Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Miało być przedostatnie - było ostatnim spotkaniem w tym roku szkolnym w ramach Planszopernika. Odbyło się - 7 czerwca. Znów zagraliśmy w kilka gier "z szafy". Wśród nich pojawiła się superowa karcianka "7 smoków", "Patchwork Doodle" - świetna wykreślanka, czy konfrontacyjny "Rekin.

planszowki2022czerwc1
planszowki2022czerwc1a

Dzisiaj podczas Biesiady Rodzinnej swoją premierę oficjalną miała gra planszowa Tabula Lusoria, którą zaprojektował w 3D Mateusz Krawiec - zaś promocję przeprowadzili: Bartek Dębicki i Zosia Kozicka. Woreczki uszyła Ania Tokarz.

gra3dbiesiada2022

Powoli zbliżają się wakacje co widać na naszych zajęciach - bo co któraś klasa na wycieczce, pikniku czy spacerze:) Ale fajnie, że nadal możemy się spotykać i jest komu:) Tym razem wyciągnęliśmy znów kilka gier z "szafy" - które zostały bardzo ciepło przyjęte. A były to - "Park Niedźwiedzi" - genialna układanka, "Szalona Misja" - nietypowa rysowanka, przypominająca grę komputerową, "Obłędny rycerz" - gra zręcznościowa w klimatach średniowiecznych gra czy inna świetna gra zręcznościowo-sportowa "Curling".

rycerz2022sedrf
majkoniec29022sed2

Jak ten czas szybko mija. We wtorek odbyło się ostatnie majowe spotkanie naszego Klubu. Do końca roku coraz bliżej. Znów na stole kilka gier "z szafy" - takich jak "Speed Cupsy", czy "Halli Galii", ale też i nasze ulubione gry - "Draftozaur", czy ostatnio bardzo popularny "Sonar". Zagraliśmy też po raz pierwszy w nienowe, ale bardzo ciekawe gry, wykreślankę "Welcome to... Miasteczko marzeń", oraz grę kooperacyjną z potworem w tle - "Obecność".

majkoniec29022sed3
majkoniec29022sed

Dzisiaj powrót na zajęciach Planszopernika do korzeni:) Zagraliśmy w gry, w które zagrywaliśmy się kilka, czy kilkanaście lat temu:) "Dobble", "Mrówki", "Plusk", "Boost", czy "Fabryka Robotów". Okazuje się, że gry nie straciły niczego ze swojego uroku i grywalności. Nie mogło jednak zabraknąć także nowości, które reprezentowały Park Sawanna i War Chest.

plasnzopernikmaj2022as2
plasnzopernikmaj2022as

Na dzisiejszym spotkaniu "przegraliśmy" mnóstwo gier. Jedne to nowości dla nas - jak "Lamaland" (taki Park Niedźwiedzi na sterydach)  czy Nowa Gwinea (układanka), inne to gry które bardzo lubimy jak: Sen, Wirus i Labirynt, czy wreszcie zagraliśmy i w takie, w które dawno nie gościły na naszych stołach: Dr Mircob, 5 sekund, Duuuszki. Kolejne spotkanie w związku z przerwą majową dopiero za dwa tygodnie.

drmicrob202234d4d
drmicrob202234d4da

Dzisiejsze spotkanie Planszopernika stało pod znakiem gier wydawnictwa Egmont. Zagraliśmy w nowość - "Recto Verso" - genialna gra, w której rywalizujemy - współpracując:) Zagraliśmy też w "Ubongo" i to w trzy wersje: zwykłą, 3d i line - we wszystkie super nam się grało. Był też planszowy terris - czyli "FITS". A nasze gry uzupełniały bardzo podobne dwie planszówki "Make'n Break" i "Make'n Break Extreme". Kolejne spotkanie już po świętach za dwa tygodnie (bo wtorek mamy wolny).

rectoverso202234r45
rectoverso202234r45a

Dzisiaj postanowiliśmy postawić nie na ilość tylko na jakość:) I zagraliśmy tylko w kilka tytułów - za to gry te poznało więcej osób:) I tak ogrywaliśmy "Prawo Dżungli", "Miasteczko", a także "Mikro Makro". Kolejne - ostatnie przed świętami spotkanie już za tydzień.

planszowki2022kwiceien2
planszowki2022kwiceien2a

Sporo nowości pojawiło się dzisiaj na naszym spotkaniu - wtorek 30 marca. Wśród nich warto wspomnieć o "Parku Smoków" - z niezwykłymi przeźroczystymi kartami, "Ekosystemie" - bardzo uroczej grze, gdzie zależność goni zależność, czy w dwuch tytułach w których trzeba było użyć tabletu - lub telefonu - "Unlock" i "Kroniki Przygody".

planszowkitablet2022
planszowkitablet2022aa

Dzisiaj się zrobiło ciepło i od razu dzieciaków mniej:) Ale akurat to dobrze:) Ruch i świeże powietrze to podstawa:) Ci co jednak zdecydowali się spotkać przy planszówkach - zagrali w gry, które poznali w ubiegłym tygodniu, ale też nauczyli się nowych. Na stole pojawili się bowiem "Kartografowie" - na razie najlepsza wykreślanką jaką znamy, i strasze nieco zapomniane ale ciągle mega grywalne - "Tokaido" oraz "Augustus".

marzecplanszowki2022ertg

Bardzo się cieszymy, że mamy chwilę na wspólną zabawę z grami planszowymi. Od poprzedniego tygodnia stawiamy na gry imprezowe, bo w tych smutnych chwilach - warto się pośmiać i powygłupiać. Toteż ponownie pojawił się "Dixit" i "Stella", ale też i "Na końcu języka" w wersji zwykłej i junior. Zagraliśmy też w nowość - "Via Magica", która jest wersją dziecięcą znanej gry "Augustus", oraz wybraliśmy się w przestrzeń kosmiczną dzięki grze - "Ciężarówką przez Galaktykę" (nowa wersja).

planszowkivia202345

Po prawie dwóch miesiącach przerwy - wznawiamy zajęcia Planszopernika. I po raz kolejny bardzo się cieszymy, że tak licznie uczniowie "Czwórki" - wzięli w nich udział. Co prawda dzisiaj nie było wielu gier - za to, były takie w które mogliśmy pograć w większej grupie. Był więc "Wirus", był "Ale Cyrk", ale przede wszystkim gry ze świata Dixita - "Dixit Oddysey" i "Stella" i bardzo zbliżona - chociaż inna "Klub Detektywów". No i kilka gier dwuosobowych z Dice Throne na czele.

dice2022er456t

Kolejny tydzień stycznia - gramy!!! I bardzo się cieszymy, że nas przybywa. Dzisiaj - mimo, braku najstarszych uczniów - grało nas prawie 40:) Swoją premierę na naszych stołach miała świetna "Kaskadia", zagraliśmy też po raz pierwszy w "Wirusa" z rozszerzeniem, a także wróciło dawno u nas nie widziane "Kingdomino".

kaskadia20221s

Tuż przed końcem roku szkolnego otrzymaliśmy od wydawnictwa Egmont - klocki kartonowe. Postanowiliśmy je od razu wypróbować. Klocki - okazały się strzałem w dziesiątkę. W zabawę w nie  - zaangażowały się wszystkie klasy młodsze, oraz Edterek. Podczas zajęć powstawały fantastyczne budowle. Klocki zostały także wykorzystane do zrobienia choinki, czy poczas nauki dni tygodnia. Dziękujemy!!!

zajeciawklasachmodszych1
zajeciawklasachmodszych1a2

W bieżącym roku obchodzimy 10-lecie istnienia naszego Planszopernika. Pamiętali o tym nasi przyjaciele z Katowic - Szkolny Klub Gier "Planszowy Mak" i przygotowali dla nas taki prezent świąteczny - coś przepięknego. Kwartaliki w wersji piernikowej:))) Dziękujemy!!

planszopernikpiernik20231a

Uczniowie Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego "Edterek": Andzia, Zosia, Oliwia i Kevin - bardzo lubią grać w gry planszowe i podczas wtorkowych zajęć, oraz na przerwach chętnie sięgają do nie. Poniżej prezentujemy kilka ulubionych, edterkowych gier:

Kot Stefan
edterek2021smok125
Bazyliszek
edterek2021smok134
LaCucaracha
edterek2021smok13
Speed Cups
edterek2021smok1345
Smok Wawelski
edterek2021smok1

Jak pięknie znów wrócić po miesiącu przerwy do grania:)) Tym bardziej się cieszymy, że było nas tak dużo. Jak zwykle graliśmy przez 3 godziny lekcyjne w mnóstwo fajnych tytułów. Od wielu tygodni nie do zastąpienia jest "Sen". Do tego na czasie "Wirus". Pojawiły się też nowości, które otrzymaliśmy w ramach paczki od wydawnictwa Rebel, za co jeszcze raz dziękujemy. Zagraliśmy zatem w "Architekci - 7 cudów świata" oraz w "Beez". Bardzo spodobała się także gra o kotkach "Calico".

bezz20223s

Dzisiaj - 7 grudnia 2021r. odbyło się niestety ostatnie spotkanie Klubu w tym roku kalendarzowym. Po raz kolejny covid daje znać o sobie. Mamy nadzieję, że w styczniu odpuści i znów będziemy wspólnie grać - a nowości nie zabraknie, to możemy wam zagwarantować. Podczas tego ostatniego spotkania zagraliśmy w "Draftozaura", postrzelaliśmy w "World of Tanks Battleground", oczywiście nie mogło zabraknąć "Snu".

megawojownicy20234a

No i wyciągnęliśmy bardzo dawno nie graną, a przecież mega miodną grę "Mega Wojownicy".

megawojownicy20234

"Głównym daniem" dzisiejszego spotkania była gra - "World of Tanks Background". Gra spodobała się zarówno tym najmłodszym z klas 2 i 3, jak i uczniom klas 4 i 5, a także klas 7 i 8. Najwięcej frajdy przyniosła jednak tym młodszym. Bardzo się cieszymy, że ta gra do nas trafiła, na pewno będzie grana:)) Pomysł z czołgami i drukiem 3d być może zmobilizuje nas do zrobienia własnej:)) Jak pokazał Sławek Wiechowski i jego uczniowie - wszystko jest możliwe. Przy okazji także gratulujemy pomysłu i wykonania.

worldoftanks2022a

Jako, że nie samymi czołgami żyje człowiek - tzn - dziewczyny:) zagraliśmy też w nieco mniej militarne tytuły:)

worldoftanks2022a3

 

Staramy się podczas ostatnich spotkań z planszówkami przypominać sobie gry, w które dawno nie graliśmy i pograć w te, które bardzo lubimy:) Tak też było ostatnio. Na naszych stołach pojawiła się jedne z pierwszych gier jakie mieliśmy w klubie, czyli "Fauna", a także "Myszki w Opałach" i "Top A Top". Nie mogło też zabraknąć "Snu", "Bankruta" i "Cortexu".

planszopernik202listop21a

Dzisiejsze planszogranie to mocna jedna nowość "Wyspa Skye" - ciekawa gra kafelkowa o prostych zasadach a sporej ilości kombinowania. To także powrót kultowego kościanego "Banga". Coraz nas więcej - co bardzo cieszy:)) Kolejne spotkanie jak zwykle za tydzień:)

bang2021drtg

W tym tygodniu zagraliśmy w gry, które poznaliśmy na poprzednich spotkaniach, ale pojawiło się też kilka nowości i kilka dawno nie granych gier. Z tych zupełnie nowych całkiem ciekawie prezentowała się gra w klimacie postapo - "Paris New Eden",

planszowkipostapo2021

a także dla najmłodszych "Sprint". Zaś wśród odkurzonych gier znalazło się świetne "Qwirkle", czy "Wsiąść do pociągu junior".

planszowkipostapo2021a

No i konkursy się skończyły - teraz możemy na spokojnie pograć w gry, które lubimy:) A skoro o nich mowa - to na pewno do takich gier należy "Sen". W naszym Klubie grają w nim i Ci mali i Ci duzi:) - bo to gra dla każdego.

sengramy202134r55

Zagraliśmy także w bardzo miodną grę - jaką jest "Droga do Rzymu". Przypomnieliśmy sobie wspaniałą grę na spostrzegawczość czyli "Sherlook" czy emanującą negatywną interakcją "Przechlapane!". Nowościami na naszych stołach były bardzo miło przyjęte gry: "NovaLuna" oraz "Coatl".

sengramy202134r55a

Wczoraj grupa młodsza testowała całkiem przyjemne i emocjonujące dwie gry wydawnictwa Dante. A były to "Umysły i talenty", oraz "Wygrywam ze stresem". Dziewczynom, które grały w nie - bardzo się spodobały. Przypomnieliśmy sobie także starsze gry takie jak: "Make'n Break", czy "Owce na wypasie".

testujemydante2021

Tydzień temu odbył się Szkolny Turniej w "Kwartaliki", a dzisiaj kolejny - Szkolny Turniej w "Karaka", który odbył się dzięki wsparciu wydawnictwa Albi. Poszukiwacze przemierzali piwnice i lochy tropią i likwidując gnieżdżące się "potworasy" - by wreszcie znaleźć komnatę ze smokiem i... po jego pokonaniu wynieść na powierzchnię skrzynie ze skarbami.

karakturniej2021345

Te zadania stanęły przed uczestnikami turnieju. Po wielu dniach - zmagania się w podziemiach najlepszym poszukiwaczem skarbów okazał się: Igor Milewski, miejsce II wywalczyła bo ciężkim boju:) - Zuzia Zych, zaś III była Hania Widera. W finale walczyła także dzielnie Ania Tokarz. Dziękujemy za udział, bardzo dziękujemy wydawnictwu za nagrody.

karakfinal20213

Swoje 100 lat obchodzi w tym roku fantastyczne Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W jej skład wchodzi także młodszy braciszek - Nasza Księgarnia - gry - z którym nasz klub współpracuje od samego początku.

naszaksiegarniadzieki2021

Z okazji Państwa święta życzymy wam kolejnej 100 lat działalności, fantastycznych tytułów wydawniczych, satysfakcji z pracy oraz niekończącej się inspiracji. Za wspaniałe prezenty bardzo dziękujemy. Jest nam niezmiernie miło, że państwo o Nas także pamiętacie:)

 

Dzisiaj odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w "Kwartaliki". W turnieju wzięło udział 20 osób. Emocje były olbrzymie a i poziom bardzo wysoki. Dość powiedzieć, że dwukrotnie w półfinale i finale padły wyniki powyżej 50 punktów.

turniejkwartaliki2021345

Jednak był to turniej, więc są i miejsca:) I miejsce wywalczyła - Ania Tokarz, II miejsce - zdobył Michał Imański, III - zajął Antek Patschek, zaś IV - Filip Barwiński. Gratulacje dla wszystkich!!! 

kwartaliki20213

Kolejne udane spotkanie Planszopernikowe ze nami. I tym razem zagraliśmy w kilka gier "z szafy" takich jak: "Speed Cupsy" - czyli nieśmiertelne kubeczki, "Pszczółki" - genialne memo, czy mistrzowska gra zręcznościowa "Kot Stefan". Pojawiły się też nowości: bardzo przyjemna prosta gra "Dragomino", oraz "JetPack Joyride". Grupa starsza zaś - ćwiczyła w Karaka, gdyż za tydzień odbędzie się w naszej szkole turniej w tą grę:)

dragomino2021w3e

Dzisiejsze spotkanie z grami planszowymi obfitowało w wiele powrotów:) Przypomnieliśmy sobie świetne gry, w które ostatnio nie mieliśmy czasu zagrać, a które nic nie straciły ze swojego uroku, klimatu i fanu:)

bazyliszek2021wer2

Do takich gier na pewno należą "Diamenty" i "Zapraszamy do podziemi", "Łowcy smoków", "Rekin" czy "GetPacking".

bazyliszek2021wer2a

Dzisiaj 10.10 - Dzień Gier Planszowych. Nie mogliśmy go inaczej spędzić niż przy grach planszowych, a najlepiej ze swoimi:) Zuzia, Zosia i pan Bartek wzięli udział w Śląskim Festiwal Nauki, który odbywał się w Katowicach i pod egidą Metisu na stanowisku Gier i Zabaw w edukacji, prezentowaliśmy nasze Planszopernikowe gry "Tajemnicę Srebrnego Miasta" i "Kwartaliki",

tajemnicasrebren2021

a także pokazywaliśmy bawiliśmy się z uczestnikami w "Speed Cupsy" ze swoimi kartami, a także w "Mrówki" - tu prezentowaliśmy także możliwości gry wielkoformatowej.

tajemnicasrebren2021a

Tymczasem uczniowie klas starszych grali dzisiaj w "Kwartaliki". To niesamowite jak ta gra jest dobra!!! Trudno było dzieciaki oderwać od grania:) Już za tydzień II Mistrzostwa Szkoły w "Kwartaliki". A w niedzielę, będzie można w nie zagrać na Śląskim Festiwalu Nauki w Katowice. Zapraszamy!!!

kwartaliki2023455

5 października po raz pierwszy od ponad roku w planszówki mogli zagrać uczniowie klas młodszych. Bardzo się z tego cieszymy. Chętnych jest więcej niż nasze możliwości:) Ale damy radę:) Kolejne spotkanie z planszówkami dla klas 1-3 już za tydzień, na lekcji 6. Zapraszamy!!!

planszowkiklasymlodzsze2021

Dzisiaj otrzymaliśmy od wydawnictwa Granna - paczkę z grami!!!

grannaedterek2345

Bardzo dziękujemy wydawnictwu za wsparcieNas oraz uczniów Edterka. Nie mogliśmy się doczekać kiedy dowiemy się co jest wewnątrz paczki, dlatego szybko ją rozpakowaliśmy, i po zapoznaniu się z jej zawartością postanowiliśmy od razu zagrać w "Jasia i Małgosię". Gra bardzo nam się spodobała - więc zapewne jeszcze nie raz będzie wyciągana na... dywan:)) Jeszcze raz dziękujemy!!!

spotkanie2020we4r4da6

Dzisiaj, 28 września, miała w naszym klubie - prapremiera gry "Monster City" - z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Fantastyczne grafiki i bardzo ciekawa i przyjemna mechanika. Warto zagrać nie raz.

monstercity202134

Do tego po raz pierwszy zagraliśmy w dedukcyjną grę "MikroMakro: Na tropie zbrodni", w którą także grało nam się przyjemnie i do której zerkniemy jeszcze nie raz - bo misji zostało nam do zrealizowania sporo:)

monstercity202134a

28 września 2021r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w "Rummikubie", w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 5-8. Eliminacje były zacięte, jednak dopiero półfinały i sam finał dostarczył niesamowitych emocji.

konkursrummikub2021aws

Po ponad 2 godzinach udało się wyłonić najlepszą 4. I tak miejsce I - zajęła Zuzia Gałęziowska (8b), II miejsce - Michał Imański (8b), III miejsce Zuzia Zych (7b) i IV miejsce Antek Patschek (8b). Gratulujemy!!! i zapraszamy na kolejne za rok:))

konkursrummikub2021aws2

 

Wreszcie ruszyliśmy:) Trochę nam to zabrało - ale ważne, że gramy. Tym razem głównie w RUMMIKUBA (w ramach przygotowań do Mistrzostw - które odbędą się za tydzień)

planszipernikrumikub203445

oraz w całkiem sympatyczne "Miasto w chmurach". Na razie w zajęciach uczestniczyli tylko uczniowie klas 5b, 7b i 8b, ale mamy nadzieję, że już za dwa tygodnie - także klasy 4 oraz wszyscy chętni:)

planszipernikrumikub203445aswe

Dzięki Stowarzyszeniu Pospolite Ruszenie i panu Łukaszowi Wronie trafiły do nas egzemplarze gry planszowej "Trzecie Powstanie" - rozgrywająca się w realiach III Powstania Śląskiego. Bardzo dziękujemy!!!

powstaniegraplanszow12033

Przygotowania do nowego roku także w naszym Klubie. Bardzo dziękujemy za wsparcie wydawnictwom: Foxgames, Albi Polska oraz Lucky Duck Games Polska.

kubikonkurshufiec20201a

W część z tych nowości będzie można zagrać już w najbliższą środę - 25 sierpnia, o godzinie 17.00 w Bytomskim Centrum Kultury, podczas pierwszego w tym roku Games Roomu - dla rodziców, absolwentów i przyjaciół "Czwórki" - na które zapraszamy!!!

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego odbędą się w Katowicach "Planszówki w Spodku". Nie może nas zabraknąć, dlatego wybieramy się tam 4 września:)

planszowkiwspodku2

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas