Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W środę, 15 czerwca, odbył się w naszej szkole ostatni w tym roku szkolnym Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Podczas tego spotkania mogliśmy poznać dwie nowe, familijne gry. "Domek" - to gra w której zamieniamy się architekta i staramy się w jak najlepszy sposób zaprojektować swój wymarzony dom. Gra urzeka prostotą zasad, dużą re-grywalnością i fantastyczną grafiką. 

domek2016rftg

Drugą grą poznaną tego popołudnia była "Mieszanka wybuchowa". Gra o tworzeniu magicznych mikstur. Zawiera ona elementy logiczne, zręcznościowe, strategiczne, a przede wszystkim świetnie się przy niej bawi.

mieszanka2016rftg

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i naszym przyjaciołom, że byli z nami przez ten cały rok!!! Mamy nadzieję, że spotkamy się już we wrześniu.

Zapraszamy na ostatni w tym roku Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów, który odbędzie się w środę, 15 czerwca o godzinie 17.00, w sali nr 16. Na spotkaniu mamy nadzieję:), że uda nam się zaprezentować dwie nowe gry - "Domek" i "Mieszanka wybuchowa". Zapraszamy!!!

domek2016rfgra

19 maja, po trzymiesięcznej przerwie, odbyło się majowe spotkanie Games Room'u dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Na pierwszy ogień poszła szybka i sympatyczna gra "Zapraszamy do podziemi" (Portal), w której gracze starają się (jak w pokerze) przechytrzyć pozostałych i wydrzeć Podziemiom ich skarby:) Gra jest prosta, szybka i przede wszystkim spodoba się chłopakom:) Głównym daniem popołudnia była gra "Quadropolis" (Rebel), w której gracze wcielają się w budowniczych Metropolii. Każdy stara się by jego miasto było piękniejsze, sympatyczniejsze, lepiej zaprojektowane - a przede wszystkim by zapewniło mu zwycięstwo w grze:) Bardzo, ale to bardzo sympatyczna gra dla każdej grupy wiekowej - przy czym uwaga:) "wymaga myślenia" :). Mieliśmy także przyjemność podczas naszego spotkania poznać właścicieli sklepu Let's Play z grami planszowymi, z którym, mamy nadzieję, będziemy współpracować:)

qwadropolis2016rft

Spotkanie Games Room'u dla rodziców, nauczycieli i przyjaciół dobyło się jak zwykle w czwartek (11 lutego). Podczas spotkania rodzice zapoznali się z dwoma świetnymi grami:) "Doliną Kupców"- grą wydawnictwa Fullcap z bardzo ciekawą mechaniką budowania talii (troszkę przypomina to pasjans z wieloma opcjami:)) oraz "Teby" - grę starającą się przenieść graczy w świat archeologii i wykopalisk. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne - już po feriach, 3 marca o 17.00

dolina2016games2

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, absolwentów i przyjaciół na Games Room, który odbędzie się czwartek - 11 lutego o godzinie 17.00. w sali nr 16. Na życzenie:) Ponownie zagramy w grę "Nowy Jork 1901" - oraz poznamy "Dolinę Kupców",  przepięknie ilustrowaną gra, w której każda z kart może zostać użyta na kilka sposobów, wydawną przez FullCap Games. Zapraszamy!!!

dolina kupcow.64441.600x0

Pierwsze spotkanie Games Roomu dla rodziców i nauczycieli w Nowym Roku 2016 - odbyło się w czwartek, 14 grudnia. Podczas spotkania - zagraliśmy w Red 7, małą grę karcianą o niesamowitym potencjale, oraz w Nowy Jork 1901, grę familijną traktującą o stawianiu wieżowców w Nowym Jorku na początku XX wieku. Było bardzo sympatycznie i nad wyraz spokojnie:) Obie gry do agresywnych nie należą:) Na kolejne spotkanie zapraszamy - 11 lutego o godzinie 17.00. 

Red7gamesroom2016

noeyjork2016games

 

W czwartek, 3 grudnia, odbyło się ostatnie w tym roku - 2015, spotkanie Games Room'u dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów. To było trochę nietypowe spotkanie:) Nietypowe gdyż zagraliśmy po raz kolejny w tą samą grę - Osadników z Catanu (co rzadko nam się to zdarza:)), nietypowe również dlatego, że tym razem odbyłem z Teosem, mała "prywatę" i rozegraliśmy we dwoje - kilka partyjek - szybkiej nowości z Portalu - "Poprzez wieki" (taka wersja pasjansu) oraz bardzo dobrej, chociaż starej gry "Taluva", gdzie przeciwnicy walczą o przetrwanie u stóp wybuchających wulkanów. Emocje olbrzymie:) Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku nas odwiedzili, mam nadzieję, że nie zapomną o nas w następnym:) a kolejne spotkanie tuż po świętach - 7 stycznia 2016r. Zapraszamy!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
osadanicy2015rftgyh

Kolejny - Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów odbył się 19 listopada. Na specjalne życzenie rodziców, wróciliśmy do korzeni, czyli do jednej z pierwszych gier w jakie graliśmy. "Osadnicy z Catanu", to gra kultowa i jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych. Oto bowiem nasi osadnicy lądują na wyspie i starają się za pomocą surowców, które wydobywają (za pomocą kostki:)) zdobyć przewagę nad rywalami. Trochę tutaj strategii, dużo handlu, interakcji z innymi graczami, zabawnych sytuacji - a przede wszystkim satysfakcji:) Polecamy każdemu niezależnie od wieku i doświadczenia. Za dwa tygodnie zmierzymy się z grą ponownie, mamy nadzieję także poznać jej młodszą siostrę "Osadnicy Catanu: Na podbój Europy", a będzie to 3 grudnia, jak zwykle o 17.00:) Już dzisiaj zapraszamy!!!

osadnicy2015catan

W listopadowe, czwartkowe popołudnie, spotkaliśmy się na Games Roomie dla nauczycieli, przyjaciół i absolwentów, by wspólnie zagrać w... Tego dnia udało nam się poznać dwie świetne gry. Na pierwszy ogień poszła niesamowicie miodna gra imprezowa - "Szalone Zegarki" wydawnictwa Portal. W "Zegarki..." grały już maluchy:) , klasy starsze a teraz i dorośli - wszystkim gra bardzo przypadła do gustu - gdyby tylko jeszcze "wehikuł czasu" był bardziej rzucający się w oczy i trochę większe godziny, byłaby to gra idealna:)

szalone2015

Drugą grą testowaną tego dnia - był Pokój 25 - wydawnictwa Rebel, z dodatkiem - Sezon 2. Gra również imprezowa, kooperacyjna z dużą ilością negatywnej interakcji. Grało się bardzo dobrze - jednak gimnazjaliści, którzy kilka minut wcześniej grali, mieli w sobie więcej "Ciemnej Mocy", wśród rodziców króluje ta dobra ścieżka, dlatego negatywna interakcja nie zawsze jest przyjmowana z radością i zrozumieniem:)

pokoj25rodzce2

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i przyjaciół
na listopadowy Games Room
Spotykamy się 5 listopada o godzinie 17.00
w sali nr 16
Podczas spotkania prezentacja świetnej gry imprezowej:
Pokój 25 - sezon 2

Zapraszamy!!!

pokójzestaw2

W czwartek, 22 października, odbyło się kolejne spotkanie naszego Planszopernikowego Games Room'u dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Na początek zaznajomiliśmy się z essenową nowością - Siggil, takim utrzymanym w nordyckiej konwencji - pasjansem:) Następnie "mistrz" Teos - zaprezentował mega grywalną grę towarzyską - "Wojowników podziemi" wydanych przez Lucrum Games. Gra opowiada historię śmiałków, którzy wędrują po mrocznych lochach, pokonując przy okazji straszliwe stwory - kostkami rzucanymi z: nosa, brody, ucha i czoła, przez: ścianę, obręcz, kolano, z jednym, dwoma i nawet trzema odbiciami, z nad stołu, pod stołu i od stołu:) Zabawy co niemiara, śmiechu jeszcze więcej. Super gra - lekka i przyjemna:) Na koniec przypomnieliśmy sobie tuza planszowego jakim jest "Rummikub". Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie - 5 listopada - zapraszamy!!!

wojownicy podziemi2015

Zapraszam wszystkich chętnych rodziców, nauczycieli i absolwentów na Games Room - czyli planszówki dla nieco większych:) w czwartek - 22 października o godzinie 17.00 do sali nr 16. Gramy do 19.00. Podczas tego spotkania poznamy - Wesołą Farmę wydawnictwa Portal oraz dwie gry logiczne "Rummikub" oraz "Triominos". Zapraszamy

wesolafarma2015rf

Kolejne spotkanie Games Roomu dla rodziców, absolwentów i przyjaciół odbyło się w czwartek - 8 października. Tym razem przenieśliśmy się w lata 80 minionego wieku (jak to brzmi), gdzie na sklepowych półkach królowała "Pani Pustka" i gdzie w każdym kiosku można było dostać "Świat Młodych" a w nim stworzony przez Pacia Chmiela - komis "Tytus, Romek i Atomek". Obie gry, które wylądowały na naszym stole są mega grywalne i bardzo sympatyczne. "Reglamentacja" (IPN) - może stać w jednym rzędzie i wydaną kilka lat temu "Kolejką" - zabawa w kilka osób gwarantowana. "Tytus, Romek i Atomek" - to jedna z najlepszych gier ostatnich miesięcy w naszym Klubie w ocenie zarówno młodszych jak i starszych. Obie gorąco polecamy!!! Następne spotkanie - już za dwa tygodnie - 22 października o 17.00. Zapraszamy!!!

tutus2015sed

reg2015rftg

W czwartek, 17 września, odbyło się pierwsze spotkanie, w w tym roku szkolnym, Games Room'u dla rodziców, nauczycieli i naszych przyjaciół. Podczas spotkania mieliśmy możliwość poznania dwóch z trzech części trylogii Michaela Kieslinga i Wolfganga Kramera: "Tikala", opowiadającego historię archeologów badających dżunglę gwatemalską i poszukujących świątyń Majów oraz  grę "Mexica" - gdzie gracze eksplorują wyspę położoną na jeziorze Texcoc. Dwa świetne tytuły. Dwie różne, chociaż podobne gry:) Warto zagrać. A my zapraszamy już na kolejne spotkanie - 8 października na godzinę 17.00 do SP nr 4. Więcej informacji już wkrótce.


Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
gamesroom2015rftg1

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas