dinusiach, czyli "Draftozaur", ale także gra która nigdy grana u nas nie była - a wydaje się, że jest kuzynką "Snu" - mowa o "Trzech życzeniach", a także kilka innych fajnych gier:)

draftozuar2022derf5
draftozuar2022derf5a

zajeciaplanszopernik2022345r

Po raz trzeci weźmiemy udział w głosowaniu na najczęściej graną i popularną grę planszową w Klubach Planszówkowych w 2022r. - "Złoty Pionek". My zagłosujemy w trzech kategoriach: gra rodzinna, gra imprezowa i gra dla dzieci. Oczywiście poinformujemy jakie gry w naszym Klubie są najbardziej popularne - a które gdy wygrały w tym Plebiscycie.

zegarki2023awse45as2der

Od soboty mamy ferie - ale udało nam się spotkać dzisiaj i było nas sporo:) Podczas dwóch godzinek zajęć - jak to ostatnio u nas bywa, pojawiły się tytuły starsze (ale jak zawsze miodne): Mały Książę, czy Baba Jagna i Zaczarowany Las, ale i nowość "Ryki Afryki".

pacjentzero2022a78

Zaś w piątek uczniowie klasy 8 poznawali jedną z najnowszych wykreślanek "Papierowe Pozdziemia". Uczniowie klasy 6 - poznali (bo nigdy nie znali) niestarzejący się hit "Potwory w Tokio".

zegarki2023awse45

W czwartek spotkaliśmy się po raz pierwszy w Nowym Roku - niestety piątek był wolny - więc nie wszyscy mogli sobie zagrać. Pojawiły się znów na stole gry baaaardzo dawno nie widziane, takie jak: "Szalone Zegarki", czy "Micro Monsters", ale też po raz kolejny pojawiła się bardzo ciepło przyjęta nowość "Wyspa Tukana".

zegarki2023awse

Jest takie jedno wydawnictwo - które co roku pamięta o nas. O Nas - małym klubie w Bytomiu:)) Bardzo nam miło - tym bardziej, że co roku pod choinką pojawia się prezent od Naszej Księgarni. Nie inaczej było w tym roku:))) Zerknęliśmy i znaleźliśmy uroczy kalendarz i piękną torbę na gry:) Do tego kartka z życzeniami. Coś niezwykłego. Dziękujemy!!!

 

pacjentzero2022a24

A my na ostatnim spotkaniu zagraliśmy w naszą ulubioną grę - czyli w "Sen". Nie było nas za dużo - bo dzisiaj szkolne wigilie i wszyscy pospieszyli do domu - zostali Ci najbardziej wytrwali za co im dziękuję. Wszystkim zaś życzę Spokojnych, Zdrowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i oby na stole i pod choinką nie zabrakło - PLANSZÓWEK:)

pacjentzero2022a246

W tym tygodniu choroba (w przeróżnej formie) zbierała swoje żniwo - toteż na spotkaniach z planszówkami nie było nas zbyt wielu. Jednak Ci co dotarli - świetnie się bawili. Na naszych stołach pojawiło się troszkę nowości takich jak "Wyspa Tukana" czy tych odświeżonych (nawet bardzo) - "Śpiące Królewny" i "MikroMakro: Na tropie zbrodni".

grudzien2022plansza1

Za oknem sypie śnieg - a my sobie gramy:) Na stołach tym razem pojawiły się gry nie ze starej szafy - ale nowości - przynajmniej dla nas. I tak zagraliśmy w "Złotą Rybkę" i "Ryby", "Kingdomino Prehistoria" oraz "Pacjent Zero" (wykreślanka ale drużynowa - genialna).

 planszopernikpacjen2022se

Wczorajszy poniedziałek planszówkowy w Edterku i spotkanie z grą "Złota Rybka". Gra to taka wariacja na temat memory. Nam się bardzo spodobała - któż nie lubi jak spełniają się jego marzenia:)

zlotarybkaedterek2022

Minęły dwa tygodnie od ostatniego spotkania - choroba dopadła nawet prowadzącego:) co mu się rzadko zdarza. Tym razem znów kilka starych - ale ciągle dobrych gier z "szafy". Wśród tych gier "Budowa zamku", "FigurFigle", czy "Grand Prix" ostatnia prosta". Były też nowości, a wśród nich "OverBoss" i "Fiesta de los Muertos".

planszowkigrudniowe2022

 

Od dzisiaj nasze zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek i piątek w pracowni plastycznej. Więc tam nas szukajcie:) Zagraliśmy spoooro gier, ale też w kilka, które pojawiły się po długiej przerwie. A były to między innymi: "Smok Diego", "Sherlook", "Kraina Lodów" czy "Kociaki Łobuziaki".

listopadkociaki2022df

Takie małe - a tyle zabawy przy niej. Mowa o grze "Simlo", w której staramy się przy pomocy podpowiedzi odgadnąć z 12 kart - tą jedyną:) Zagraliśmy w wersję "Baśnie" i "Mity". W obie gra się świetnie, a zabawa gwarantowana. Właściwie - to w nic innego nie zdążyliśmy zagrać, a i na przerwie kontynuowaliśmy:)

listopadkociaki2022df2 

 

Po małych zmianach - ale jeszcze nie w pracowni plastycznej (mały remont) zagraliśmy w czwartek. Pojawiła się "La Cucaracha", "Mrówki" czy dawno nie widziane "Pędzące Żółwie". Zaś w grupie starszej po raz kolejny opowiadanki: "Dixit" i "Klub Detektywów".

planszopernik2022sff456t6y7

Edterkowe planszogranie i "Złota Kaczka". Bardzo uczniom Edterka spodobała, a już w czwartek zagości na zajęciach uczniów klas 1-3.

zlotakaczka202234

Konkursy już za nami. Teraz możemy sobie na spokojnie pograć. Pierwszaki zapoznały się z grami z serii "Legendy Polski", ci lekko starsi zagrali w "Smoki", a także w "Maki Stack". Zaś klasy starsze w opowiadanki/wyobrażanki - czyli "Dixit"  i "Klub Detektywów".

rummikub2022ased278gtyh6g

28 października wzięliśmy udział w Śląskich Mistrzostwach Szkół w Rummikubie, które zostały zorganizowane w Czeladzi. Naszą szkołę i klub reprezentowała czwórka uczniów: Zosia Kozicka, Marta Mamot (obie z klasy 8b) oraz Maja Żychowska i Tomek Zych (oboje z klasy 4b) - byli to zwycięzcy eliminacyjnego turnieju szkolnego. W zawodach wzięło udział ponad 90 uczniów z 25 szkół z całego Śląska. Uczniowie rozegrali w sumie 16 partii, po których wyłoniono zwycięzców. Nam jest miło zakomunikować, że miejsce III zajęła Marta Mamot, zaś miejsce VII - Zosia Kozicka co pozwoliło naszej Szkole wygrać w kategorii "Najlepsza Szkoła Turnieju". Maja i Tomek - również dzielnie walczyli zajmując miejsca w okolicach 60 miejsca. Gratulujemy!!! I dziękujemy organizatorom za wspaniałe jego przeprowadzenie.

rummikub2022ased278gtyh6
rummikub2022ased278gtyh

Karak - rządzi niepodzielnie w klasach młodszych i ... nie ma na to rady:) Miało być ostatnie spotkanie w tym roku z grą - a tu tymczasem, za tydzień kolejne:))) Tego u nas jeszcze nie grali. Starsi za to przypomnieli sobie "Diamenty", a także "Milionerzy i Bankruci". Nie mogło zabraknąć "Snu", bo to przecież nasza ulubiona gra ever:)

rummikub2022ased278

Po trzech dniach zakończyły się eliminacje w naszej szkole do Śląskich Mistrzostw Szkół w Rummikuba. W Turnieju wzięło udział ponad 30 uczniów. Po wielu rozegranych partiach - udało się wyłonić najlepszą 4, która będzie reprezentować naszą szkołę już w piątek w Czeladzi. A będą to z klasy 4b: Maja Żychowska i Tomek Zych, oraz z klasy 8b: Zosia Kozicka i Marta Mamot. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

rummikub2022ased
rummikub2022ased2

W ubiegłym tygodniu na zajęciach grupy młodszej zagraliśmy w Karaka, w tym tygodniu - 20 października... nie miałem innego wyjścia jak na stole po raz kolejny rozłożyć Karaka i co ciekawe - za tydzień - "mam zrobić to ponownie":))) Zaś pierwszaki zagrały w "Zwierzak na zwierzaku" i w "Make'n Break".

escaperoom2022paxdziernika45

Poniedziałki, jak pamiętacie to w Edterku dzień z grami planszowymi. Nie inaczej było w tym tygodniu i ubiegłym. W miniony poniedziałek graliśmy w niezwykłą grę pamięciową - "Magiczny Labirynt", zaś wczoraj grę na spostrzegawczość "Mrówki". Obie gry bardzo nam się spodobały. Polecamy.

labirynt2022edrf45

rummikub2022edrtf3456

13 października klasy młodsze zapoznały wyruszyły w podziemia, by zbierać skarby i pokonać smoka - w grze Karak, zaś grupa starsza zaznajamiała się z zasadami gry w Rummikuba, gdyż za tydzień zamierzamy przeprowadzić Szkolne Eliminacje do Mistrzostw Śląska Szkół w tą grę.

planszowki2002karak1
rummikub2022edrtf

10.10 - Dzień Gier Planszowych - nie mogliśmy tego dnia nie zagrać wspólnie w planszówki, które kochamy:) Na Edterkową przerwę integracyjną zaprosiliśmy uczniów "Czwórki". Ależ nas było dużo:) i co prawda nie o 10.10, ale 20 minut później pograliśmy w nasze ulubione gry:)

10102022

6 października w grupie młodszej - dominowały pstrykacze, które nie tylko wymagały od graczy zręczności - ale i kreatywności podczas przygotowywania planszy, a rządziły: "Wystrzałowe Katapulty", "Mini PitchCar" i "Flick'em Up!".

pstrykacze2022drft

Poniedziałe to w Edterku dzień z grami planszowymi. Najpierw razem z uczniami "Czwórki" na przerwie zagraliśmy w: "Speed Cups", "Lotti Karotti" oraz w "Rudego Lisa". A później świetnie bawiliśmy się serwując według zamówienia - lody:) w grze "Kraina Lodów".

lodyedterek2022a

W tym roku - dzień z grami planszowymi w Edterku, to poniedziałek. Dzisiaj zagraliśmy po raz pierwszy w grę kooperacyjną "Smoczy Skarb". Naszym zadaniem było zdobycie 3 kluczy i dotarcie do skarbu przed smokiem. Mimo, że zadanie nie było łatwe udało nam się to za każdym razem, a zagraliśmy aż 3 razy:) Bo gra była tego warta. Polecamy!!!

smoczyskarb2022er4r4

Na zajęciach w klasach 4-8 wielkie przygotowania do kolejnego turnieju tym razem "Karaka", który odbędzie się za 2 tygodnie. Udało nam się też zagrać w "Koty" i "Carcassone".

karakturniejprzygotowanie2

22 września w klasach młodszych odbył się mini turniej w "Sen", który wygrał Kamil, przed Kingą i Leną. Gratulacje!!! Zagraliśmy także w "Box Monstera", świetną grę sensoryczną. Pierwszaki - zaznajomiły się z "Kotem Stefanem", oraz pingwinkami "Pingolo". Chłopaki zaś mogli zmierzyć się w grze sportowej - "Curling".

spodek2022derftg7

Jesteśmy bardzo wdzięczni wydawnictwu - Granna za wspaniały prezent jaki otrzymaliśmy na rozpoczęcie roku szkolnego, a którym oczywiście są gry planszowe. Uczniowie Edterka testowali grę "Box Monster" i świetnie się przy niej bawili. Nie jest to łatwa gra... tzn zasady są proste:) ale odgadnięcie co znajduje się w brzuchu potworasa - już zdecydowanie trudniejsze. Gra spodobała się im bardzo - więc za pewne często będą ją wyciągać z naszej szafy. Jeszcze raz dziękujemy!!!

monstrbox2023derd

Po raz piąty wylądowaliśmy w Spodku na największej i najlepszej imprezie planszówkowej w Polsce - "Planszówki w Spodku 2022". To niezwykłe jak wiele osób gra w gry planszowe, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Planszówki w Spodku to szansa na poznanie nowych gier i zagranie w nie. Co uczyniliśmy. Zagraliśmy w "Pacjent Zero", "Fabula Rasa - Morskie Opowieści", "Marvel Villainous Infinite Power" i "Minecraft", "Ryki Afryki" i "OverBoss", "Kingdomino - Prehistoria", "Władca Kości", a także "Little Factory". Więcej w 4h nie daliśmy rady:) Cieszymy się też, że na stanowiskach wydawców spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi i starszymi kolegami i koleżankami, którzy zaczynali w Planszoperniku:)

spodek2022derftg

Pierwszy tydzień i od razu turniej. A jak turniej to... oczywiście w "Sen" - bo to jedna z naszych ulubionych gier. W Turnieju wzięło udział prawie 30 uczniów z klas 4-8. Wczoraj i dzisiaj odbyły się eliminacje, a także półfinały i finał w którym I miejsce zdobyła Zosia Kozicka z klasy 8b. Gratulacje!!! Zaś cała piątka finalistów otrzymała nagrody - w formie gier. Kolejny turniej już za miesiąc.

senturniej2022edrtf

Pierwsze nasze zajęcia za nami. Na kółku pojawili się stali bywalcy, ale i nowe twarze:). Zagraliśmy w "Wystrzałowe Katapulty", wiek w tej grze nie ma znaczenia - emocje gwarantowane. Nieśmiertelne "Speed Cupsy", czy w kooperacyjne - ale równocześnie rywalizacyjne "Maki Stack". Przy okazji jutro odbędzie się turniej w "Sen", dla klas starszych, a dzisiaj trenowali najmłodsi:)

kolko2022pierw

Od następnego tygodnia ruszamy z zajęciami w Szkolnym Klubie Gier Planszowych "Planszopernik". W tym roku by wziąć udział w zajęciach z grami planszowymi - trzeba się wcześniej zapisać - za pomocą Librusa, do pana Bartka Zbączyniaka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy:)

W czwartek, lekcja 6 - dla klas 1-3, sala nr 23
W czwartek, lekcja 7 - dla klas 4-8, sala nr 23
W piątek, lekcja 7 - dla klas 4-8, pracownia plastyczna

zaproszeniezapisy2022derrt

We wtorek, jeszcze podczas wakacji - zjawiła się w sali nr 23, ekipa porządkowa, która starannie sprawdziła naszą grową biblioteczkę, uporządkowała gry w szafie i rozegrała pierwszą w tym roku szkolnym planszówkę, którą była gra Oriflame. Od drugiego tygodnia rozpoczynamy zajęcia naszego Klubu - na które zapraszamy.

planszopernoy2023a
planszopernoy2023a4

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas