Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Dzisiaj odwiedził naszą szkołę pan Wojciech Żegolewski - redaktor popularnego na Śląsku Radia eM. Podczas spotkania - członkowie naszego klubu Planszopernik: Mateusz Mamot, Adam Patschek, Maksymilian Pakos i Grzegorz Janysek oraz opiekun klubu pan Bartłomiej Zbączyniak - opowiadali jak doszło do powstania gry, o czym jest "Tajemnica Srebrnego Miasta", a także jak się w nią gra:)

 

Materiał został nagrany i wyemitowany na antenie Radia eM:)

 

W Bytomiu powstała gra planszowa. Dość niezwykła. Po pierwsze opowiada o czasach bytomskiej potęgi - czyli średniowiecza, kiedy Bytom dosłownie stał na srebrze. Stąd tytuł - Tajemnica Srebrnego Miasta. Ale druga nietypowa rzecz z grą związana to ta, że wymyślili ją nauczyciel i uczniowie ze szkolnego klubu gier planszowych Planszopernik w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu.

 

Mówił założyciel chorzowskiej grupy fanów gier planszowych Planszogranie, Konrad Cichos. Gra ma nie tylko się podobać, ma także uczyć i zachęcać do tego aby każdy kto w nią zagra zainteresował się historią Bytomia - mówi o nietypowym wydawnictwie jej współautor, Bartłomiej Zbączyniak, opiekun szkolnego klubu gier planszowych Planszopernik

 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
radioemwszkole2014

Kwartaliki

Edterkowy Planszopernik

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas