Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Bardzo dobra wiadomość - udało nam się pozyskać środki na wydanie kilkunastu egzemplarzy naszej gry - a także zorganizowania w "Kwartaliki" turnieju. Bardzo się cieszymy. Udało nam się także znaleźć odpowiednie pisaki i... mamy nowe pionki - lekko mniejsze (będą w kolorach) ale i tańsze:)

chlopek2019kwartaliki

Wakacyjna bomba:))) Dzięki niesamowitej pani grafik - Katarzynie Cieślak oraz zaangażowaniu pana Darka z Pracowini Reklamy "Arcana" - powstał prototyp naszej gry "Kwartaliki". Przypomnę, że gra jest autorstwa członków naszego Klubu - a uczniów "Czwórki" oraz opiekuna Klubu - pana Bartka Zbączyniaka i powstała z myślą o rewitalizacji Bytomia. Niestety rok temu nie udało się gry wydać. W tym roku - mamy nadzieję, że w kilku egzemplarzach pojawi się na stołach Plaszopernika i ... Będziemy na bieżąco informować o naszych planach i ewentualnych dalszych sukcesach:). Na razie cieszymy się egzemplarzem testowym - a jest na co popatrzeć:)))

kwartalikiogladka2019aa
kwartalikiogladka2019aa2

kwartalikiogladka2019aa23

Pan Bartek wraz z Zuzią miał przyjemność podczas XIV Bytomskich Dni Organizacji Pozarządowych w Bytomiu prezentować naszą Planszopernikową nową grę "Kwartalik". Gra cieszyła się dużą popularnością i nikt po pierwszej rozgrywce nie chciał odchodzić od stołu:)

noweksiazki2018rfr2456

Bardzo się z tego cieszymy. Grą zainteresowało się także Biuro Promocji Bytomia, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wam napisać, że gra będzie wydana (co jest naszym marzeniem) i dostępna dla każdego. Dziękujemy pani Ewelinie za zaproszenie i pomoc:)

noweksiazki2018rfr24567

W piątek, grupa starsza Planszopernika wzięła udział w spotkaniu z panią Eweliną Romuzgą z Centrum Doradztwa Strategicznego podczas którego uczniowie "czwórki" dowiedzieli się co to jest rewitalizacja. W jakich obszarach się rewitalizację prowadzi i dlaczego jest tak bardzo ważne, by do tego procesu, by okazał się skuteczny, powinni włączyć się mieszkańcy rewitalizowanych obszarów.

robimygre2018yhaysad

Następnie, bardzo krótko, pan Bartek, uporządkował naszą wiedzę na temat gier planszowych, ich rodzajów, oraz mechanik jakie w nich wstępują i... przystąpiliśmy do próby stworzenia własnej gry planszowej, która będzie - starała się przybliżyć graczom problemy związane z rewitalizacją:) Jak nam poszło? Zobaczymy za kilka miesięcy - kiedy zakończymy nad nią prace. Na razie trzymajcie za nas kciuki.

robimygre2018yhaysad2

 

Kwartaliki

Edterkowy Planszopernik

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas