Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

W czwartek, 18 maja, odbył się ostatni w tym roku Games Room dla rodziców, przyjaciół, nauczycieli i absolwentów. Podczas tego spotkania była możliwość spróbowania aż trzech gier:) Najpierw zagraliśmy w prostą, ale i wciągającą grę w klimatach pirackich "Wielka Ucieczka". Extra.

wielkaucieczka2017wwq

Następnie staraliśmy się wspólnie rozbroić bombę w grze "Fuse". Sztuka ta się nie udała, gdyż jak zwykle pan Bartek nie doczytał instrukcji i poziom na którym to robiliśmy był nawet nie mistrzowski, ale - absurdalnie ekspercki:) Gra super!!!

fuse2017tgyh78

Na koniec można było poczuć się jak w latach 80, gdy rządziły komiksy papcia Chmiela, bowiem zagraliśmy w grę "Tytus, Romek i Atomek", polegającą na budowaniu na drodze licytacji - komiksów. Genialna zabawa.

wielkaucieczka2017wwqas

Zwyczajowo w czwartek (27 kwietnia) odbyło się już 7, w tym roku spotkanie z planszówkami z cyklu "Games Room - dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów". Tak się złożyło, że w te czwartkowe popołudnie, 5 graczy - reprezentowało wszystkie grupy, dla których spotkania są organizowane:) Zabawę z grami planszowymi rozpoczęliśmy od świetnej, prostej i bardzo wciągającej gry - "Park Niedźwiedzi", w której gracze starają się zbudować jak najwyżej punktowany park rozrywki (grze najbliżej do dwuosobowego "Patchworka").

parkniedzwiedzi2017rftgy

Drugą grą poznaną tego dnia był "Obecność" - gra kooperacyjna, opowiadająca o grupie rozbitków, którą stara się zniechęcić do przetrwania - na tajemniczej wyspie - potwór:) Nikomu nie robi krzywdy, jednak po każdym spotkaniu z nim, wola przetrwania w graczach spada, a szansę na ucieczkę maleją.

obecność2017rtgyhu

Zapraszamy na kolejne spotkanie w maju!!!

W czwartek, 30 marca, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Games Roomu dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów. Podczas spotkania miała miejsce prezentacja gry "Celestia", w której staramy się uwierzyć kapitanowi, że zechce nas zawieść w nieznane światy. Wiara ta niestety często wystawiana jest na próbę:)

celestia2017rftgy678ui

Drugą grę, w którą zagraliśmy podczas spotkania był hit naszych spotkań:)  - "Byle do pierwszego". Widać, że dorosłych, zresztą podobnie jak i dzieci fascynuje płacenie rachunków:)

byledopierwszego2017tgyhuas

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się - 27 kwietnia.

16640696 1911054645798525 2350745413716912518 n

W czwartek, 9 lutego, odbył się kolejny Games Room dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół i absolwentów. Tym razem był on nietypowy, gdyż wszystkie prezentowane podczas spotkania gry - wydało wydawnictwo "Nasza Księgarnia". Dzięki panu Jarosławowi Basałydze mogliśmy przetestować cztery świetne gry.


I tak zagraliśmy w niesamowicie przyjemną, pełną ciepła i empatii - "Grę na Emocjach"

granaemocjach2017rfgt 

Szybką i nie dającą odetchnąć grę na spostrzegawczość - "Fabryka Robotów"

 nakrut2017rgty2

Przyjazną i w sumie relaksująca grę, mimo całej negatywnej interakcji, grę w budowanie coraz wspanialszego - "Domku na drzewie"

 nakrut2017rgty3

oraz hit tego spotkania - bezkompromisową, szybką, frustrującą, nieogarnioną i szaloną grę - "Bankrut".

 nakrut2017rgty

Kolejne spotkanie już 10 marca, podczas Maratonu Planszówkowego, grać będzie można od 17.00 aż do 2 w nocy!!! Zapraszamy:)

 16508150 495321923971463 49854048330943059 n

 

W czwartek, 5 stycznia, odbył się pierwszy w 2017r. Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Podczas naszego dwugodzinnego spotkania, udało nam się poznać trzy ciekawe gry. "Ptaszaki ćwierkają" - to z pozoru prosta gra, w której rozbudowujemy drzewo, które obsiadły:) całe tabuny ptaszków. Jednak możliwości i wynikających z tego implikacji jest z rundy na rundę więcej. Od kombinowania może rozboleć głowa:)

ptaszki2017rt

Drugą grą, w którą zagraliśmy - był "Sherlock". Gra, w której na zasadzie dedukcji, tak bliskiej wielkiemu detektywowi - staramy się poznać tożsamość postaci, która w grze nie bierze udziału. Świetna, prosta imprezowa gra:)

sherlock2017rty

Najwięcej czasu poświęciliśmy grze "Byle do pierwszego". Grze która stara się symulować rzeczywistość większości rodaków, którzy w pogoni za pracą, starają się jakoś przeżyć miesiąc i opłacić wszystkie rachunki. Naszym graczom gra się tak spodobała - że zagramy w nią na kolejnym spotkaniu:) 

byledopierwszego2017

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 lutego, o godzinie 17.00

Ze względu na listopadowe "festiwalowe granie", kolejny Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów, odbył się w piatek 2 grudnia. Podczas spotkania udało nam się poznać dwie - bardzo różniące się od siebie gry:) Pierwszą, była polska wariacja na temat "Quadropolis" - wydana przez Grannę -"Capital". Gra w, której przez 5 wieków rozbudowujemy Warszawę.

gamesroomcapitol2016rt

Drugą grą, w którą udało nam się zagrać, chociaż nie wygrać, bowiem ostatni gracz został wyeliminowany przez zombie, w ostatniej turze gry:), były "Zombiaki Ameryki". Lekki i mimo tematyki, przyjemny tytuł, w którym wędrujemy przez USA, starając się przetrwać w świecie, w którym z każdej strony wyłaniają się zombie.

gamesroomcapitol2016rt2

Kolejne spotkanie, tym razem w czwartek - 5 stycznia 2017r. o godzinie 17.00. Już dzisiaj zapraszamy!!!

W piątek, 21 października, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, odbyło się pierwsze spotkanie Games Room'u dla nauczycieli, rodziców, przyjaciół i absolwentów. Cieszymy się, że po raz pierwszy w historii Games Roomów Planszopernikowych, było nas tak dużo, bo 12:), a mamy nadzieję, że na kolejnym pojawią się jeszcze nowe osoby. Podczas spotkania, pan Bartłomiej Zbączyniak, który szefuje całemu przedsięwzięciu zaprezentował dwie ciekawe gry:)

"Santiago", gra w której gracze wcielają się w plantatorów: arbuzów, kokosów, winogron czy bananów i starają się uzyskać ze swoich upraw jak najwięcej plonów.

santiago2016rftg67uji

""H.I.D.E", gdzie gracze, zwani w grze:) tajnymi agentami, starają się uzyskać, przed przeciwnikami tajne informacje i na drodze dedukcji pozbawić ich szans na zwycięstwo.

hide2016rftgy67

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas