Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

18 czerwca, w czwartek, odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Games Roomu, dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół. Na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu zapoznaliśmy się z grą wydawnictwa Asmodee - "Evo" (twórcy "Small Worda") oraz  z bardzo ciekawą propozycję wydawnictwa Granna - "Mr House" (Adama Kałuży, twórcy tak lubianej przez nas "Jaskini"). Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom, z którymi spotykaliśmy się przez cały rok (szkolny). W tym czasie udało nam się pograć podczas 13 Games Roomów, przyjrzeliśmy się prawie 30 świetnym i bardzo różnorodnym grom, spędziliśmy ze sobą ponad 30 godzin:) To sporo. Za świetną zabawę, poczucie humoru i cierpliwość:) (szczególnie podczas tłumaczenie instrukcji:)). BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mrhouse2015edrt

 

W piękne, słoneczne, czwartkowe popołudnie (14 maja) odbyło się kolejne spotkanie z planszówkami dla rodziców, nauczycieli, absolwentów oraz przyjaciół. Tym razem na stole zagościła najnowsza gra wydawnictwa Rebel - niesamowicie miodna i zabawna gra "Colt Express". Następnie zabawiliśmy się w "bogów" tworząc i niszcząc planetę "Gaję" - najnowsze dziecko wydawnictwa LucrumGames, kafelkowy hit!!! Na koniec spróbowaliśmy przenieść się do Warszawy lat 70 i wraz z kapitanem Borewiczem tropić przestępców - udało nam się to dzięki grze wydawnictwa Phalanx - "07 zgłoś się". Kolejne, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym odbędzie się w czerwcu.

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
coltexpres2015awse

9 kwietnia odbyło kolejne spotkanie w ramach Games Roomu dla rodziców, nauczycieli, absolwentów i naszych przyjaciół:) Tym razem przyjrzeliśmy się z bliska dwom najnowszym grom wydawnictwa Rebel. Pierwszym nowym tytułem była gra "Szalona Misja", niesamowicie grywalna, imprezowa gra z nowatorską mechaniką - gorąco polecamy!!! Drugą grą była uznana już na całym świecie gra autorstwa Vlaada Chvatila "Ciężarówką przez Galaktykę" - gra dwu-turowa, w klimacie space opery - jednak bardzo nierówna (tura pierwsza z budowaniem statku w czasie rzeczywistym - super, druga tura to podróż przez kosmos - zdecydowanie mniej klimatyczna i nieco nudnawa:)). Udało nam się także zagrać w genialną grę dwuosobową "Sztuka wojny" - wydawnictwa FoxGames. Tą grę polecamy wszystkim strategom - zasady proste, a kombinowania i blefu sporo!!! Kolejne spotkanie 14 maja, na które już dzisiaj zapraszamy!!!

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gamesroomrodzice2015kwiecie

Kolejne spotkanie Games Roomu dla rodziców, absolwentów i przyjaciół - odbyło się 12 marca i przebiegało pod dyktando dwóch gier: przygodowo-logicznego "Tobago" oraz "Głębi" - którą dopiero teraz zasmakowaliśmy i chcemy więcej:) Dlatego zaraz po świętach - 9 kwietnia spotykamy się by po raz kolejny zanurzyć się w "Abbys" i powalczyć o wpływy w tym wodnym świecie!!! Zapraszamy!!!

gramygamesabbys2015

Pierwsze po feriach spotkanie - Games Roomu - dla rodziców, absolwentów i przyjaciół - odbyło się 19 lutego (czwartek). Dopisała frekwencja - graliśmy na dwóch stołach:) A graliśmy w nowość od wydawnictwa Rebel "Pokój 25", gra wzorowana na słynnym thrillerze "Cube". Następnie - jak było w planach:) poznaliśmy niesamowity świat "Głębi" (kolejna nowość wydawnictwa Rebel) oraz bardzo sympatyczną grę w klimatach pirackich - "Black Fleet". Na stole nie mogło zabraknąć "Splendora" - ćwiczymy do mistrzostw:)

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gamesroomroom242015

 

Pierwsze w Nowym Roku 2015:) spotkanie w Games Roomie dla rodziców, absolwentów i naszych przyjaciół, odbyło się - 14 stycznia. Udało nam się zagrać aż w pięć tytułów:) To rekord!!!:) Poznaliśmy ciekawą grę strategiczną "Origin", szybką grę zręcznościową "Tenzi", logiczną grę karcianą "Kameleon", imprezową grę kalaburopodobną - "Koncept", oraz całkiem przyjemną eurogrę "SteamPark". Kolejne spotkanie dopiero w lutym i tym razem nie w środę, tylko w czwartek - 19 lutego. Serdecznie zapraszamy!!!

gamesroomstyczen2015rtyu

treflgamesroom2015fg

W środę - 10 grudnia, godzina 17.00 odbył się ostatni w tym roku - Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów. Tym razem zaprezentowaliśmy nowość wydaną przez wydawnictwo Rebel - "Budowniczy Średniowiecza" oraz drugą grę tego wydawnictwa, w którą w roku 2015 odbędą się Mistrzostwa Polski - chodzi oczywiście o "Splendor":). Nie zdążyliśmy niestety zapoznać się z grą "Steam Park" - na spotkanie z którą zapraszamy - 14 stycznia 2015r.

 

budowniczowie2015rtf

 

26 listopada - odbyła się sesja kolejnego Games Roomu, dla rodziców, absolwentów i nauczycieli. Uczestnicy spotkania poznali dwie szybkie gry logiczne - "Quoridor" - firmy Gigamic, oraz "FITS" - planszową odpowiedniczkę komputerowego "Tetris". Jednak głównym daniem - była zdecydowanie bardziej rozbudowana gra w klimatach Indiany Jones'a "Relic Runners".

relicrunners20145

A za twa tygodnie 10 grudnia, spotkamy się po raz ostatni w tym roku kalendarzowym i poznamy "Budowniczych Średniowiecza", "Splendor" i "SteamPark". Zapraszamy

W środę - 12 listopada, odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami, nauczycielami i absolwentami w ramach Game's Roomu. Na rozgrzewkę, uczestnicy spotkania - starali się uciec ze Starożytnej Świątyni (Ucieczka ze Świątyni Zagłady), dzięki świetnej współpracy - graczy - ucieczka zakończyła się sukcesem:).

ucieczkazeswie2015asw

Następnie - dzięki organizatorom Konwentu "Bebok" - odbyła się pełna emocji i niesamowitych skojarzeń, turniejowa rozgrywka w "Dixicie Oddysey". Zwycięzca tej gry - otrzymał darmową wejściówkę na Konwent:)

dixitrodzice2015rtf

Zapraszamy na kolejne spotkanie - już za dwa tygodnie - 26 listopada:) Tym razem zagramy w niesamowicie klimatyczną grę "Relic Runners".

relicrunners2015tg

29 października -  na kolejnym Games Room'ie dla rodziców, absolwentów i nauczycieli można było zagrać w niesamowicie miodną grę - "Metropolia" wydaną przez FoxGames. Kupowanie, kupowanie i jeszcze raz kupowanie - to temat przewodni japońskiej planszówki, którą zdążyliśmy rozegrać podczas spotkania nawet trzy razy:) i nawet z rozszerzeniem:) Polecamy!!!

metropoliagra2015asd

W środę 15 października - odbył się trzeci w tym roku - Games Room dla rodziców, absolwentów i nauczycieli. Tym razem prezentowaliśmy naszą grę - "Tajemnicę Srebrnego Miasta". Atmosfera była wspaniała, a najważniejsze, że gra się wszystkim spodobała:)

Za dwa tygodnie - 29 października kolejne spotkanie - na które już dzisiaj zapraszamy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gamesrommtajemnica2015

1 października odbyło się drugie w tym roku spotkanie Games Room'u dla rodziców, nauczycieli i absolwentów i było bardzo nietypowe. Po pierwsze po raz drugi pochyliliśmy się nad "7 cudami świata" - do tej pory dwa spotkania poświęcone tej samej grze nie odbywały się:) Po drugie - frekwencja!!! Było nas 18!!!!! To rekord świata. Dziękuje wszystkim za przyjście i świetną zabawę:)

 

Kolejne spotkanie planujemy 15 października o 17.00 w sali nr 16 - tym razem na 100% odbędzie się na nim prezentacja naszej gry "Tajemnica Srebrnego Miasta". Zapraszamy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gamesroom2015rtefr

W czwartek - 18 września - odbył się w naszej szkole - pierwszy w tym roku Games Room (dla rodziców, absolwentów i nauczycieli). Podczas pierwszego wrześniowego spotkania - doskonaliliśmy swoje umiejętności w planszówkowej legendzie - "7 cudach Świata":)

 

Kolejne spotkanie, na które już dzisiaj zapraszamy -
odbędzie się 1 października w środę o 17.00
w sali nr 16

Zapraszamy!!!

rodzicegamesroom2014

Kwartaliki

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas