Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Zapraszam do udziału w Mistrzostwach Szkoły w Rummikubie,
które odbędą się 20 października 2020r.
na lekcji 8 i 9

3 pierwsze osoby (laureaci Mistrzostw Szkoły), będą reprezentować "Czwórkę" na
Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikubie,
które odbędą się on line od 16 do 20 listopada

Zapisy do konkursu na adres email: morkins@gmail.com,
lub na Librusie - Bartłomiej Zbączyniak.

rummikubmisztrz2020edrrr3

Ruszamy już na stałe ze spotkaniami
Games Room dla rodziców, nauczycieli i absolwentów.

Spotkania odbywać się będą w
"Lokalu w Bytomiu" - (budynek Biblioteki Miejskiej - Plac Sobieskiego)

Terminy spotkań:
22.10, 12.11, 26.11, 10.12

 

Gramy od 17.00 do 19.00
Zapraszamy

W tym tygodniu - znów mogliśmy się spotkać i wspólnie zagrać. A było w co:) Po raz kolejny chłopcy toczyli walkę podczas wojny polsko-bolszewickiej w grze "Bitwa Warszawska". Dziewczyny budowały "Małe miasteczko", oraz wykopywały kości dinozaurów z których budowały własne - "Wielka Wystawa Dinozaurów".

dinozos2020ereer

Sięgnęliśmy także do sprawdzonych gier - "Blokus", "Carcassonne" i "Przechlapane".  Nie można jeszcze nie wspomnieć o "Fuse" - czyli genialnej grze imprezowej, w której gracze wcielają się w grupę antyterrorystyczną, która rozbraja bombę.

dinozos2020ereer2

 

Kolejne spotkanie Klubu:) Cieszymy się, że możemy się spotykać i grać. A w tym tygodniu było w co. Poznaliśmy jedną z najfajnieszych gier wojennych "Bitwa Warszawska" (za tydzień też będziemy grać),

 

planszopernik12020wedr2a9

przypomnieliśmy sobie - Spacer po Burano, poznaliśmy (mało znaną grę) - Złodziej z Bagdadu, budowaliśmy z magnetycznych elementów "Planetę" - czy układaliśmy klocki w 3D (co okazało się nie być łatwą sprawą) Ubongo 3D.

planszopernik12020wedr2a9a

Ostatnie pół roku - to był ciężki czas dla naszego klubu, gdyż nie mogliśmy niestety wspólnie grać:( W tym roku - Planszopernik został zmuszony do okrojenia swojej działalności - by sprostać zasadom sanitarnym(razem grają tylko uczniowie z tej samej klasy: 4b, 6b i 7b).

planszopernik12020wedr


W tym tygodniu rozpoczęliśmy spotkania: i tak gramy we wtorek na lekcji 9 (klasa 7b), oraz w czwartek na lekcji 7 (6b) i 8 (4b).

 

W pierwszym tygodniu poznaliśmy kilka nowych gier, a były nimi: Strażnicy Kosmosu (super klimat), Smoki (nawet lepsze niż Sen:)), Similo (małe a cieszy), Minecraft (będzie grane i grane), Zaginione Miasto - na cztery osoby (genialna sprawa).

 

planszopernik12020wedr2

Przypomnieliśmy też gry w które dawno nie graliśmy - a które się nie starzeją: Milionerzy i bankruci (nie łatwo wydawać miliony) oraz nieśmiertelne Grand Prix - ostatnia prosta.

planszopernik12020wedr2a

Zaczynamy zajęcia z grami planszowymi w Edtereku. Za niedługo ruszą też zajęcia naszego Klubu. Tymczasem zapraszamy na spotkanie z grą "Winomino", o której opowiada Emilka, Dagna i pan Bartek:)

Kwartaliki

Edterkowy Planszopernik

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas